Da li je ovo prevara ?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Da li je ovo prevara ?

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 12:15



100% ovog videa je o gitari i o vintage zvuku kakav proizvodi i bla bla..a NI JEDNA JEDINA reč o pojačalu

Šta sad ispada da u koje god pojačalo da ubodeš ovaj bas ona ima da zvuči isto?

Primetio sam jedan trend da kad se reklamiraju pojačala, onda je glavna žvaka kako zvuk zavisi od pojačala (pa čak i od toga kako su mu povezana creva, koje lampe ima i da li je uopšte lampaš, pa čak i do toga da li ima grill platno ili nema..) i onda više nije bitno ni koja je gitara, ni da li su ovi ili oni magneti isl...

A kad se priča o gitarama ispade de nema veze ni koje je pojačalo, ni kakav i koliki zvučnik, proizvođač itd

Što lepo ne kažu, ovaj zvuk koji čujete moguć je samo u kombinaciji sa ovim pojačalom?

Ili ispada da to nema nikakve veze i da je sve prevara samo takva..

- Kad treba da se reklamira gitara onda jebeš pojačalo, kad treba da se reklamira pojačalo onda jebeš gitaru..

A povrh svega, kad se priča o tonu, onda svi mantraju kako je sve u prstima, što implicira zaključak da je potpuno nebitno i koja je gitara i koje je pojačalo..

Šta vi mislite o tome?

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by Rockatansky » 19 Jan 2018, 13:03

Ima smisla, dobro pojacalo mnogo popravi zvuk gitare, a lose ubiVa i najbolju...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 14:15

Rockatansky wrote:
19 Jan 2018, 13:03
Ima smisla, dobro pojacalo mnogo popravi zvuk gitare, a lose ubiVa i najbolju...
pa to kažem
kad treba da reklamiraju gitare, uglavnom odaberu neko smrt pojačalo ali ga i ne pomenu
retko ga uopšte i slikaju da znaš o čemu se radi pa treba da pitaš u comments

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by Rockatansky » 19 Jan 2018, 14:19

Overdrive wrote:
19 Jan 2018, 14:15
Rockatansky wrote:
19 Jan 2018, 13:03
Ima smisla, dobro pojacalo mnogo popravi zvuk gitare, a lose ubiVa i najbolju...
pa to kažem
kad treba da reklamiraju gitare, uglavnom odaberu neko smrt pojačalo ali ga i ne pomenu
retko ga uopšte i slikaju da znaš o čemu se radi pa treba da pitaš u comments
Najludje mi je kada testiraju neku dist. pedalu, na napanjenom lampasu... :XD: I onda kaze: "This is my clean sound..." Haha, ludilo.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by Overdrive » 19 Jan 2018, 14:27

Rockatansky wrote:
19 Jan 2018, 14:19
Najludje mi je kada testiraju neku dist. pedalu, na napanjenom lampasu... :XD: I onda kaze: "This is my clean sound..." Haha, ludilo.
Da ne govorim o tome da zvuk koji se dešava u sobi gde se ta oprema probava i zvuk koji se kači na YT nemaju veze jedno s drugim.

Evi ti vidi That Pedal Show, tu i tamo procuri zvuk koji imaju u studiju uživo i to je sačuvaj bože..pišti, zuji, krcka, šušti..ali, kad se to ispegla onda je kao sve super.

Ja ti garantujem da koju god gitaru da snimim sa pojačalima koja imam, preko Reaper-a i uz vamte namte kompresorima, ekvilajzerima reverbima, dilejima..mogu da dobijem zvuk kakav oćeš

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by metalstringer » 19 Jan 2018, 15:18

Ziva istina je da je sound u rukama sviraca i to cak osamdes' o'sto. Ja probavao onaj tube radio, postadoh dosadan s njim :) , i svidja mi se ta lampa opasno...a juce ukljucim samo svog Marshall-a valvestate bez tube ampa i svirim i razmisljam, majku mu, svidja mi se njegov sound oduvek, i ako nije full lampa. Jedino sto mi treba je gitarski kabinet sa celestion drajverima, jbg, jos uvek teram preko fenderovog bass zvucnika od 12" koji po malo podseca na blek sedou, moz prodje al nije bas bas najbolje resenje. Mislim da ne treba previse robovati nekom trazenju tona u beskonacnost, treba se sviri vise, kupi si sokocalo ako moz koje je provereno i standardno zvuci dobro i ne improvizuj neke sarene laze s nekim pedalama ili ampovima koje kobajagi simuliraju nesto.
Ok za vezbanje mozda al covek na kraju popizdi od tih sranja i cackanja kako bi, kao, licilo na nesto.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by ProfessorBaltazar » 19 Jan 2018, 21:54


User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Da li je ovo prevara ?

Post by Cope » 25 Jan 2018, 15:21

Ja mislim da je ovde Burgundac finiš cela fora... Kakvo pojačalo kakvi bakrači...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest