Potrebna pomoc u odabiru bass gitare

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
Klint
Posts: 2
Joined: 24 May 2015, 21:37

Potrebna pomoc u odabiru bass gitare

Post by Klint » 24 May 2015, 22:17

Pozdrav svima, nov sam na forumu ali odavno citam teme ovde, o teoriji i tehnici sviranja. Poceo sam da sviram bass gitaru. (nisam se prebacivao sa akusticne/elektricne na bass)

Imao sam neku melodiju ali joj je bridge otisao i ne moze vise da se svira bez nekog boljeg servisa i da ne smaram bezveze, resih da uzmem nesto preko oglasa.

E sad, interesuje me par stvari:

1. Ako sam pocetnik (sviram skoro godinu dana ali onako, za svoju dusu, kucna varijanta), da li to znaci da po nekom pravilu "moram" da kupim cetvorozicani bass, kako me vise zica ne bi sludelo? (mozda je glupo pitanje ali mi je neko jednom rekao u fazonu, prvo ti drndaj 4 zice, pa posle predji na 5 ili 6)

2. Necu da kupujem one "ispod 100 e" gitare, jer sam video par komada, vratovi im krivi i nije mi jasno da ih neko uopste i prodaje al ajd, verujem da moze da se nadje nesto u rangu od 300 e (+ - 100) Da li je skvajer zaista najbolji izbor?

3. Nasao sam na kupujemprodajem ova tri modela, pa bih zaista voleo da mi napisete sta je dobra kupovina, ako je uopste dobra:

- http://www.kupujemprodajem.com/Hohner-P ... er_id=1762 - cetvorozicana
- http://www.kupujemprodajem.com/Ibanez-K ... er_id=1762 - petozicana
- http://www.kupujemprodajem.com/HK-6-zic ... er_id=1762 - sestozicana

Gledajuci ih ovako na oko, deluju sasvim korektno. Unapred hvala na pomoci.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Potrebna pomoc u odabiru bass gitare

Post by Cope » 24 May 2015, 23:15

Meni je sve ovo što si metnuo ok. E sad, nekako u kući kada sam sviraš uvek bude zanimljivija gitara sa više žica, al kasnije u muziciranju sa bendom stvar se malo svede na konkretne potrebe bas gitare kao takve.
Ja bih uzeo Hohner (4) od svih navedenih, mada mislim da cena može niže, a dok se ne skupi lova i ne naleti neki Fender JB amerikanac. :ziveli:

Klint
Posts: 2
Joined: 24 May 2015, 21:37

Re: Potrebna pomoc u odabiru bass gitare

Post by Klint » 27 May 2015, 03:17

Hvala puno.

Iskreno, najvise mi se svidela ova k5 ali cu te najverovatnije poslusati, jer ne znam za ovaj ekvilajzer, to je moguci problem. A naravno, fender dolazi malo kasnije. :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Potrebna pomoc u odabiru bass gitare

Post by Cope » 27 May 2015, 09:59

Klint wrote:Hvala puno.

Iskreno, najvise mi se svidela ova k5 ali cu te najverovatnije poslusati, jer ne znam za ovaj ekvilajzer, to je moguci problem. A naravno, fender dolazi malo kasnije. :ziveli:
Ibanez ćeš kasnije lakše prodati od ove dve to je fakat. Ja sam probao par komada, i nikako nisu po mom ukusu. Ima muda, napucani su magneti, drvo je ok, ali zato je tupav ton do zla boga.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest