Squier uzvraca udarac!!!

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
bleach
Posts: 177
Joined: 23 Oct 2009, 21:01

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by bleach » 12 Jul 2011, 17:31

sirac-šunka wrote:Ja nikad nisam postovao nista u anti Squier stilu...

BTW - Evo ga ovaj video i ovako:

vise mi se svidja kako zvuci skvajer :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Cope » 13 Jul 2011, 02:24

Funkd wrote:Mada, mlatim i ja.. voleo bih da cujem neke sugestije sto se tice "udobnosti".. posto ja odrah jagodice na ovom bass-u u poslednje vreme. Na pola svirke pocinjem da ga proklinjem.
Za to je upravo odgovorna završna obrada instrumenta o kojoj sam govorio malo pre. Dakle, prvo zameni fabričke žice novim, podesi akciju, i tenziju vrata, pa onda možemo da nastavimo priču o oguljenim jagodicama, zatim i o zvuku, Fenderovskim sklonostima Squiera, tržišnoj politici brenda, itd....

User avatar
Hotstepper
Posts: 1046
Joined: 08 Apr 2010, 10:30
Location: Novi Sad (New Now)

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Hotstepper » 13 Jul 2011, 07:21

...volim squier samo zato shto radi ono shto je i bila prvobitna Fenderova ideja...
Da omoguci da deca radnichke klase mogu sebi da priushte elektrichnu gitaru, i donese muziku blizhe raji... :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Cope » 13 Jul 2011, 11:19

Hotstepper wrote:...volim squier samo zato shto radi ono shto je i bila prvobitna Fenderova ideja...
Da omoguci da deca radnichke klase mogu sebi da priushte elektrichnu gitaru, i donese muziku blizhe raji... :ziveli:
Jest, iz Gibsona su se smejali kad su čuli da Fender ima nameru da napravi gitaru bez rezonantne kutije - zakucao bejzbol palicu u dasku, stavio pikap i razapeo žice - potpuno neshvatljivo - i pokrenuo novu eru na planeti.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Funkd » 13 Jul 2011, 14:48

Cope wrote:
Funkd wrote:Mada, mlatim i ja.. voleo bih da cujem neke sugestije sto se tice "udobnosti".. posto ja odrah jagodice na ovom bass-u u poslednje vreme. Na pola svirke pocinjem da ga proklinjem.
Za to je upravo odgovorna završna obrada instrumenta o kojoj sam govorio malo pre. Dakle, prvo zameni fabričke žice novim, podesi akciju, i tenziju vrata, pa onda možemo da nastavimo priču o oguljenim jagodicama, zatim i o zvuku, Fenderovskim sklonostima Squiera, tržišnoj politici brenda, itd....
Zar ti se ne cini da je tvoj post malo neodredjen? Podesi akciju i tenziju vrata? Kako da ih podesim? Kao da si mi rekao - ako zelis brz auto, podesi mu motor i vesanje.
Zice su naravno zamenjene... Rotosound (45) sam stavio..

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Solomon » 13 Jul 2011, 16:34

spustis zice na kobilici, sipku u vratu malo okrenes ako treba i to je to :mrgreen:

http://www.jerzydrozdbasses.com/akcndfr ... ver100.pdf
http://www.garywillis.com/pages/bass/ba ... anual.html
:ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Cope » 13 Jul 2011, 17:33

Funkd wrote:
Cope wrote:
Funkd wrote:Mada, mlatim i ja.. voleo bih da cujem neke sugestije sto se tice "udobnosti".. posto ja odrah jagodice na ovom bass-u u poslednje vreme. Na pola svirke pocinjem da ga proklinjem.
Za to je upravo odgovorna završna obrada instrumenta o kojoj sam govorio malo pre. Dakle, prvo zameni fabričke žice novim, podesi akciju, i tenziju vrata, pa onda možemo da nastavimo priču o oguljenim jagodicama, zatim i o zvuku, Fenderovskim sklonostima Squiera, tržišnoj politici brenda, itd....
Zar ti se ne cini da je tvoj post malo neodredjen? Podesi akciju i tenziju vrata? Kako da ih podesim? Kao da si mi rekao - ako zelis brz auto, podesi mu motor i vesanje.
Zice su naravno zamenjene... Rotosound (45) sam stavio..
Izvini na mom ne džentlmenskom stavu, ako budem imao priliku da vidim istrument, vrlo rado ću ga podesiti ili ti pokazati par caka, pa možeš i sam, a pored mene na ovom forumu ima još dobrih ljudi :)

Premda je zvuk tvojih postova sugerisao na nekog ko ima dosta iskustva na zadatu temu, pa sam zato bio malo sarkastičan... Izvinjavam se...

Evo i jedan link najprostije moguće objašnjeno u dva crteža:

http://www.tunemybass.com/bass_setup/ba ... eight.html

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Funkd » 13 Jul 2011, 22:01

Solomon wrote:spustis zice na kobilici, sipku u vratu malo okrenes ako treba i to je to :mrgreen:

http://www.jerzydrozdbasses.com/akcndfr ... ver100.pdf
http://www.garywillis.com/pages/bass/ba ... anual.html
:ziveli:
U ovom pdf-u je sve jako lepo objasnjeno. Hvala :)

@Cope
Ja kazem da sam slab sto se tice "hardvera"... oduvek sam vise cenio kada neko zna znanje sto se tice samog sviranja.. mada to nije opravdanje..
Nisi lepo procitao. :)

Btw, zice na kobilici sam spustio cim sam uzeo ovaj bass u ruke. Sto se tice sipke, nisam bio 100% siguran sta treba da radim pa je nisam ni pipao. Pitanja sam postavio zbog toga sto sam hteo da cujem da li postoji neka caka oko idealnog low-action setupa. Da li da se zajebavam da diram nut, ili tako nesto...
Ipak, ostajem pri tvrdnji da je ovaj Squier jedan od neudobnijih. Gitara je nekako tvrda. Prsti na desnoj ruci mi utrnu kao ni na jednoj drugoj. Sa istim zicama sam svirao na drugom bass-u (kopija P bass-a, krs) i nisam imao takvih problema. Kao i na jos par Squier-a (Jazz, pojma nemam koje serije su bile u pitanju). Mozda je iskljucivo subjektivan osecaj, pojma nemam...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Squier uzvraca udarac!!!

Post by Cope » 13 Jul 2011, 22:18

A nut? Džabe spuštaš na kobili ako ti je nut visok. 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest