Koje pojacalo za klupske svirke?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

bspainkiller
Posts: 6
Joined: 11 Aug 2008, 02:07

Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by bspainkiller » 11 Nov 2015, 13:54

Pozdrav kolege muzicari, potreban mi je savet vezano za pojacala i ozvucenje basa. Naime, trebalo bi da uskoro pocnem sa svirkama sa svojim bendom po klubovima, do sada sam uglacnom svirao na studijskim pojacalima,a kod kuce imam samo malog Fendera od 15W. Zanima me koja bi bila najbolja investicija u vidu polovnog pojacala(combo/head & box) u cenovnom rangu do 350e? Svi saveti su dobrodosli. Takodje, ako neko ima viska vremena, zamolio bih ga skoci do KP i pogleda i predlozi sta tamo ima od ponudjenog cisto da bih stvorio neku sliku sta da trazim, sta je bolje/kvalitetnije.

Takodje, da li mi je potreban DI Box, pod uslovom da lokal nema svoj, posto bih u vecini slucajeva isao iz pojacala na ozvucenje? I da li mi on treba u slucaju da idem direktno iz basa u pojacalo?

Citao sam I istrazivao dosta o svemu navedenom, ali su mi potrebni saveti I informacije iz prve ruke. Hvala unapred svima na odgovorima.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by metalstringer » 11 Nov 2015, 15:10

ja sam uzeo fender rumble 75w za probe.takodje moze posluziti i za klupske svirke,ima balansirani line-out,mislim da ne treba di-box pa mozes i na ozvucenje.imas u mitrosu za nekih 26 'iljada.zvuk je po meni ok,ima 12 incni niskotonac.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by Cope » 11 Nov 2015, 19:44

12" kombo, pa kolko možeš finansijski da se protegneš...
Desetke su tanke, petnaja mutna, dvanaeska ko lutka.

ps. Beše neki Roland Super Cube Japanac 100W - 15", na KP. za 300€, možda bi spustio cenu, pa je eto to moja preporuka. (Ja sviram na Rolandu 60W-12" klubiće.)

našao sam ga:

http://www.kupujemprodajem.com/super-cu ... d=52113675

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by maksabass » 11 Nov 2015, 21:26

Imala na kp jedna yamaha sa dve desetke mislim da bese 250W za nekih 350e.Ja ima dvanesticu iz iste serije sa duplo manjomsnagom i radi extra za te svrhe.Ono sto tebi treba je zapravo dobra definicija i punch...pa trazi takva pojacala.Fender rhumble i leny zaobidji u sirokom luku

bspainkiller
Posts: 6
Joined: 11 Aug 2008, 02:07

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by bspainkiller » 13 Nov 2015, 10:50

metalstringer wrote:ja sam uzeo fender rumble 75w za probe.takodje moze posluziti i za klupske svirke,ima balansirani line-out,mislim da ne treba di-box pa mozes i na ozvucenje.imas u mitrosu za nekih 26 'iljada.zvuk je po meni ok,ima 12 incni niskotonac.
Nisam nesto veliki ljubitelj Fender tona, a i plasim se da ce to da bude preslabo s ozbirom da gitarista ima pojacalo od 60W i ako bismo pratili ono 1:3 pavilo, bas pojacalo bi trebalo da bude 3 puta jace od gitarskog.
Cope wrote:12" kombo, pa kolko možeš finansijski da se protegneš...
Desetke su tanke, petnaja mutna, dvanaeska ko lutka.

ps. Beše neki Roland Super Cube Japanac 100W - 15", na KP. za 300€, možda bi spustio cenu, pa je eto to moja preporuka. (Ja sviram na Rolandu 60W-12" klubiće.)

našao sam ga:

http://www.kupujemprodajem.com/super-cu ... d=52113675
Mislis da bi ta petnaestka bila dovoljno dobra uprkos tome sto si naveo da su one uglavnom mutne? Takodje, iznenadjen sam da niko nije preporucio glavu+kabinet, ili je to previse skupo za 350e? :D
maksabass wrote:Imala na kp jedna yamaha sa dve desetke mislim da bese 250W za nekih 350e.Ja ima dvanesticu iz iste serije sa duplo manjomsnagom i radi extra za te svrhe.Ono sto tebi treba je zapravo dobra definicija i punch...pa trazi takva pojacala.Fender rhumble i leny zaobidji u sirokom luku
Rumble vec nesto ne gotivim, ali hvala za info. :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by metalstringer » 13 Nov 2015, 17:45

Nisam nesto veliki ljubitelj Fender tona, a i plasim se da ce to da bude preslabo s ozbirom da gitarista ima pojacalo od 60W i ako bismo pratili ono 1:3 pavilo, bas pojacalo bi trebalo da bude 3 puta jace od gitarskog.
slazem se, ali nama na probama zavrsava posao. gitarista ima randala 50w i dobro smo se uklavirili sa bubnjarem, niko nikom ne smeta ili nadglasava.ako ti treba jace nesto mozes preko line out-a.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by Cope » 16 Nov 2015, 01:07

bspainkiller wrote: Mislis da bi ta petnaestka bila dovoljno dobra uprkos tome sto si naveo da su one uglavnom mutne? Takodje, iznenadjen sam da niko nije preporucio glavu+kabinet, ili je to previse skupo za 350e? :D
Da, možda može da se kompletira neka starudija za 350€, ili eventualno samogradnja - http://www.kupujemprodajem.com/Markbass ... id=2016941



Opet na kraju ona narodna - kolko para tolko muzike...

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by dikan » 16 Nov 2015, 09:27

Roland CUBE-100 BASS, odlično, dovoljno jako, malih dimenzija, ne proizvodi se jedino polovno ako neko hoće da proda ;)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by Cope » 16 Nov 2015, 10:37

dikan wrote:Roland CUBE-100 BASS, odlično, dovoljno jako, malih dimenzija, ne proizvodi se jedino polovno ako neko hoće da proda ;)
Stoji jedan na KP više od mesec dana - japanac.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by michabass » 16 Nov 2015, 12:49

350eur je malo za bilo šta ozbiljno a pogotovu premalo za head/box varijantu... za te pare možeš da kupiš kombo neki do 150W ili samo glavu 250-300W ili samo box 250-300W.
Na KP imaš dosta dobre ponude za te pare, na tebi je da odeš probaš i odabereš nešto što ti leži.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by metalstringer » 17 Nov 2015, 15:12

ako imate miksetu za probe i zive svirke ili iznajmljujete istu a da je aktivna onda ti je combo odlicna varijanta za minimalne pare-opet ti predlazem fender rumble 75w jer ima line out(balance-ne treba ti di box) a kosta dvajessestikusur 'iljada u Mitrosu-na rasprodaji je,a kostalo je 44 ranije.ja imam isto i prodajem ga za 22 'iljade,isto,kupljeno u Mitrosu marta ove godine,ispravno.prodajem ga iz razloga sto je u bendu sada novi basista sa svojom opremo a ja sam presao na gitru-koju inace sviram ceo svoj zivot pa mi treba da kupim,za pocetak,jednu eksternu muzicku da bih snimao a kasnije i koristio VST haj gejn ampove preko laptopa i dalje na ozvucenje,posto nemam lampasku glavu probao bih na taj nacin da sviram na probama i uzivo.'ebena sirotinja.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by nnkvocka » 20 Nov 2015, 21:46

Roland Cube100 je tenk koji radi u svim uslovima korektno. Nadju se polovni za 350e, a često i za manje pare. Preporučio bih takodje i varijantu pojačala koje može da se ukosi da "bije u tebe" jer: nema tog prostora gde će pojačalo samo po sebi da dopuni zvuk u prostoriji, uvek je neophodno da ide DI u mixetu i da razgas odradi ostatak posla, a pojačalo ti više služi za tvoj lični monitoring.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by Funkd » 21 Nov 2015, 22:27

Ovo sto je Kvocka napisao.
Ja sam cuo da je ovo sasvim dovoljno za monitoring http://www.kupujemprodajem.com/Eden-N12 ... lter_id=31
+ ovo za http://www.kupujemprodajem.com/Markbass ... d=52767729
Za ostatak pivo und cevapi.

User avatar
dikan
Posts: 76
Joined: 02 Dec 2008, 12:40

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by dikan » 22 Nov 2015, 11:00

Kao što sam napisao par postova iznad, razmisli o Roland CUBE-100 BASS, za baš velike prostore ima balansiran izlaz za direct u mixetu, nema potrebe za Di boxevima i sl. @Cope je napisao da ima jedan na KP, proverio sam još uvek stoji cena 300€, probaj ako je sve OK obori još malo cenu, mislim da je dobra kupovina.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pojacalo za klupske svirke?

Post by Cope » 23 Nov 2015, 13:12

Funkd wrote:Ovo sto je Kvocka napisao.
Ja sam cuo da je ovo sasvim dovoljno za monitoring http://www.kupujemprodajem.com/Eden-N12 ... lter_id=31
+ ovo za http://www.kupujemprodajem.com/Markbass ... d=52767729
Za ostatak pivo und cevapi.
:1:
Imao sam N12 (prodao ga za oko 150€) možda je čak to na oglasima moje nekadašnje pojačalo - ako je ubačen azmafonom unutra onda je bilo moje 8) .
Ton je bio odličan, ali mu je nedostajalo snage kada se proston napuni ljudima. Nema DI. out, mada meni nije ni trebao jer sam koristio Markbass Booster sa DI. outom što je bolja varijanta od suvog DI-outa jer dobiješ MB preamp za neznatno više para, naravno ako uspeš da ga nađeš jer ga nešto ne viđam u prodaji.
Prhvatljivo malo pojačalo relativno modernog zvuka za pristojne pare, malo teško za svoje gabarite, a po znazi bi pre stajao uz Roland 60W nego uz 100W.
Preporuka!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest