Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Xantian
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2015, 17:54

Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Xantian » 01 Aug 2015, 18:29

Postovani,

upravo sam se prikljucio ovoj virtuelnoj zajednici sa namerom da dobijem preporuku u vezi kupovine combo bass pojacala do 300E/350E vrednosti polovnog pojacala.
Nisam bass player vec gitarista i nemam iskustva sa bas opremom.
Naime, pazario sam Ibanez SRX530...
http://www.bp3.bassprofessor.info/joom/ ... 530_02.jpg

Ovaj bass ima jeftiniju ali solidnu aktivnu elektroniku sa BASS i TREB. kontrolama.
Magneti su 2x Ibanez humbuceri.
Grifplatna ruza, telo jazen ako se ne varam.

Volim mutniji, meksi bass ton i nemam niti tehniku niti afiniteta za slap i ostalo slicno tome. Stoga sam mislio da pazarim Laney RB4 ili RB6 model posto sam prethodno odustao od Fender RUMBLE serije koja mi se ne cini da nema deklarisanu snagu ni na jednom njihovom modelu...

Dakle dal' gledati ove Laney-e i sta jos pogledati.

Prednost: - combo
- 12" / 15" zvucnik
- da ima snage za svirke (manji zatvoreni prostori bez potrebne dodatne ozvuke pojacala)

User avatar
Xantian
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2015, 17:54

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Xantian » 01 Aug 2015, 18:59

Xantian wrote:Postovani,

upravo sam se prikljucio ovoj virtuelnoj zajednici sa namerom da dobijem preporuku u vezi kupovine combo bass pojacala do 300E/350E vrednosti polovnog pojacala.
Nisam bass player vec gitarista i nemam iskustva sa bas opremom.
Naime, pazario sam Ibanez SRX530...
http://www.bp3.bassprofessor.info/joom/ ... 530_02.jpg

Ovaj bass ima jeftiniju ali solidnu aktivnu elektroniku sa BASS i TREB. kontrolama.
Magneti su 2x Ibanez humbuceri.
Grifplatna ruza, telo jazen ako se ne varam.

Volim mutniji, meksi bass ton i nemam niti tehniku niti afiniteta za slap i ostalo slicno tome. Stoga sam mislio da pazarim Laney RB4 ili RB6 model posto sam prethodno odustao od Fender RUMBLE serije koja mi se ne cini da nema deklarisanu snagu ni na jednom njihovom modelu...

Dakle dal' gledati ove Laney-e i sta jos pogledati.

Prednost: - combo
- 12" / 15" zvucnik
- da ima snage za svirke (manji zatvoreni prostori bez potrebne dodatne ozvuke pojacala)
*cini mi se da nema deklarisanu snagu... Ispravka :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by nemanjavelimirovic » 02 Aug 2015, 04:37

Moj bend koristi RB4 vec 80ak svirki...radi do jaja. Imali smo ga i u prosla dva benda. Sviramo i vece klubove sa line-out. :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 02 Aug 2015, 08:38

Da Laney, ali made in UK.
Nije mi jasno kako ljudi mogu da hvale kineZki Leni, mis'im nije da ne završava pos'o, i meni je radio, taj tvoj radiće još hiljladu svirki, ali ipak pored toliko pojačala...

Bio je na oglasima Laney DB-150W made in UK za 150€, mislim da se prodao ili je istekao oglas, a ima i ovo što bih uvek pre uzeo nego kinesko pojačalo. Pročešljaj još malo oglase...

http://www.kupujemprodajem.com/Bass-Poj ... d=20471195

Pozdrav...

User avatar
Xantian
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2015, 17:54

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Xantian » 02 Aug 2015, 11:05

Da, video sam 150icu na oglasima ali to je bilo pojacalo sa 2x10" . Ja sam vise za 12ku/15ku.
Nisam mnogo upucen u bass opremu pa ne mogu da tvrdim konkretno za nju, ali mislim da je krajnje vreme da se oslobodimo predrasuda o MADE IN CHINA, bar sam se na to uverio na ostalim stvarima iz svakodnevnog zivota :)
Pogledacu ovog Trejsa :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 02 Aug 2015, 11:25

Xantian wrote:Da, video sam 150icu na oglasima ali to je bilo pojacalo sa 2x10" . Ja sam vise za 12ku/15ku.
Nisam mnogo upucen u bass opremu pa ne mogu da tvrdim konkretno za nju, ali mislim da je krajnje vreme da se oslobodimo predrasuda o MADE IN CHINA, bar sam se na to uverio na ostalim stvarima iz svakodnevnog zivota :)
Pogledacu ovog Trejsa :)
Popni se na neku ozbiljniju binu pa prebroj kineske instrumente i pojačala, pa me zovi da me vodiš na pivo...

User avatar
Xantian
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2015, 17:54

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Xantian » 02 Aug 2015, 11:36

Ne znam sta smatras pod ozbiljniju binu?

Da ti prekriju dva pojacala istog cenovnog ranga, da li bi znao da kazes koji je kinez i po cemu bi u zvuku to prepoznao?

Ja sam napisao za koji vid svirke mi treba, na velikim binama nemam ni potrebe da nosim svoje pojacalo, uvek bude nesto profi, bas to o cemu ti pricas :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 02 Aug 2015, 11:51

Ja vidim da si ti rešio da uzmeš Leni, a samo se na glas preslišavaš... :ziveli:

User avatar
Xantian
Posts: 12
Joined: 01 Aug 2015, 17:54

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Xantian » 02 Aug 2015, 11:56

Ma nisam odlucio u potpunosti, cekam sugestije sa obrazlozenjem za ostale sprave, a za Laneya konkretne nedostatke i mane.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 02 Aug 2015, 19:30

Xantian wrote:Ma nisam odlucio u potpunosti, cekam sugestije sa obrazlozenjem za ostale sprave, a za Laneya konkretne nedostatke i mane.
Pa recimo za početak, prvo se izvadi zvučnik i baci u kantu. Onda kada otvoriš haubu i vidiš trafo veličine pakle cigara, elektrolite, ožičenje... postane ti jasno zašto se kineska pojačala prodaju na kilogram.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 03 Aug 2015, 11:08


Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Bane bass » 03 Aug 2015, 13:06

Nisam imao priliku da probam doticni model,ali se radi svakako o ozbiljnom proizvodjacu:

http://www.kupujemprodajem.com/Ebs-Drom ... d=42586180

a ko voli Trace sound:

http://www.kupujemprodajem.com/Bass-Poj ... d=42586180

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 03 Aug 2015, 13:40

Video sam i ja ovaj EBS, i takođe je moja preporuka, samo što se pojačalo nalazi u ZG što je malo smor. Ako nije neka koska to bi svakako valjalo uzeti u obzir.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by groove » 03 Aug 2015, 18:34

Ocito nikad niste ni videli, imali a ni probali Ebs pojacala..taj classic je go qrac i to zavoravi odmah..kao i trejs eliota dinosaurusa rokenrola. Prevazidjeno odavno a nikad nije ni valjalo...trazi polovan Gallien Krueger mb112 combo ali sa srebrnim grillom, taj kosta do tih para koje imas ili hartke 112 combo ali hydrive verziju koja je fakat i jedina njihova valjana a takodje se moze naci za te novce..nije ni taj Laney los i komotno batali pricu o made in PRC..nista tome ne fali.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Laney RB4 / RB6 ili nesto drugo...

Post by Cope » 04 Aug 2015, 10:07

groove wrote:Ocito nikad niste ni videli, imali a ni probali Ebs pojacala..taj classic je go qrac i to zavoravi odmah..kao i trejs eliota dinosaurusa rokenrola. Prevazidjeno odavno a nikad nije ni valjalo...trazi polovan Gallien Krueger mb112 combo ali sa srebrnim grillom, taj kosta do tih para koje imas ili hartke 112 combo ali hydrive verziju koja je fakat i jedina njihova valjana a takodje se moze naci za te novce..nije ni taj Laney los i komotno batali pricu o made in PRC..nista tome ne fali.
Taj GK je do jaja, samo bih i ja voleo da znam gde i kako da ga kupim u Srbiji...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest