Mesa Boogie Walkabout 15"

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Mesa Boogie Walkabout 15"

Post by the bassman » 18 Aug 2015, 13:13

Trebala bi mi strucna pomoc!
Gore navedeno bas pojacalo, hibrid, star ca.7-8 godina.
Problem: distorzira sve vreme(kabineti su skroz ok)
Odneo bih ga kod majstora ali nemam para pa ne bi bilo lose kada bi mi neko od vas makar malo pomogao, da barem znam u cemu je problem.
Hvala vam unapred!

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Mesa Boogie Walkabout 15"

Post by michabass » 18 Aug 2015, 14:35

Ako si 100% siguran da je zvučnik ispravan (jedini način je da ga otkačiš od ugradjenog pojačala i pustiš signal direktno na njega, bilo HiFi ili drugo bas pojačalo) onda je verovatno nešto crklo u izlaznom stepenu... detaljna provera kod dobrog majstora je neizbežna... a niko ne može da ti preko tastature da tačnu dijagnozu. Daj detaljnije kako distorzira? Jel možeš da up-uješ na YT kratak klip da se čuje kako to radi?

User avatar
the bassman
Posts: 297
Joined: 19 Jan 2010, 09:15

Re: Mesa Boogie Walkabout 15"

Post by the bassman » 19 Aug 2015, 10:39

Pa zvuci kao da sam ga okacio na neki vintage overdrive, samo skroz flat...na njemu su 1x15 i 2x10 kabineti koje sam kacio na drugu glavu i rade skroz cisto.
Malo pre nego sto je poceo tako da distorzira je krenuo da mi prlja direktni XLR out, inace je sve ostalo super radilo.
Problem je sto sam deceniju svirao na tranzistorcima, tako da nemam pojma kakav je efekat kada lampe dotraju.
Kondenzatori bi po nekoj logici mogli da stvaraju tako neki problem...samo sto je sve to moje nagadjanje.
Probacu da ga snimim i up-ujem, mada iskreno ne verujem da ce to mnogo pomoci u otkrivanju kvara.
Hvala na pomoci, ma kolika bila.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest