Ibanez Sr505

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Ibanez Sr505

Post by Mafi » 13 Jun 2017, 22:47

Pozdrav ljudi, imam ovu gitaru vec tri godine i sada je pocela da mi ide na zivce opasno. Imam Eden u kombinaciji sa SWR box. Da li se nesto zeznulo sa elektronikom ili sta znam, gitara ima totalno neoblikovan ton, pogotovo bas, niski su nedefinisani totalno, danas sam probao jednog Squier-a sve ravno na pojacalu, znaci razlika je nebo i zemlja. Da li je nesto do elektronike ili ko zna, da li je moguce nekako prebaciti sa prekidacem da biram izmedju aktive i pasive na gitari i da li je to neko radio i da li bih ista dobio time?

User avatar
rodni
Posts: 52
Joined: 02 Feb 2013, 02:14

Re: Ibanez Sr505

Post by rodni » 15 Jun 2017, 01:44

Jedino sto mozes za pocetak da uradis, je to da probas da ocistis sve potenciometre(iako nema krcanja) nekim klinerom i pregledas sve spojeve i kontakte.Ne gineti servisiranje eletronike,ubacivanje kvalitetnijeg primpa ili da prebacis u pasivu sto moze biti cak i bolje, jbg dalje nema.

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Ibanez Sr505

Post by michabass » 16 Jun 2017, 10:29

Kad si menjao žice? Žice traju oko 2-3 meseca ako se sviraju...posle toga ton je "nedefinisan" naročito u nižim registrima...
SR 505 je potpuno različita gitara od squiera. SR505 je od mahagonija što daje potpuno drugačiju tonski sliku od Squiera koji je vrlo verovatno od jove (alder) koja je dosta otvorenija i glasnija i na suvo čak. Dalje magneti koji su i kakvi? Ako je na Squier-u singl zvučaće sto puta bistrije od humbuckera. Dakle kao da porediš sportski dvosed i kamion s prikolicom... ;-)

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Ibanez Sr505

Post by maksabass » 16 Jun 2017, 17:34

Pre godinu dana drug mi je doneo takvu gitaru,i pozalio se da ima problem...verujem kao i tvoj.Ni jedan pot tonskih kontrola nije radio kao valja...pazi kao nesto rade ,ali ne rade ni izbliza kao treba...bas ne dodaje niti oduzima,vec nesto mulja,isti slycaj i sa ostala dva za tonsku korekciju.Otvorim...vidim unutra plocica koja je identicna sa SD,a mozda je i njihova proizvodnja.Smd komponente...nemam lemilicu za te stvari,reko mrka kapa.No ajd da pokusam nesto,neki trik.Polovinu napona sam doveo direktno na OP e sad dal na pin 3ili5nisam siguran kao bese...i mali bum...i evo cuda proradi sve...verujem da bi ovo moglo da pomogne...a ako neces da eksperimentises sa ovim...pokusaj malo da ocistis plocicu,samo suvom cetkicom mozda je malo neka prsina ili tako nesto

User avatar
rodni
Posts: 52
Joined: 02 Feb 2013, 02:14

Re: Ibanez Sr505

Post by rodni » 16 Jun 2017, 20:43

Jesi resio problem do kraja,sta je probilo?

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Ibanez Sr505

Post by Mafi » 16 Jun 2017, 22:27

michabass wrote:
16 Jun 2017, 10:29
Kad si menjao žice? Žice traju oko 2-3 meseca ako se sviraju...posle toga ton je "nedefinisan" naročito u nižim registrima...
SR 505 je potpuno različita gitara od squiera. SR505 je od mahagonija što daje potpuno drugačiju tonski sliku od Squiera koji je vrlo verovatno od jove (alder) koja je dosta otvorenija i glasnija i na suvo čak. Dalje magneti koji su i kakvi? Ako je na Squier-u singl zvučaće sto puta bistrije od humbuckera. Dakle kao da porediš sportski dvosed i kamion s prikolicom... ;-)

Koje zice traju od dva do tri meseca? Neko menja zice i posle nedelju dana. Zice su u redu, stavim nove one prste, nije to problem. ZNam da su to dve razlicite gitare, nije u tome poenta, ali hvala svakako na savetu, treba mi neko ko je imao ovu gitaru i razume o cemu pricam.



maksabass wrote:
16 Jun 2017, 17:34
Pre godinu dana drug mi je doneo takvu gitaru,i pozalio se da ima problem...verujem kao i tvoj.Ni jedan pot tonskih kontrola nije radio kao valja...pazi kao nesto rade ,ali ne rade ni izbliza kao treba...bas ne dodaje niti oduzima,vec nesto mulja,isti slycaj i sa ostala dva za tonsku korekciju.Otvorim...vidim unutra plocica koja je identicna sa SD,a mozda je i njihova proizvodnja.Smd komponente...nemam lemilicu za te stvari,reko mrka kapa.No ajd da pokusam nesto,neki trik.Polovinu napona sam doveo direktno na OP e sad dal na pin 3ili5nisam siguran kao bese...i mali bum...i evo cuda proradi sve...verujem da bi ovo moglo da pomogne...a ako neces da eksperimentises sa ovim...pokusaj malo da ocistis plocicu,samo suvom cetkicom mozda je malo neka prsina ili tako nesto
E hvala ti druze, to je definitivno moj problem, muljavo, je pojacam bas na potu ono mulja ubija, jos sada mi stao glavni pot za volume, radi samo u jednoj tacki ne mogu da ga pojacam niti utisam, mogu ja da pogledam elektroniku imam i lemelicu i duvaljku to nije problem. Ocisticu potove, pa cu da probam. Ne znam da li mozda ima neki hladan lem ili tako nesto na elektronci. Imam neke kontakt sprejeve pa cu ocistiti plocicu sa njom. Pa da posle probam taj tvoj trik samo da mi kazes gde si tacno lemio ako se secas :) Hvala puno :)

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Ibanez Sr505

Post by Mafi » 23 Jun 2017, 15:08

Pozdrav ponovo ljudi, hvala na savetima, defitivno je bilo do potenciometara. Bilo je kojekakvog krsa u njima, skinuo sam svaki ponaosob i ocistio kontakt sprejom i spojeve na kraju acetonom. Muljanje je prestalo, u ovoj nekoj varijanti kojoj sviram sada dosta koristim H zicu i po njoj se najvise poznaje, zvuk se izdefinisao maksimalno, normalno na pojacalu sve ravno. Ono sto sam video je da mi je pukao potenciometar od Volume, da li neko zna gde bih to mogao poruciti, ili da pretitram neke oglase.

User avatar
rodni
Posts: 52
Joined: 02 Feb 2013, 02:14

Re: Ibanez Sr505

Post by rodni » 24 Jun 2017, 15:19

Mislim da te on najvise jebavao,imas 25k potova gde hoces,mislim da je ta vrednost,Camibass ce ti najbolje reci.Mene je tako karao mid potencometar na jednom marsalovom pojacalu,brljao mi ceo preamp.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest