Phil Jones pojačala. Iskustva?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by nnkvocka » 28 Mar 2016, 01:05

Eto, muči me muka. Nije prava nego ona snobovska, ali eto, djavo ne da mira. Šta je dovoljno malo, sa dovoljno velikim zvukom i malom kilažom, a da nije skupo i da ima u sebi blablablabla. Hoću jare i pare i uže, e pa ne može. Nečega moraš da se odrekneš zarad nekog drugog dobitka, kao na primer da jedeš, da bi priuštio jedan Phil Jones. Da li to zaista vredi? :) Elem, za one koji ne znaju o čemu se radi, ovde možete da čekirate ukratko: http://www.pjbworld.com/

Ovih dana sam na Youtube-u gledao Phil Jones pojačala gde me je oduševio ceo koncept malih zvučnika, spakovani u mala kućišta a pri tom proizvode ozbiljan ton! Cena im je svakako paprena, ali da li se isplati? Ne govorim o kombinacijama zvučnika 2x5" nego o 4x5" ili 6x5" gde ceo koncept počinje da dobija smisao. Mogu da razglabam ovde do besvesti o ovim pojačalima o kojima sam čitao mnogo, gledao prezentacije na Youtube-u, ali nikada ga nisam probao. Razmišljam o pribavljanju jednog 6x5", ali su mi stvarno neophodne informacije iz "prve ruke" od strane ljudi koji su to zapravo probali. Neka iskustva, iko?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by Cope » 28 Mar 2016, 11:55

Počeo si da sviraš u Knezu? :XD: :ziveli:

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by nnkvocka » 28 Mar 2016, 12:44

Poslednja 3 meseca sviram svuda gde, kolika god da je bina, kretanje nije moguće. Pojačalo koliko god da je snažno, stoji pored ili iza tebe i bije ti u noge. Ko nema monitore ili neki InEar...ježa u ledja. Ova fora sa dodatnim zvučnicima koji su okrenuti na gore da svirač može lepo sebe da čuje je fascinantna, ali me plaši ipak nedostatak snage, čak ne tih zvučnika okrenutih na gore, nego onih što piče pravo.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by Cope » 28 Mar 2016, 13:38

nnkvocka wrote:Poslednja 3 meseca sviram svuda gde, kolika god da je bina, kretanje nije moguće. Pojačalo koliko god da je snažno, stoji pored ili iza tebe i bije ti u noge. Ko nema monitore ili neki InEar...ježa u ledja. Ova fora sa dodatnim zvučnicima koji su okrenuti na gore da svirač može lepo sebe da čuje je fascinantna, ali me plaši ipak nedostatak snage, čak ne tih zvučnika okrenutih na gore, nego onih što piče pravo.
Totalno razumem situaciju :)

Skoro sam svirao u nekom prostoru - beton, staklo, metal... Od tona ni qrca, pojačavao sam se bezupešno i grejao pojačalo, sve dok niske nisam zavrnuo u -10dB, visoke srednjake u +10, postavio gajbu kokakole ispod pojačala, i tek onda nekako došao u situaciju da sebe čujem, a svirao sam na LM3 i 121H.
In-ear ne mogu da smislim...
Sa druge strane, dešavalo mi se da Roland Cube 60W bude preglasan u nekim prostorima na pojedinim svirkama...
Meni ovo tvoje deluje ko ozvučenje za kućni bioskop, al opet valja probati ako se može... :ziveli:

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by groove » 28 Mar 2016, 19:59

Kvocka brate nasao si crkvu gde da se molis, pa ovde niko nista osim trejs eliota nije svirao :) ontopic: Cope je u pravu, prostor je najbitniji faktor svakog basiste, ja sam ladno svirao tezge na Line6 combo sa 1x10 unutra i sve bilo okej na bini, a svirao sam i nedavno u prostoru u kojem mi nije GK mb800 + markbass 102 HF bio dovoljan, progutao me mermer i staklo, tu ne pomaze ni 810 kutija, ni bogotac - veruj mi! :) budi jednom i ti pionir experimentisanja sa opremom u Srbiji, ne mogu uvek ja da radim prljavi posao :) uzmi taj PJ pa da nam pricas kako je :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by dejankuki » 28 Mar 2016, 21:28

Hey dude.. si razmisljao o ovako necem..

Image


makar za kutiju, ako ne i za ceo kombo... (ne znam sta sve imas od opreme...)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by Cope » 28 Mar 2016, 23:03

groove wrote: pa ovde niko nista osim trejs eliota nije svirao :))
Ne diraj mi Trace! 8)

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by nnkvocka » 30 Mar 2016, 00:17

Znate kako, svojevremeno je ovde bio aktivan Steva iz (ex)Alegra kome je svašta prošlo kroz ruke, pa sam bio dovoljno entuzijastičan da otvorim temu u nadi da će se možda pa makar i taj 1% članova oglasiti i reći JA ZNAM. Rizbo, izgleda da ću ja to u nekoj budućnosti uzeti i probiti led, pa ću otvoriti novu temu ili nastaviti ovu sa PJB rivjuom :) O stalcima sam razmišljao, ali poenta je osloboditi ruke od svih stalaka i pomagala kad nosim opremu do bine. Baš zato pikiram ovaj amp: njega pod jednu ruku, bass na ledja, a druga ruka, pa da me bešje, ta sigurno neće nositi ikakav stalak!

Edit: stalaka se i plašim, da ne padne amp od vibracija

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by Tiki the Boyler » 30 Mar 2016, 14:32

Svirao sam njihov SUPER FLIGHTCASE BG-300.
Sound je predivan. Poprilično neutralan a opet nekako karakteran.
I sve je to do jaja kući ili na gigu sa dinamički sređenim bubnjarem i izuzetno kulturnim i uviđavnim bendom, te istom takvom publikom.
U prevodu... bojim se da to nema dovoljno glasnoće za naša krljanja.

U tvojoj situaciji ja sam prije za doobar preamp + in-ear. I uživaš.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by nnkvocka » 30 Mar 2016, 16:44

Pa baš BG300 i jurim! Slabo ja sviram rokanja, sad je sve to daleko umerenije :)
Preamp imam, InEar imam, ali osećaj nikada neće biti isti.
Fali mi ta vibracija i vazduh koji tresu da bih uživao u svirci.
Ali, kad si već spomenuo preamp, možda bi i imala smisla varijanta preampa sa aktivnom bass kutijom?
Radial tonebone + https://www.thomann.de/de/phil_jones_pb_300_black.htm

Imam amp i zadovoljan sam njime, ali kada vidim cifru koja je blizu ili preko 20kg i još ako je kockasto, to u stvari pokušavam da izbegnem.

User avatar
11080
Posts: 291
Joined: 03 Jun 2008, 04:48

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by 11080 » 29 Dec 2016, 14:48

nnkvocka wrote:Pojačalo koliko god da je snažno, stoji pored ili iza tebe i bije ti u noge....... Ova fora sa ...zvučnicima koji su okrenuti na gore da svirač može lepo sebe da čuje je fascinantna.
Momci, HVALA. Sve ovo znam i umesto da tražim stalak kao što dejankuki lepo kaže, ja lupam glavu koji kombo da uzmem i da li je 250RMS dovoljno. A bojim se da nije-jer "stoji pored ili iza tebe i bije ti u noge".

Znači, STALAK. Može li neka preporuka za isti,poželjno bi bilo da bude što manjih dimenzija, radi se o kombu 30x30x30 od 10kg, znači neka najlaganija varijanta stalka je taman po meri. Imate li preporuka ?

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by Bane bass » 30 Dec 2016, 15:24

Napravio sam dva kabineta sa 2x6,5" i kabinet 4x6,5", sa B&C zvucnicima. Ukupno 8x6,5", sitnica. Malo je reci da to radi odlicno. Ima svasta u tim "malim" zvucnicima. Postavljao sam oglas na KP, ali je interesovanje bilo nikakvo. Prvi koji se pojavio i probao je kupio i ne misli da ih menja ni za sta na svetu.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by michabass » 01 Jan 2017, 17:51

Bane bass ti si audiotinker na KP ?

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by nnkvocka » 10 Jan 2017, 11:58

11080 wrote:Znači, STALAK. Može li neka preporuka za isti,poželjno bi bilo da bude što manjih dimenzija, radi se o kombu 30x30x30 od 10kg, znači neka najlaganija varijanta stalka je taman po meri. Imate li preporuka ?
Pojačalo podignuto sa zemlje automatski gubi bass fundament. Probao i uverio se lično i sa Phil Jones 2x5" (koji sa zemlje daje punu frekventnu sliku (šteta što je tih)) i sa Roland Cube100 1x12". Pa me tuga strefi, na patosu bass snažan udara u noge, pa mi fali da mi dopre do uha, a kada ga podignem, samo mi neki gumenasti ton izbacuje :cry: Takodje su neke fore sa pojačalima (kutijama) koje su predvidjene da se pribiju uz zid da bi zasijale u punom sjaju, ali ja nisam skapirao najbolje kako to funkcioniše pa neću napamet da lupam.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Phil Jones pojačala. Iskustva?

Post by ProfessorBaltazar » 10 Jan 2017, 21:36

To za zid je prvi smislio Roy Allison 60-tih ja bi reko. Allison I se zvao zvucnik. Stavise, naslanjao se na dva zida, tj totalno ga uguras u ugao, svi ostali zvucnici u principu stoje pola metra min od oba zida u uglu. Trivijalno receno, zid se ponasa kao stranica kutije pa samim tim menja 'zapreminu' kutije koja se onda ponasa kao mnogo masivnija kutija sto ce reci da ima mnogo veci odziv na niskim frekvencijama. Zato uostalom i postoje kutije strogo dizajnirane da rade na podu , na stalku ili na polici (ako ne racunamo ove ugradjene u plafone i zidove i slicne marifetluke).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest