Bas gitare koje sviramo!

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Cope » 12 Dec 2013, 23:47

Daj neki audio snimak tog novog drvenceta :)

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Stalker » 13 Dec 2013, 14:43

Biće, samo malo da se priviknem :D

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by MetalFunk » 13 Dec 2013, 14:51

meni cica rece da si uzeo novi bejz. u zdravlju da te sluzi i pazi na tu kicmu, teski bejzovi su haos. :ziveli:

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Solomon » 13 Dec 2013, 18:18

:ziveli: za sta je switch ubacen?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Stalker » 14 Dec 2013, 01:25

zbog sira

nema funkciju :mrgreen:

hvala ljudi :ziveli:
evo već sam se malo konsolidovao, mogu polako da sviram stvari koje sam mogao i na petici.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by sirac-šunka » 14 Dec 2013, 08:27

Molim?

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Stalker » 14 Dec 2013, 11:48

Zbog pravog Sira :lol:

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by groove » 26 Jan 2014, 19:40

Image

Image

Image

Image

Image

Image

:cao: :cao:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Funkd » 26 Jan 2014, 20:29

Majtimika pravio?
Meni se uopste ne dopada kako izgleda. Kao neki komad namestaja.. a ni taj namestaj mi se ne bi svidjao :lol:
Ali verujem da sljaka odlicno, posto procitah samo reci hvale o radu pomenutog majstora.
Moze li neki (makar kratak) review da padne? I koliko te je kostalo to zadovoljstvo? :)

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by groove » 26 Jan 2014, 20:31

Moze li neki (makar kratak) review da padne? I koliko te je kostalo to zadovoljstvo?
Ovde ne moze, iskljucivo PP.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by Cope » 27 Jan 2014, 16:46

groove wrote: Ovde ne moze, iskljucivo PP.
Tebra, u kom si fazonu? :shock:

maksabass
Posts: 865
Joined: 12 Nov 2008, 10:34
Location: leskovac

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by maksabass » 22 Feb 2014, 01:34

Groove ...mnogo lep basic...cestitke

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by nnkvocka » 25 Mar 2014, 14:08

Sandberg Electra VS4 TS

Image

Sredinom februara sam isao u Beč ciljno da kupim ovaj komad, i naravno turisticki da ne ispadnem najveci pacenik :) Zadovoljan sam na vise nivoa: kvalitetom izrade, udobnoscu, tonom, stimom, drvetom, cenom i ne znam ni ja vise cime. Elem, u radnji (Klangfarbe) su ostala samo 2 komada, jedan iz magacina, drugi iz izloga, te sam zeleo da ih probam oba i na kraju se odlucio za komada iz izloga. Postoje 2 teoretska objasnjenja zasto je komad iz izloga radio bolje od novog novcijatog sa presvetlim zicama. Gitara iz izloga je prosla kroz razne ruke i verovatno je komad vec usviran, sve se sleglo na svoje mesto i sada je to radna gitara sa kojom "sipas i vozis". Drugi razlog je sto na duz celog njegovog vratu naviru oblacici koji ukazuju na BirdsEye maple. Naravno, cak i da jeste to je onda najniza klasa pticijeg javora, ali to drugi komad nije imao.
Vrlo neobicno da precision bass bude aktivan, ali ima to svoje cari takodje. Posto bass ima od potenciometara Treble, Bass, Volume (koji je push/pull) ima opciju active/passive. U pasivnom rezimu precision je precision, u aktivnom rezimu, iako je kompletan preamp postavljen na 0db, karakter se menja. Nestaje mrcina, prociscava se ton, nema tacno definisan karakter. To je za precision pricu velika mana jer prestaje da bude ono za sta je napravljen da radi, ali...

Ovaj klip je demonstracija precisiona u aktivnom rezimu sa pojacanim treblom:




Preamp na njemu je poprilicno snazan, bass EQ vrlo lako postaje preogroman i neupotrebljiv, dok treble treba dozirati za slatkocu u slap-u, sto se moze cuti na YT klipu. Za ljude koji bi koristili ovu gitaru za razne bendove i tipove svirke, ta prica o bezkarkternom tonu u aktivnom rezimu svakako pije vodu. Ako bi bio samo u pasivnom rezimu, onda ne bi taj prec ton mogao da se sprovodi u neku Pop/Funk/Rock/Disco pricu...u narodu poznatije kao Tezga :D Elem, po meni najveca draz je kada se on svira pasivno i trzalicom, udarati zice sto jace i pristiskati levom rukom pragove istom snagom. Civije to jako dobro podnose sto me je iznenadilo, da cak i usled menjanja basa kroz razne gigbegove i promene vremenskih uslova, desava se da stim ostane cakum pakum. Kobilica je fantazija, podesavanje na sve strane, ali nije to sada fora nego sto je instrument apsolutno 100% poslusan kada mu radis setup - kako ti zamislis, tako on radi. Proslo mi je svasta kroz ruke, ali ovaj Sandberg je za sada broj jedan po pitanju setupa. Da ja ne duzim mnogo, specifikacije, slike, cenu, audio semplove mozete videti i cuti na Thomanovom sajtu, a ja sam ispod u prilogu ostavio SoundCloud klip kako to zvuci iz mojih ruku, trzalicno, pasivno. Mislim da sam manje/vise rekao sve, a ako neko ima nesto da pita, slobodno.

http://www.thomann.de/gb/sandberg_electra_vs_4_ts.htm

https://soundcloud.com/kwocka/sandberg-electra-vs4-ts-test

gvozdenboj
Posts: 8
Joined: 21 Mar 2008, 13:19

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by gvozdenboj » 29 Apr 2014, 01:28

Vreme je i ja da se pohvalim, jer sam se častio još za Novu godinu.Music Man-Bongo.Ušao u radnju da kupim žice za akustaru i naleteo ne neke sumanuto niske cene Music Man-a.Tako da sam već 5 meseci ponosni vlasnik.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Bas gitare koje sviramo!

Post by nnkvocka » 24 Aug 2014, 16:34

Warwick Thumb 5 NT '96

Image

Nas drugar Tiki Boyler je postao novi vlasnik Sandberga koji sam opisao par postova pre ovoga, a ja sam ga zamenio sa novim-starim Thumb-om. Jos uvek se navikavam na njega. Ima preveliku dinamiku, kao i tonsku mogucnost u sklopu te dinamike, da mi je tesko da to kontrolisem (s obzirom da sam svirac kome je ton vecito bio kompresovan i ujednacen u svakom pogledu). Nisam ga jos uvek dovoljno testirao, nisam imao prilika, ali za sada mu ne nalazim mane osim tezine i debljine vrata. Necu da ga hvalim niti kudim, cekam prvu priliku za live ili studio, pa da zajedno prodiskutujemo o tome :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest