Fretted to Fretless?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Fretted to Fretless?

Post by sirac-šunka » 15 Sep 2009, 09:41

pax404 wrote:Ok, pokusacu za pocetak da ismirglam markere ponovo, pa ako to ne da rezultata probacu nut da sredim... Mada sam sada krenuo da razmisljam da odnesem nekome majstoru gitaru, da ne bih ja nesto pokvario :hide:
Pa ako ga nosis kod majstora, onda nije bitno da li si prethodno nesto za"ebo ili ne :D

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Fretted to Fretless?

Post by pax404 » 02 Nov 2009, 03:21

Ljudi, nije me bilo odavno, evo update-a na temu :)

Kao sto sam rekao, bilo je problema sa bassom, i na kraju sam odlucio da se obratim Mirku Tasicu. Odneo sam bass kod njega, i prvo sto je pokusao je da otpusti trusroad koji je bio zategnut do kraja ::ranting:: ali se ispostavilo da je isti pojeban kao sto sam i ja primetio i da ce biti tesko da se to uradi. Zatim je predlozio da probam da problem sredim sa debljim zicama, te sam ja kupio i stavio 45 - 105 Rotosound zice na bass. Ovo i jeste pomoglo, ali samo delimicno, tako da je sada zica kacila samo na jednom pragu. Nista, na kraju sam odneo bass kod Mirka na ravnjanje vrata. Mirko je ovaj put uspeo da otpusti trusroad i izravnjao vrat, spustio nut i akciju, i basic je sada milina :) Prosto vise freted Ariju ne uzimam u ruke, ovaj mi je tako prirastao za srce da to nije normalno :)

Za sada su na njemu round zice, ali cu staviti flatovke prvom prilikom (verovatno tamo posle nove godine). Sve u svemu, za sada sam poprilicno zadovoljan kako je sve ispalo, i mnogo mi je bassic prirastao srcu :)

Evo stvarno obecavam da cu prvom prilikom slikati bass, sada na raspolaganju imam neki bzvz BENQ aparat, slike su ocajne njime, tako da cim mi u ruke padne nesto bolje odmah kacim slike :)

Hvala vam svima na pomoci i odgovorima :)

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Fretted to Fretless?

Post by Funkd » 28 Nov 2012, 00:14

Konvertujem svoj matori bass u fretless pa imam jedno pitanje za vas. :)
Postavio sam markere i cekam da se lepak osusi da mogu da ih skratim. Evo i neke fotke
Spoiler:
Image
Image
Pitanje je sledece: Da li bi bilo pogresno da nitro lakom zastitim fingerboard? Negde sam procitao da to ne treba raditi, pa me zanimaju konkretni razlozi za to. Koja je alternativa? Da naglasim, potrebno mi je nesto sto ce pored zastite moci i da popuni sitne rupice koje su nastale usled vadjenja pragova. Par slojeva nitro laka bi bili idealni, ili ne?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fretted to Fretless?

Post by Cope » 28 Nov 2012, 00:50

Ma kakav nitro, nikako, on puca i loše ga absorbuje drvo, kao i sva hemijska sranja... To se radi dvokomponentnim epoksijem, ali moj ti je savet da ne radiš sam ako nisi do sad...

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Fretted to Fretless?

Post by Funkd » 28 Nov 2012, 01:37

Oke, a postoji li nesto drugo osim epoksija sto zavrsava pos'o? Posto sam trenutno u Kraljevu i planiram sam da radim. A cuo sam i da je epoksi jako toksicna dok se radi sa njom, pa ne bih da se zezam sa tim po stanu..

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Fretted to Fretless?

Post by michabass » 28 Nov 2012, 10:37

Epoxy je prava stvar, nije jedina ali je prava. Pisalo se vec o tome na forumu: viewtopic.php?f=18&t=8748
Ne sekiraj se nije opasan (osim ako ga progutaš.... :P ) ja godinama radima sa epoksijem i nikad nikakvih problema nisam imao. Samo sve od alata dobro obriši nitrom pre nego što se stvrdnu ostaci lepka...

User avatar
michabass
Posts: 785
Joined: 18 Aug 2009, 00:07
Location: Smederevo

Re: Fretted to Fretless?

Post by michabass » 28 Nov 2012, 11:12


User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Fretted to Fretless?

Post by Funkd » 28 Nov 2012, 12:00

Ok, znaci pokusacu da nabavim epoksi ovde.. a posto vidim da ima mnogo vrsta, kontam da potraga za pravom nece biti bas laka :)
Zahvaljujem se na savetima!

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Fretted to Fretless?

Post by Cope » 28 Nov 2012, 13:13

Loctite, po mogućnosti proziran, pa sve ostalo.... :ziveli:

ps. Zalepiš posle vrat za telo i dobijes NTB :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest