Markbass Micromark 801

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 31 Dec 2017, 00:11

Nisam probao Mark Studio 2. Verovatno je ok. Pa da, kompresor pre svega da ujednaci kolko tolko tanke i debele zice i sam sound, mada GK ima limiter, ali mi je lepse zajedno. GK mi je nekako najkul za bass, mozda zato jer mi se uvek svideo sound bass-a benda Tool. Ampeg je isto dobar i njegovi cabsovi u Ampl.4

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 31 Dec 2017, 00:13

metalstringer wrote:
31 Dec 2017, 00:11
Nisam probao Mark Studio 2. Verovatno je ok. Pa da, kompresor pre svega da ujednaci kolko tolko tanke i debele zice i sam sound, mada GK ima limiter, ali mi je lepse zajedno. GK mi je nekako najkul za bass, mozda zato jer mi se uvek svideo sound bass-a benda Tool. Ampeg je isto dobar i njegovi cabsovi u Ampl.4
a jel ideš na gotove presete ili sam tvikuješ i podešavaš ?
Kabineti su mi naročito sexy što mogu da se mrdaju oni mikrofoni levo desno napred nazad i sve osatlo..pa računam ko bi odoleo :mrgreen:

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 31 Dec 2017, 00:14

Ja još nisam naručivao ali vidim da ljudi idu na varijantu Strings and Beyond, čekaš momenat kad je besplatna isporuka i nakupuješ se..

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 31 Dec 2017, 00:26

Podesavam. Ovo zadnje je sve, na slikama moz vidis, podesavano prvo kompr. pa tse bod pa GK amp i pozisn mics. Nisam koristio EQ , sirovo je, treba malo HP i LP filter na kraju lanca, al to vise za mix, spektar... probao sam gotove presete al mi nekako bzvz. A bass mi je teska taraba, Ibanez onaj sto moz se nadje i u gvozdjari :lol: pre svega pokusaj podesavati magnete na bass gitri, volume i ton potove, nemoj uvek do kraja vec probaj i bridge i neck volume na pola ili neke druge kombinacije

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 31 Dec 2017, 00:37

metalstringer wrote:
31 Dec 2017, 00:26
Podesavam. Ovo zadnje je sve, na slikama moz vidis, podesavano prvo kompr. pa tse bod pa GK amp i pozisn mics. Nisam koristio EQ , sirovo je, treba malo HP i LP filter na kraju lanca, al to vise za mix, spektar... probao sam gotove presete al mi nekako bzvz. A bass mi je teska taraba, Ibanez onaj sto moz se nadje i u gvozdjari :lol: pre svega pokusaj podesavati magnete na bass gitri, volume i ton potove, nemoj uvek do kraja vec probaj i bridge i neck volume na pola ili neke druge kombinacije
Magnjete nisa pipao od kad sam nabavio gitaru..
Bass sam kupio bukvalno jer me je mrzelo da sviram bass linije po klavijaturi i reko ovako je lakše. Međutim, ispade da se primih na bass pa ga sad sviram više nego gitare :D

A Ibaneza nekog iz recimo SR serije bih voleo da imam, nekako su mi simpa, tanak vrat, lepe čivije, dva hambakera. I definitivno jednog holoubadija, samo tu se dvoumim između Hofnera ignitoin i Epiphone Jack Casady.

E da, i jedan fretless ! :mrgreen:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 31 Dec 2017, 01:48

Bolje bass gitra. Evo probao sam i sa Vst Ampeg sims iz Ampl. 4

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/vst-ampeg-bass

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 31 Dec 2017, 16:11

ovo mi se već svidža kako zvuči

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest