Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
The Doors
Posts: 59
Joined: 20 Nov 2007, 17:08
Location: Around the corner ;)
Contact:

Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by The Doors » 10 Nov 2008, 19:41

pozz, potreban mi je neko ko se razume u bass gitare.
Zanima me bass gitara, ne da je skupa, al dobro... i da je akusticna :mrgreen:
Ako neko moze da mi pomogne...feel free to do it 8) 8) 8)

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: Sound from the wild! ^^

Post by delakroA » 10 Nov 2008, 20:08

akusticni bass...hmm ja mislim da su akusticna gitara i bass tu negdje sa cjenama...samo su zice skuplje za bass...
uzmedju 150-200 eura solidan akusticni bass...ispravite me ako grijeshim...

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Sound from the wild! ^^

Post by vbraca » 10 Nov 2008, 20:36

Znam, da u Mitrosu postoji jedan solidan akusticni bas marke Stagg (da, da bas Stagg), koji bolje radi na suvo od Fender-a koji je duplo skuplji.Pozovi Mitros i raspitaj se za tog akusticnog stagg-a.
Nego da te pitam nesto...
Zasto bi ti zeleo akusticni bas?

User avatar
EsoX
Posts: 78
Joined: 09 Jun 2008, 22:49

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by EsoX » 11 Nov 2008, 01:24

Ako hoces akusticni bass mozda je bolje da pogledas neki kontra bas :lol: :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by sirac-šunka » 11 Nov 2008, 01:58

... i narednih godinu dana uvezbavas samo bas liniju iz pesme "Stand by me"... :mrgreen:

Ozbiljno, verovatno da ne mozes da pronadjes nesto bolje i povoljnije od ovog sto ti Braca predlaze.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by malisha » 11 Nov 2008, 03:03

Predlazem ti da pogledas temu: http://muzicki-forum.com/forum/viewtopi ... =21&t=3571
Tu sam ostavio veliki post o akusticnim basevima koji su trenutno dostupni... Takodje, ja sam upravo stekao totalno drugaciji utisak od vbrace. Fender mi je bio bolji. A i koliko znam tog stagga su prodali jos pre ihihi...

User avatar
The Doors
Posts: 59
Joined: 20 Nov 2007, 17:08
Location: Around the corner ;)
Contact:

Re: Sound from the wild! ^^

Post by The Doors » 11 Nov 2008, 14:43

vbraca wrote:Znam, da u Mitrosu postoji jedan solidan akusticni bas marke Stagg (da, da bas Stagg), koji bolje radi na suvo od Fender-a koji je duplo skuplji.Pozovi Mitros i raspitaj se za tog akusticnog stagg-a.
Nego da te pitam nesto...
Zasto bi ti zeleo akusticni bas?
Pa zelim da naucim da sviram bass. Pa ustvari recite mi dali da uzmem Acoustic ili Electric?
I btw, hvala na svim postovima, svima vama... :P

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by Kole man » 11 Nov 2008, 14:59

Ne treba ti akusticni bas realno ako planiras sa nekim bendom da sviras,ako hoces sam za sebe da sviras uzmi akusticni bas.

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by vbraca » 11 Nov 2008, 15:45

Bolje da uzmes kontrabas, ako vec oces da sviras akusticno.Realno akusticni bas ces jedva cuti, a kamoli da se cujes pored akusticne gitare...
Bolje uzmi lepo bas gitaru(elektricnu), i opusti se...

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by laza » 11 Nov 2008, 17:21

Lepo ti kaže vBraca: kupi električni bas. Čak i da hoćeš bas za po kući, ubodeš električni u pojačalce od 30w, i Bog da te vidi... Nije to električna gitara, ne mora uopšte da bude mnogo glasno da bi se uživalo u sviranju.

A što se tiče akustičnog basa, jeste, volEo bi i ja, ima šmeka... Ali da znaš da u Beogradu nema da se kupi stvarno dobar akustični bas, a i kad bi bilo, naši bi ga trgovci zacenili na jedno hiljadu i po evra. Ako baš hoćeš, onda skokni i do Marića: tamo sam relativno nedavno omirisao neki ne tako loš model, u dve varijante, fretted i fretless (obe naravno četvorožične), potpuno leve firme, po ceni od trideset i kusur hiljada. Probao sam to nasuvo, i učinilo mi se da svira bolje ne samo od (svima nam izgleda prisno poznatih) Fendera i Stagga u Mitrosu, nego bolje i od jedne poluznamenitosti koja se u MixMusic-u prodaje za ciglo sto hiljada.

karabatak
Posts: 5
Joined: 16 Sep 2008, 22:03

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by karabatak » 11 Nov 2008, 21:49

laza wrote:Probao sam to nasuvo, i učinilo mi se da svira bolje ne samo od (svima nam izgleda prisno poznatih) Fendera i Stagga u Mitrosu, nego bolje i od jedne poluznamenitosti koja se u MixMusic-u prodaje za ciglo sto hiljada.
A koja ti je to poluznamenitost koja kosta kod Mixa 100 hiljada da nije neki Ibanez iz recimo SRX serije?

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by vbraca » 11 Nov 2008, 21:59

laza wrote:Ako baš hoćeš, onda skokni i do Marića: tamo sam relativno nedavno omirisao neki ne tako loš model, u dve varijante, fretted i fretless (obe naravno četvorožične), potpuno leve firme, po ceni od trideset i kusur hiljada. Probao sam to nasuvo, i učinilo mi se da svira bolje ne samo od (svima nam izgleda prisno poznatih) Fendera i Stagga u Mitrosu
Ostro se protivim :) , probao sam sve gitare sto si naveo, i izneo sam zakljucak da je Stagg bio najbolji komad od svih ovih navedenih gitara.Taj Stagg-ov bas mi je imao najvise definicije, i punoce, u dnosu na ove ostale...

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by laza » 12 Nov 2008, 09:54

karabatak wrote:A koja ti je to poluznamenitost koja kosta kod Mixa 100 hiljada da nije neki Ibanez iz recimo SRX serije?
Jok, nego Takamine, i to, ako se ne varam, ovo.

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by laza » 12 Nov 2008, 10:05

vbraca wrote:Ostro se protivim :) , probao sam sve gitare sto si naveo, i izneo sam zakljucak da je Stagg bio najbolji komad od svih ovih navedenih gitara.Taj Stagg-ov bas mi je imao najvise definicije, i punoce, u dnosu na ove ostale...
Ja oštro priznajem da mi je kod te Stagg gitare u stvari zasmetao njen izgled. Em akustična em ružna majci svojoj, pa sam je i probao preko volje. No eto, gabor ali dobro kuva, pa se našao i za nju mladoženja...

igorsnegi
Posts: 8
Joined: 19 Nov 2007, 11:49
Location: Beograd

Re: Dobar & Jeftin Akustični Bas?

Post by igorsnegi » 05 Jul 2009, 21:18

laza wrote:
vbraca wrote:Ostro se protivim :) , probao sam sve gitare sto si naveo, i izneo sam zakljucak da je Stagg bio najbolji komad od svih ovih navedenih gitara.Taj Stagg-ov bas mi je imao najvise definicije, i punoce, u dnosu na ove ostale...
Ja oštro priznajem da mi je kod te Stagg gitare u stvari zasmetao njen izgled. Em akustična em ružna majci svojoj, pa sam je i probao preko volje. No eto, gabor ali dobro kuva, pa se našao i za nju mladoženja...
@laza
Taj STAGG o kom pričаš je kod mene i sasvim solidno radi i odradjuje posao.Bolje je zvučao od Fendera koji je tada bio na raspolaganju u Mitrosu a bio je tri puta jeftiniji od Fendera.Ukus je kao DUPE,svako ga ima.Ja stvarno ne znam zasto bi ta gitara bila ružna,meni je svaka gitara lepa na svoj način ali dobro,kao što rekoh,o ukusima ne treba raspravljati.Što se tiče te gitare ovako stoje stvari:Meka je za svirku,ima dobar ton,laka je,ima equilaizer,ubodem je u Marshall 60 W i line out u miksetu i perverzija od ZDRAVOG tona.Jedina zamerka je da guta baterije od 9 volti,svaku svirku moram da ih menjam,prosečna svirka mi traje 5-6 časova!Napominjem da stavljam alkalne baterije jer ove što mogu da se pune ne mogu da izdrže.Toliko o tome,pozdrav,mladoženja!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest