Markbass Micromark 801

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 21 Dec 2017, 12:37

U potrazi sam za nekim što manjim bass komboom

Ovo čudo sam probao i osim što ima mnogo snage (da ne kažem da ispadaju plombe..) ostao sam u nekakvom rebusu da li da ga uzmem, da li da tražim nešto drugo.

Osim toga, ima samo dva dugmeta (piše da ima 3 band EQ, ali ga ja ne pronađoh)

S druge strane, probao sam i ovo vorviče
https://www.thomann.de/gb/warwick_bc_10.htm
....ali mi se učinilo da nema snagu.

Treba do kraja da se odvrne volume da bi bass dobio neka mudašca, a pri tom i počne nekako da zuji (ne kao distorzija, već se samo čuje buzz onako na suvo dok miruje između tonova)

Ono što bih voleo je da probam neko isto tako malecno pojačalo ali sa 10" zvučnikom.
Obrni okreni, čini mi se da ispod desetke bass zvuči više nekako "gitarski" ako me razumete

Dakle, mala soba tri sa tri, ima li još ovako nekih kandidata malih utegnutih i umotanih u tepik da ste probali ili da bi ih preporučili ? :)

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Markbass Micromark 801

Post by groove » 21 Dec 2017, 15:35

Zavisi koliko bi da platis pojacalo...jasno ti je da ne mozes jako prdnuti iz male guzice osima ako nema 1000 + eur da pljunes za AER AmpOne..to je combo sa 1x10inch drajverom ponajbolje na zemaljskoj kugli...kao alternativu za kucno sviranje a pomalo i tise bendovske nastupe bih ti preporucio GK mb150 sa 1x12 inch drajverom ( imas na KP jednog polovnog), ili za jos manje pare Line 6 110 malo govance koje ima dosta zabave na sebi a ima pristojan ton i ne kosta BogaOca...pregledaj i PJ (phil jones) pojacal oni su uglavnom sa drajverima manjim od 10 inch ali isto kostaju papreno...pojacala poput tog Warwicka su , po meni, bacene pare, pa kolike god da su.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 21 Dec 2017, 16:01

m, taj Line 6 mi s ečini interesantnim, samo nešto ne vidim da ima da se kupi kod nas.. :O.o:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass Micromark 801

Post by Cope » 28 Dec 2017, 21:04

Desetka? Moram da te razočaram... Ispod 12" nema nekog smisla bas kabinet...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 28 Dec 2017, 22:14

čak i za sobu tri sa tri?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 29 Dec 2017, 05:14

Za sobu - Roland od 20w više nego dosta
https://www.roland.com/global/products/cube-20xl_bass/

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 29 Dec 2017, 09:40

mm...i ovo mi je interesantno.
Gledao sam sve onog rolandića što ima 4 zvučničića, i upravo to mi je negde smetalo, reko..e kad bi imao samo jedan zvučnik

tako da je možda ovo ono što mi treba, naročito što ima sve neke efekte

Imao sam Roland Cube malo gitarsko pojačalce nekada, zapravo to mi je bilo prvo pojačalo i lepo je to radilo

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 29 Dec 2017, 09:58

Imao sam bas takav kao na linku neko vreme, za sve vrste vezbanja i slicno, sve sto nije svirka sa bendom odlicno je. A verujem da takav isti ali veci, cini mi se 120w, zadovoljava i sve moguce varijante sviranja sa bendom.
Nadji negde i probaj, mislim da ces biti i vise nego zadovoljan. Ima to i zvuk i snagu za tvoje potrebe. A ima i onih starih od 60w, mada je to verovatno previse za sobu a premalo za bend.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 29 Dec 2017, 11:43

parker wrote:
29 Dec 2017, 09:58
Imao sam bas takav kao na linku neko vreme, za sve vrste vezbanja i slicno, sve sto nije svirka sa bendom odlicno je. A verujem da takav isti ali veci, cini mi se 120w, zadovoljava i sve moguce varijante sviranja sa bendom.
Nadji negde i probaj, mislim da ces biti i vise nego zadovoljan. Ima to i zvuk i snagu za tvoje potrebe. A ima i onih starih od 60w, mada je to verovatno previse za sobu a premalo za bend.
e sade pitanje nad pitanjima, kad bi birao roland ili markbass (za po kući) šta bi izabrao i purkua? :)

Meni svejedno, samo da uzmem ono što je da kažem bolje..

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 29 Dec 2017, 12:38

Kad sam birao - nasao sam polovnog tog malog Rolanda povoljno, posle ga prodao za istu cenu.. Bio je za takve potrebe i vise nego dobar i sasvim lepo zvucao kroz tih 8''. A i mimo sviranja, kad sam npr. krecio gajbu ukljucim telefon u pojacalo i podesim ga na ''super flat'' model, pokrijem necim da se ne prasi i to svira za sve pare i super zvuci. Super flat je mod predvidjen da zvuci neutralno i ne boji zvuk. Da sam nastavio da sviram bas, da je doslo do tog nivoa da treba nesto za probe i svirke mirne duse bi uzeo isto to na 120w, mislim da bi bilo skroz OK.
A nekad ranije imao sam i MarkBass, sa 12'' i 300w na 8Ohm-a, to je bilo skroz odlicno za te potrebe sviranja sa bendom. Ipak - mislim da ovaj mali kojeg si naveo, nije to to a i dosta je skuplje od Rolanda i tesko da ga mozes naci polovnog.

Tako da Roland i nemas brige.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Markbass Micromark 801

Post by Cope » 30 Dec 2017, 10:33

Overdrive wrote:
28 Dec 2017, 22:14
čak i za sobu tri sa tri?
Uzmi Roland Cube bass 60W stari japanac za oko 150€, nije mnogo glasan, ali u tom cenovnom rangu i tonski može da se popiša po ostalima.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 12:59

Cope wrote:
30 Dec 2017, 10:33

Uzmi Roland Cube bass 60W stari japanac za oko 150€, nije mnogo glasan, ali u tom cenovnom rangu i tonski može da se popiša po ostalima.
Ima dve velike mane:
veliko je i nije nov
za ton ne znam, stvar ukusa pretpostavljam..

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 30 Dec 2017, 14:12

Ako ti cena nije problem a treba ti za kucnu varijantu onda uzNi Micromark 810, jes da kosta ali i zvuci iako je govno malecno. Negde u tom cenovnom rangu imas i GK 200 bass amp ali samo micro head ili onaj TC 250 sto ima matching tone preko mobilnog itd.
Markbass nije sklopocija. Sve drugo a malecno, iako jeftinije, jednostavno nije s mud'ma i igranje je bass-a.

User avatar
rodni
Posts: 52
Joined: 02 Feb 2013, 02:14

Re: Markbass Micromark 801

Post by rodni » 30 Dec 2017, 14:39

Bacanje para,izmenjao sam x pojacalaca sa 8 i 10 inca drajverima od kineza do originalnih i sve je to manje vise isto radilo,nijedno nisam odvrtao preko 3.Trenutno imam Hartke HD25 teski kinez sa najboljim sobnim zvukom za sada.Sustina je u stvari ukusa, pojedinca.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 15:08

metalstringer wrote:
30 Dec 2017, 14:12
Ako ti cena nije problem a treba ti za kucnu varijantu onda uzNi Micromark 810, jes da kosta ali i zvuci iako je govno malecno. Negde u tom cenovnom rangu imas i GK 200 bass amp ali samo micro head ili onaj TC 250 sto ima matching tone preko mobilnog itd.
Markbass nije sklopocija. Sve drugo a malecno, iako jeftinije, jednostavno nije s mud'ma i igranje je bass-a.
pazi, ja prakitčno učim bas gitaru evo već godinu i super mi je zanimljivo ali..ako sam na gitari i mogao da neke male razlike u tonu zanemarim, ovde je to čudo. Toliko je osetljiv instrument i reaguje i na svaki najmanji dodir da pruža ogromnu paletu tonskih nijansi. (Verovatno ga je lakše kontrolisati u miksu sa ostalim instrumentima i na većim glasnoćama)

Obrni okreni, neko "merilo" za dobar ton (iako za sada sviram preko vst-jeva i raznih amp simulatora) mi je zapravo ton E žice.
Ako tu imam jasan i dubok, utegnut ton ( bez mnogo trebl harmonika), onda mi je sve ostale lako da namestim.
Ali ako tu ne valja, onda džabe.

Sva ova pojačala su ok za vežbu i od nih može da se dobije tonska "infromacija".
Ono što bi bilo lepo da ubodem je pojačalce koje može da pruži i "osećaj", ne samo informaciju.
Kad kažem osećaj, ne mislim nužno na jačinu zvuka po sistemu "da se tresu zidovi", već dubok i jasan ton bez distorzije

I znam da je to verovatno jako teško postići u malom prostoru, tako da..bumo videli sad posle praznika treba malo da se razletim po prodavnicama da čujem to uživo i steknem neku sliku koliko je to moguće u drugačijem prostoru od moje sobe.

Neki kompromis mora da se napravi svakako..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest