Daje li iko casove bas gitare?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Daje li iko casove bas gitare?

Post by Mafi » 06 Feb 2017, 23:04

Da li znate nekog ko da je casove bas gitare, ja sam iz okoline Sapca, odgovarao bi mi i Beograd, zalgavio sam se na nekom srednjem nivou pa bih da me neko uputi malo vise.

mohikanac u magli
Posts: 10
Joined: 11 Sep 2016, 22:14

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by mohikanac u magli » 08 Feb 2017, 23:49

Мислим да ти данас нису потребни часови имаш гомилу лекција на јутјубу.Ако ниси пробај да научиш скале и акорде,пробај да сам скапираш како свира нека за почетак једноствна песма па ту импровизуј такође учи и неке компликоване песме разних жанрова рок,кантри,џез,блуз,фолк чисто да видиш којим све техникама може да се свира.Скоро сам на телефону скинуо неку апликацију зове се yousician па пробај и њу није лоша.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Cope » 10 Feb 2017, 14:11

Skoro je izdat "Bas Bukvar", autor MIlan Srdanović, knjiga je za početnike, ali nije loše imati je u kućnoj biblioteci...

http://kult-ura.com/%E2%80%9Ebas-bookvar-u-prodaji/

User avatar
rodni
Posts: 52
Joined: 02 Feb 2013, 02:14

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by rodni » 11 Feb 2017, 04:09

Sto kaze neki crnja Velington, kad pocnes nesvesno polivas to je kraj stadijuma.Treba otici na par i vise casova kod nekog majstora,nije lose.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Kristijan » 11 Feb 2017, 15:50

Нити је ко прочитао шта је човек писао, нити му је дао одговор на његово питање... Алал вера, испричасте се сами са собом за све паре!

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by michabass » 12 Feb 2017, 12:42

Mafi wrote:
06 Feb 2017, 23:04
Da li znate nekog ko da je casove bas gitare, ja sam iz okoline Sapca, odgovarao bi mi i Beograd, zalgavio sam se na nekom srednjem nivou pa bih da me neko uputi malo vise.
Zdravo Mafi teško je odgovoriti na tvoje pitanje jer "srednji" nivo znanja ama baš ništa ne znači. Srednji u odnosu na šta? Šta je početni nivo a šta krajnji? Sredina je prilično široka čak i ako znaš ova dva.
Ja sam isto zaglavio na nekom "srednjem" nivou znanja i mislim da bi mi odgovaralo da odem na časove kod Vlade Samardžića koji je prilično kompetentan da daje časove. Završio je bas odsek na Berkliju u Americi koliko sam upućen. Mislim da čovek živi u Novom Sadu.
Kapiram da i BGu ima ljudi koji daju časove samo ih treba potražiti...
Možeš na FB da potražiš Milana Srdanovića koji je izdao prvu i jedinu knjigu na ovim prostorima specijalno za bas pa da te on uputi ako zna nekog.
ajde kolege iz BGa dajte nešto korisno... ! :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Cope » 12 Feb 2017, 22:40

Evo još jedna legenda, dobar basista i čovek...

https://www.facebook.com/slavisa.s.pavlovic

Bane bass
Posts: 349
Joined: 20 Feb 2008, 08:13
Location: Beograd

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Bane bass » 17 Feb 2017, 18:48

Poslao sam privatnu poruku za kontakt.

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Mafi » 27 Feb 2017, 23:33

Hvala odgovorima, covek mi je poslao kontakt pa cu probati. Imam bas bookvar, mislim da je pocectnicka knjiga, ima finih vezbica, znaci pocetnik nisam, a nisam ni majstora tako da je ta neka sredina ogromna. Imam i ovako gomilu knjiga, ali opet je drugacije da ti neko kaze, e ovo ti ne valja radi na ovome, ovo ti je ok, drugacije je i po meni bolje kada ima nekog da ti pokaze jedan na jedan.

User avatar
Mitar
Posts: 71
Joined: 03 Aug 2012, 11:10
Location: Šabac/Beograd

Re: Daje li iko casove bas gitare?

Post by Mitar » 28 Feb 2017, 08:33

Mislim da Šumi iz Šapca drži časove. Evo ti fejs njegov: https://www.facebook.com/dasumi015?fref=ts
Lik je genijalan basista, nema sa kim nije svirao. Svira sa Mirkom Tomićem u nekoliko varijanti tj. bendova, što ti govori da je baš baš ozbiljan basista.
Pozdrav ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest