Markbass Micromark 801

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 30 Dec 2017, 16:37

Realno 12 ili 15" je za bass ok, nije stvar u tome da se tresu zidovi vec mozes i na 2-ku ili 3-ku glasnoce da imas kvalitetan bass ton, definisan i dubok. Ima sigurno i kvalitetnih desetki sto se tice zvucnika ali su i skuplje. Ako imas studijske monitore koji imaju kvalitetne basove mozes da probas i vst zajebancije, samo preampove i ampove a da ozvucis monitor, ili probas da ozvucis neki drugi bass zvucnik tj cab, i u isto vreme ustedis novac. Negde sam citao da cak i Andy Sneap za bass koristi amp sims koje ozvucava realnim kabinetima.
I da dodam, pravilo broj jedan za super bass ton su nove zice, gde god da ubodes bass gitru :)
Evo jednog preimera gde smo snimali bass sa VST, ali new zice

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/vst-bass-sound

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 18:07

uh nikako ovaj zvuk..

ja onda preferiram stare žice boktemazo? :O.o:

ili možda i te drugačije zvuče u miksu ?

Ja jurim ovakve tonove na primer..(nikako te neke što imaju zanga i tvanga ; )





User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 30 Dec 2017, 18:45

Overdrive wrote:
30 Dec 2017, 12:59
Cope wrote:
30 Dec 2017, 10:33

Uzmi Roland Cube bass 60W stari japanac za oko 150€, nije mnogo glasan, ali u tom cenovnom rangu i tonski može da se popiša po ostalima.
Ima dve velike mane:
veliko je i nije nov
za ton ne znam, stvar ukusa pretpostavljam..
Da ti ovo malo analiziram..

Prvo, sto kazes veliko - neka malecka prcaljka nikad ti nece dati velik zvuk. Taj stari Roland 60w, to je u stvari super malecko racunajuci da je u njemu dvanaestica. Vec sam ti to preporucio u onom ranijem postu (uz onog novijeg 20w Rolanda), uz zadrsku da je 60w mozda previse snage za sobu, premalo za bend. Ali zvuk je tu.. I ima ih par u oglasima.
I dalje kazem, nemoj da kupis nesto a ne probas pre toga onog od 20w, mogao bi se iznenaditi..

Drugo, to sto nije nov je u sustini prednost. Platices povoljnije i na kraju (mozda) prodati za iste pare, mozda i vece ako kupis povoljno. A mozda i ne pozelis da prodas, to je uvek zgodno za vezbanje na gajbi a ne neka zlotinja od par stotina vati. Mali (20w) Roland ima i tzv. power squeezer, kada ga angazujes imas veliki zvuk na sobnoj jacini.

I jos nesto, uzgredno. Treba da kupis flatwound zice, to je taj zvuk sto volis, ovi klipovi koje si kacio to su te zice (mada nigde ne pise).
Ja bi savetovao Thomastik, Mozda su poskupe ali traaajuuu.. Ove: https://www.thomann.de/gb/thomastik_jf344.htm

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 30 Dec 2017, 18:49




metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 30 Dec 2017, 19:05

Stvar ukusa :) ne bih rekao da su old zice, samo drugaciji settings magneta na bass gitri i i na ampu. Mada, slican ton dobijas i sa old strings, bez posebnog podesavanja, cak i kada bass nije boden :)
Za to sto hoces probaj posle gitre neki kompresor ( vst ili pedalu) pa neki sans preamp, isto moz vst, pa neki amp. Amplitube 4 ima dobrih varijanti kao sto su Ampeg i GK. I probaj da ozvucis mikrofonom realni kabinet, mada moz probas i vst cabs. Verujem da mozes izvuci ton koji ti se svidja, cackaj na gitri oba volume pota magneta i ton kontrolu pre svega pa onda preamp i amp. Igraj se. Onaj mali Markbass ima ok zvucnik ali mi se ne svidja sto ima samo 2 pota i mozda samo puknes lovu i razocaras se ako izneveri tvoja ocekivanja.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 30 Dec 2017, 19:20

Okacio sam pogresan klip za pojacalo, mislim da ti ovaj mnogo bolje ilustruje pojacalo..


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 23:21

metalstringer wrote:
30 Dec 2017, 19:05
Stvar ukusa :) ne bih rekao da su old zice, samo drugaciji settings magneta na bass gitri i i na ampu. Mada, slican ton dobijas i sa old strings, bez posebnog podesavanja, cak i kada bass nije boden :)
Za to sto hoces probaj posle gitre neki kompresor ( vst ili pedalu) pa neki sans preamp, isto moz vst, pa neki amp. Amplitube 4 ima dobrih varijanti kao sto su Ampeg i GK. I probaj da ozvucis mikrofonom realni kabinet, mada moz probas i vst cabs. Verujem da mozes izvuci ton koji ti se svidja, cackaj na gitri oba volume pota magneta i ton kontrolu pre svega pa onda preamp i amp. Igraj se. Onaj mali Markbass ima ok zvucnik ali mi se ne svidja sto ima samo 2 pota i mozda samo puknes lovu i razocaras se ako izneveri tvoja ocekivanja.
ma koristim ja sve to i aj da kažem da to preko slušalica zvuči o-kej..ali, taj zvuk mi je nekako samo informacija. Nema vazduha što gura i ispunjava prostor (kao kod ampa)

Zato gledam da nađem pojačalce sa kojim bih imao i zvuk koji mi treba, ali eto i malo tog nekog pumpanja, a opet..da ne trese celu kuću. Roland ima te neke fine opcije sa smanjivanjem vataže..i efekte, a opet..da li mi trebaju svi ti efekti ? krejzines...

Evo kako zvuči kad svirkam sa vst-jem :roll:


metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 30 Dec 2017, 23:28


User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 23:31

šta si ovde koristio od vst-jeva?

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 30 Dec 2017, 23:35

U pravu si da treba uzeti pojačalo, sve te kompjuter varijante vrše posao ali pojačalo je prava stvar..
Roland sa efektima - u suštini posle nekog vremena izabereš neko od simuliranih pojačala gde ti se zvuk sviđa najviše i to ti je to. Ali veruj mi sigurno ćeš naći zvuk koji ti paše. Šteta što ne prave bar jedan model gde imaš samo bas, midl, trebl, nešto super jednostavno a da je dobro.. Plus može a ne mora štimer, shape funkcija, onaj spomenuti atentator i vozi. Ali opet, i ovo kako je dobro je.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 23:36

parker wrote:
30 Dec 2017, 23:35
U pravu si da treba uzeti pojačalo, sve te kompjuter varijante vrše posao ali pojačalo je prava stvar..
Roland sa efektima - u suštini posle nekog vremena izabereš neko od simuliranih pojačala gde ti se zvuk sviđa najviše i to ti je to. Ali veruj mi sigurno ćeš naći zvuk koji ti paše. Šteta što ne prave bar jedan model gde imaš samo bas, midl, trebl, nešto super jednostavno a da je dobro.. Plus može a ne mora štimer, shape funkcija, onaj spomenuti atentator i vozi. Ali opet, i ovo kako je dobro je.
baš jedva čekam da ga probam.
treba ovih dana da mi stigne neka studijska oprema, pa taman i njega da nadžokerim.. :mrgreen:

e da, zaboravih da kažem da mi je Rumble bio kao neka opcija koja je da kažem jednostavna, ali mnogo mi je veliki kabinet za prostor i onda nekako kao odustah..
Last edited by Overdrive on 30 Dec 2017, 23:38, edited 1 time in total.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Markbass Micromark 801

Post by metalstringer » 30 Dec 2017, 23:49

Kompresor Modern Deathcore, TSE BOD preamp, Galien Kruger amp iz Amplitube 4 sa 1X15 Bass Vintage Cab

Image
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image
Spoiler:
Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 30 Dec 2017, 23:55

hm, imam sve to, samo taj deathcore nisam skinuo..

znači kompresor mećeš ispred svega, atak i riliz su ti na kecu..a ostalo sve manje više flet..
Nisam probao taj GK sa Amplićuba, imam neku GK simulaciju posebno pa sam uglavnom nju palio, a u Amplićubu ili Ampeg ili Fender..Imam i Mark Studio 2, ako si probao? Nije loš ni on..
Spoiler:
Image

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Markbass Micromark 801

Post by parker » 30 Dec 2017, 23:58

Zadnji put kada sam mislio da ću praviti bend kombi opcija mi je bila Roland XL120 (jer je Markbass bomba al takođe i preskup za amaterske aktivnosti) a opcija glava plus kutija - Rumble 350 glava i jedna do dve pripadajuće dvanaestice.
Imao sam u svoje vreme Markbass CMD121H ali sam ga prodao kad sam mislio da mi više neće trebati - to je jedna vrhunska spravica. Imao sam i Rolanda starog Japanca od 100w kojeg sam pazario od Kvočke, isto skroz pristojna varijanta pogotovo za neki vintage hard rok i slično, za fanki baš i nije zbog spore petnaestice. A imao sam i tog malog Rolanda za vežbanje i tako to..
Pišem ovo kao neku ilustraciju - kako sam došao do toga da preporučim baš tog Rolandića.

A stvarno, koje god pojačalo uzmeš ne zaboravi da jednom radi eksperimenta probaš brušene žice kad bude vreme za nove, veruj mi svideće ti se

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Markbass Micromark 801

Post by Overdrive » 31 Dec 2017, 00:08

parker wrote:
30 Dec 2017, 23:58
Zadnji put kada sam mislio da ću praviti bend kombi opcija mi je bila Roland XL120 (jer je Markbass bomba al takođe i preskup za amaterske aktivnosti) a opcija glava plus kutija - Rumble 350 glava i jedna do dve pripadajuće dvanaestice.
Imao sam u svoje vreme Markbass CMD121H ali sam ga prodao kad sam mislio da mi više neće trebati - to je jedna vrhunska spravica. Imao sam i Rolanda starog Japanca od 100w kojeg sam pazario od Kvočke, isto skroz pristojna varijanta pogotovo za neki vintage hard rok i slično, za fanki baš i nije zbog spore petnaestice. A imao sam i tog malog Rolanda za vežbanje i tako to..
Pišem ovo kao neku ilustraciju - kako sam došao do toga da preporučim baš tog Rolandića.

A stvarno, koje god pojačalo uzmeš ne zaboravi da jednom radi eksperimenta probaš brušene žice kad bude vreme za nove, veruj mi svideće ti se
Imao sam ja Rolanda, doduše onaj Mikro za el gitaru i fino je to radilo za kučne uslove, tako da znam šta može da se očekuje što se tiče kvaliteta..

Markbass Micromamark sam probao i tu mi nije toliko problem cena koliko nepoznanica oko opcija (da li ću moći da dobjem taj neki vintage ton..ako se to uopšte tako zove, al ajd da kažem da jeste). Može lako da se desi da bi mi za moju svirku trebalo praktično samo dva tri tona

A Cube dok be probam ne mogu da znam. Može da se desi da ima pregršt opcija, a da ne opet nema taj ton koji mi možda treba? (kao što mi se desilo sa tim malim Rolandom, pa sam ga zbog toga i prodao)

Taj CMD121H ipak ima više dugmića :)
(Markbass kao da cenu formira u zavisnosti od broja dugmadi na ampu.. :O.o: )

A za žice, još uvek istražujem odakle zapravo da ih naručim
Čak sam mislio neke tapewound da probam, ali opet sve kad nađem dobar sajt, ok cenu isl..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest