MusicMan Stingray

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Locked
FenderStrat
Posts: 6
Joined: 18 Nov 2014, 01:08

MusicMan Stingray

Post by FenderStrat » 07 Apr 2015, 00:15

Drugari, treba mi pomoc od pravih poznavalaca Music Mana.. Koliko moze da kosta nesvirana nova Bass gitara Music Man Stingray 4 3EQ iz 1998.godine, americka..sa novim koferom. U Americi kazu oko 2200€ a kod nas?

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: MusicMan Stingray

Post by Bane bass » 07 Apr 2015, 11:11

A kod nas,pozvati telefonom,pa pitati.

https://www.kupujemprodajem.com/NOVO-Mu ... filter_id=

Cena je relativna kategorija,a zavisi od ponude,traznje,zurbe,itd...

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: MusicMan Stingray

Post by groove » 07 Apr 2015, 15:15

@FenderStrat

Napisao sam ti na Fejsbuku (tebi ili tvojoj devojci, sestri,zeni Maji) da za takav bass mozes u Srbiji dobiti najvise 1200 eur, na zalost jbg..ne daj ispod toga, ali i ne ocekuj da ce ti neko preko toga ovde platiti..ne znam zasto mi ne verujes, tj u ono sto sam ti poslao posredno na Fejsbuku kad sam ja ubedljivo najkompetentniji da ti pricam o Stingray-evima..imao sam ih puno, znam gotovo sve o njima..ovde si omasio crkvu u kojoj se molis, ali onako debelo..aj cao, djeco :D :cao:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: MusicMan Stingray

Post by Cope » 07 Apr 2015, 19:03

Možda ovo pomogne, evo ga sličan kao tvoj kod Marića u radnji:

http://maric.rs/product.php?id=2333

ps. Mogao si i ovde da metneš neku sliku za muštuluk, a ne da nas buniš :ziveli:

FenderStrat
Posts: 6
Joined: 18 Nov 2014, 01:08

Re: MusicMan Stingray

Post by FenderStrat » 08 Apr 2015, 11:39

Taj oglas sto ste postavili je moj oglas, tu imate slike. Music Man treba cuti isto tako vise misljenja.. Pitala sam(verovali ili ne zensko je u pitanju) jos par poznavalaca music mana bass koji takodje vole i sviraju music man pa su mi rekli da ne idem ispod 1500€ zbog godista, zato sto je nesvirana... A inostranu cenu koja je iznad 2300€ necu ni da pominjem jer nema smisla. Hvala svima na pomoci.. A sto se tice Marica znam za njega i tu gitaru ali godiste ni priblizno nije isto. Pozdrav svima. :cao: :metal:

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: MusicMan Stingray

Post by groove » 08 Apr 2015, 11:55

1.Imas bass iz prelaznog perioda MM..vrlo je tesko nekome ko ne zna sve o tome objansiti da li je original ili ne, jer je neckplate "nepravilan", kao i pozicija serial number-a...stoga ce vecina posumnjati da se radi o StingrayEx made in Japan itd.

2.vrat koliko sam uspeo da vidim nije uradjen od birds eye maple, kao na vecini MM iz 90-ih, samim tim imas famozno "nelakiranje" istog, sto znaci da se fretboard prlja od sviranja, to se ocistiti ne moze osim da se smirgla i lakira..samim tim ne mozes postici cenu bassa kao da je rosewood ili kao sto je kod birdseye osnovno-lakiranih vratova..

3.ti mozes staviti i 3000 eur dobices koliko trziste kaze.

da ne delim besplatno vise pamet ovde, srecno! ;)

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: MusicMan Stingray

Post by Bane bass » 08 Apr 2015, 12:03

Mnogo faktora utice na cenu. Bez obzira sto je bass nesviran i sto je dobrog kvaliteta,moze imati nedostatke. Pogotovo problem moze biti,ako su zice bile u stimu,a nije svirano,da je nastao manji ili veci deformitet vrata. To nekada mora da resi majstor,a to dodatno kosta. Boja bassa nije bas neka omiljena medju muzicarima. Ne radi se o nekom retkom bassu. Ima i onih koji ne vole stare a ne svirane gitare,jer smatraju da su nesvirani jer nisu dobri komadi,itd,itd...
Sa cenom od 1200 EUR bih se slozio, a iznad toga,mislim da je nerealno, a ispod toga je sve realnije i realnije.Inace, kofer fabricki ide uz bass i ukljucen je u cenu. Nas zastupnik se drugacije ponasao,ali ne bih sada o tome.
Naravno,strpljenje prodavca je kljucno.Po mom iskustvu,ima tzv. cekaca,koji cekaju dok se prodavac ne umori i dok ne skine cenu. To moze da se prilicno oduzi. Tako sam jedan bas prodavao mesecima,a kupac mi je na kraju priznao da ga je merkao od prvog pojavljivanja u oglasima. Sta da se radi,to je legalno.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: MusicMan Stingray

Post by 11080 » 08 Apr 2015, 20:36

Ovo nije pre Ernie Ball. Realna cena sa koferom je 1.100 max.
U Americi ovaj bas košta 700-800 evra u dolarskoj protivvrednosti.

Srećno

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: MusicMan Stingray

Post by groove » 08 Apr 2015, 21:22

Da bi bio pre Ernie ball era, MM mora biti 1984. godiste ili stariji bass, 1985 je EB poceo proizvodnju u San luis obispo-u svoje EB MM bassove, niko ovde nije ni rekao da ovo pre EB bass, vec da je iz 90-ih, samim tim ima neku malo vecu vrednost nego li ovi novi komadi koji se prave sad, mada su zvukovno razlike vrlo male..vise je do kvaliteta drveta itd..imao sam jedan komad iz 1990. godine, prave godine za dobar MM, sa 2 band EQ i jedva sam ga prodao za 1150 sa koferom..da ne duzimo, cena ti se vrti oko 1200 eur, ponavljam..daj boze da dobijes 1500 mada je to domen naucne fantastike, ali uvek ima budala..da je bar do 1992.godista kada su se lakirali vratovi vredeo bi malko vise, ali ovako jok..aj cao.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: MusicMan Stingray

Post by Tiki the Boyler » 08 Apr 2015, 22:59

Dovoljno na tu temu.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest