Oktaver iskustva

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Oktaver iskustva

Post by groove » 24 Nov 2015, 12:22

Nemanja, uz duzno postovanje tvom liku i delu, moram reci da je micro pog za bass gitaru jedno veliko vestacko skupoceno sranje :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Oktaver iskustva

Post by Cope » 24 Nov 2015, 14:35

groove wrote:@Cope
Buraz , tebi onda oktaver ne treba..
Jbg, ne volim petožičane baseve. Iako sam ih preturio ko zna koliko, i imam jedan fretless, ne mogu da se naviknem. :O.o:

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Oktaver iskustva

Post by groove » 24 Nov 2015, 14:41

D-tuner na cetvorozicani bass i gotovo..oktaver je odlicna stvar, daj mu sansu imaj strpljenja.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Oktaver iskustva

Post by nnkvocka » 24 Nov 2015, 15:36

Cope wrote:
groove wrote:@Cope
Buraz , tebi onda oktaver ne treba..
Jbg, ne volim petožičane baseve. Iako sam ih preturio ko zna koliko, i imam jedan fretless, ne mogu da se naviknem. :O.o:
Ti bi jare, pare i uže :) odnosno ne bi ništa od toga :D Furaj peticu, ili furaj četvorku sa d-tunerom. Postoje i tropoložajni d-tuneri, ali generalno sama ideja o ugradnji d-tunera udara po džepu. Iskalkuliši šta ti je potrebno, a šta ti je neophodno :)

User avatar
needler011
Posts: 26
Joined: 24 Jan 2013, 19:56

Re: Oktaver iskustva

Post by needler011 » 25 Dec 2015, 10:36

Probao sam Boss OC-3 i Line6 emulirani EBS OctaBass, sve ne bih li postigao neki onaj zajebani duboki zdistorziju....i uvek isti problem, kad sviram na e zici, cesto se desava da ne pusti oktavu, prođe samo klin. Na višim tonovima sve radi savršeno.
U perspektivi kontam neki EHX Micro pog. Odustati neću sigurno.
Evo ti Bambi :bambi:

I da...ne može da zameni petu žicu jerbo je oktava (de)generisan signal. Nije lep kao žica, ali može da zvuči odlično.

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Oktaver iskustva

Post by groove » 25 Dec 2015, 11:06

Druze jesi citao postove na ovoj temi? Pa ne moze na E zici da se jase po oktaveru, naravno da nece dobro da trackuje i naravno da nije namenjen da od recimo F tona na E zici daje za oktavu nizi F...to mozes da dobijes na digitalnih oktaverima unutar kojekakvih procesora za bass, na analognim oktaver pedalama ti to nece raditi kako treba ili ce stvarati tzv "glitcheve", ali da se ne ponavljam....za parekoje dajes za sinteticki zvuk Micro POG-a, mozes da kupis recimo EHX microsynth, koji ima perfektan oktaver u sebi kao i niz dodatnih efekata itd itd...kupujte sta hocete, nemojte posle da kukate :) pozdravcic.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Oktaver iskustva

Post by Cope » 29 Dec 2015, 17:21

Svi ste u pravu, isprobao po ko zna koji put raznorazne sprave, i moje mišljenje je da je oktaver bulja, u mom slučaju i za ono za šta meni treba... :ziveli:

User avatar
needler011
Posts: 26
Joined: 24 Jan 2013, 19:56

Re: Oktaver iskustva

Post by needler011 » 04 Jan 2016, 19:18

Tema je >oktaver iskustva< jel? Pa izneo sam iskustva.
Ideja mi je da obojim osnovni ton oktaverom, a ne da se bacim oktavu niže. Kroz drajv se oktaver drugačije ponaša i tu ima mesta za zezanje do mile volje. To ne znači nužno i jahanje po E žici. Oktava pre ili posle drajva, nauka cela...
A micro pog (ili još bolje nano) mi odgovara jer je mali pa stane u kufer a ne smeta mi sintetika. A vidim pišu da ima dobar odziv, a to mi je jedini potreban kvalitet.

User avatar
needler011
Posts: 26
Joined: 24 Jan 2013, 19:56

Re: Oktaver iskustva

Post by needler011 » 04 Jan 2016, 19:24

evo dobre sprave.

https://www.youtube.com/watch?v=fS1bGwzbyHs

tričavih 300$

User avatar
tommytigh77
Posts: 1221
Joined: 07 May 2012, 15:03
Location: Gornji Milanovac

Re: Oktaver iskustva

Post by tommytigh77 » 05 Jan 2016, 14:08

Cope wrote:Svi ste u pravu, isprobao po ko zna koji put raznorazne sprave, i moje mišljenje je da je oktaver bulja, u mom slučaju i za ono za šta meni treba... :ziveli:
Cope, što lepo ne probaš da uzmeš još jedan četvorožični bas i staviš na njega žice od kompleta za peticu, D-A-E-H, k'o onaj iz Rage Against The Machine, i ćao.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Oktaver iskustva

Post by Cope » 05 Jan 2016, 18:58

tommytigh77 wrote:
Cope wrote:Svi ste u pravu, isprobao po ko zna koji put raznorazne sprave, i moje mišljenje je da je oktaver bulja, u mom slučaju i za ono za šta meni treba... :ziveli:
Cope, što lepo ne probaš da uzmeš još jedan četvorožični bas i staviš na njega žice od kompleta za peticu, D-A-E-H, k'o onaj iz Rage Against The Machine, i ćao.
Padalo mi je na pamet, probaću nekom zgodom...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest