Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
Duff
Posts: 74
Joined: 24 Aug 2008, 23:35
Location: Cacak

Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by Duff » 06 Mar 2017, 16:42

Dragi forumaši i kolege basisti,

Odavno nisam postovao ništa, mada i nisam bio u muzičkim vodama neko vreme ali se sticajem nadasve srećnih okolnosti opet vratih basu. Pozdravljam vas sve!

Potrebna su mi vaša mišljenja u vezi upravo teme kako sam je i nazvao. Planiram da pazarim Hartke HD150 combo i ne znam kakav je, a vidim da u Srbiji niko ne prodaje baš taj Hartke. Imao sam lepa iskustva sa ovim brendom, pa bi se vratio na njega. Sviram pretežno rok, hard rok sa primesama koječega (fanki, bluz, rege). Sadašnje pojačalo koje mi vrši posao je Line 6 Lowdown 110, dibox mu prebija u kombinaciji sa razglasom ali mi je tiho kad bubnjar počne da lometa a postavim ga kao monitor sebi. Tako da Hartke HD150? on je na Thomman-u 350 evrića.

Druga stvar koja me interesuje da li je neko od vas pazario žice putem Aliexpressa? Ako jeste koje tačno, možda i link neki ako nije problem. Sviram 6-to žičani bass pa mi i žice dolaze na red za menjanje.

Hvala u napred svima i još jednom veliki pozdrav!

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by bancika » 10 Mar 2017, 10:08

Koliko znam, generalni konsenzus je da su zice sa aliexpresa sranje i u 100% slucajeva su lazne.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by komil » 10 Mar 2017, 10:42

bancika wrote:
10 Mar 2017, 10:08
Koliko znam, generalni konsenzus je da su zice sa aliexpresa sranje i u 100% slucajeva su lazne.
One lažne Fender za električnu, recimo, su totalni krš. Ali nisu sve takve, ima u Kini fabrika žica gde CNC-ovima prave žice efikasno a sa poštenim sirovinama.
Sve u svemu, za bas gitaru se isplati uzimati jer je razlika u ceni velika, ja sam probao nekoliko varijanti i u svakoj su mi nove takve žice bile bolje od starih američkih koje sam imao na gitari. Ako se dobro sećam, sad imam na basu lažne Fender.

Duff
Posts: 74
Joined: 24 Aug 2008, 23:35
Location: Cacak

Re: Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by Duff » 14 Mar 2017, 13:37

komil wrote:
10 Mar 2017, 10:42
One lažne Fender za električnu, recimo, su totalni krš. Ali nisu sve takve, ima u Kini fabrika žica gde CNC-ovima prave žice efikasno a sa poštenim sirovinama.
Sve u svemu, za bas gitaru se isplati uzimati jer je razlika u ceni velika, ja sam probao nekoliko varijanti i u svakoj su mi nove takve žice bile bolje od starih američkih koje sam imao na gitari. Ako se dobro sećam, sad imam na basu lažne Fender.
Koje marke si kupovao posto ima raznih, moze li nesto odredjenije?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by komil » 14 Mar 2017, 13:51

Duff wrote:
14 Mar 2017, 13:37
komil wrote:
10 Mar 2017, 10:42
One lažne Fender za električnu, recimo, su totalni krš. Ali nisu sve takve, ima u Kini fabrika žica gde CNC-ovima prave žice efikasno a sa poštenim sirovinama.
Sve u svemu, za bas gitaru se isplati uzimati jer je razlika u ceni velika, ja sam probao nekoliko varijanti i u svakoj su mi nove takve žice bile bolje od starih američkih koje sam imao na gitari. Ako se dobro sećam, sad imam na basu lažne Fender.
Koje marke si kupovao posto ima raznih, moze li nesto odredjenije?
Crveno pakovanje, piše Fender.

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Hartke hd150 i zice preko Aliexpress-a

Post by Mafi » 27 Mar 2017, 20:30

Jel kupovao neko mozda gitare preko Aliexpresa?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest