Tehnika desne ruke

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Tehnika desne ruke

Post by Mafi » 20 Sep 2017, 11:01

POzz ljudi, po meni skroz kriticna stvar tehnike, da se manemo slapa, tapinga, nego na okidanje alternativno sa dva prsta. Iskreno kod mene je ovo problematika jer nisam non stop okidao naizmenicno. Sada se trudim da to radim i primecujem da sa popravio brzinu i tacnost. Cime okidate, da li okidate staromodno od dole ili vise da prsti budu paralelni sa zicama da kazem "od gore"? Samo drzanje desne ruke, Geri Vilis je imao sjajan video o tome da desna ruka od lakta mora biti ispravljena i biti prava sa sakom, posto vidim da mnogi basisti obese ruku na bas i sviraju tako. Pre sam se stalno tripvao da leva ruka mora biti ludilo, ali kontam da je desna mnogo, mnogo bitna. Sta mislite o tome i ako imate nek vezbe, predloge kako poboljsati se biti brzi, jaci, bolji :)

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Tehnika desne ruke

Post by laza » 21 Sep 2017, 00:00

~ ~ ~
Podlaktica desne ruke treba da bude oslonjena na gitaru, nekad bliže šaci, nekad bliže laktu, zavisno od toga da li žice okidaš dole pri kobilici ili nešto više ka vratu:

Image

Image

Kao što vidiš, ruka pritom nije prava od lakta do prstiju. To je zato što desna ruka ne može ni stajati tako osim po cenu da instrument visi prenisko (smrt za levu ruku) i/ili da desna ruka visi o zadignutom ramenu (opet krajnje nezdravo).

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Tehnika desne ruke

Post by Mafi » 21 Sep 2017, 08:13

Nisi me razumeo druze, ovo je minimalna razlika, ovako i treba da se druzi ruka po meni. Blizina okidanja kobilici ili vratu zavisi kakav zvuk zelis da dobijes tu i okidas.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Tehnika desne ruke

Post by Cope » 23 Sep 2017, 00:12

U principu zglob treba da bude što je manje moguće slomljen, a ruka postavljena tako da sa lakoćom može da se svira. Sam ćeš najbolje provaliti koji ti položaj ruke leži. Školski gledano Markus ne drži ruku kako treba, Jako je već nešto bolji :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest