Sve O Žicama Za Bas Gitare

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 12 May 2015, 23:18

zajmovic wrote:H I T N O


...hajde kratko...nisam do sada mijenjao zice na gitari a iz razloga sto to moram poruciti iz Srbije a opet sve to iz razloga sto neki lik,koji to dobro radi,treba da mi uradim setup iste preporucite mi sta da uzmem...treba mi brz i konkretan odgovor koje dimenzije i tip zica...opet kazem,radim setup a i da iskoristim prijatelja koji mi je u BG-u...
Imam ovu gitaru kojoj sigurno treba setup i nove zice da bih izvukao iz nje sve sto se moze...

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/485 ... pic-White/

Na ovu temu ste pisali sve svasta i vise ne znam dje mi je glava dje guzica,samo sam skontao da su 45-ice standard ali vidim da dimenzije vrtite kako kome odgovara...i najbitnije ,vidim da se pored dadaria pominje i neki tip zica pod nazivom "DR" koje su ,po prici vecine vas,jedne od boljih...da li uzmem te ili sta vec..???..sa druge strane postoje i neke steel i nickel...ja znam sta je to u praksi ali kod zica sam malo manje upucen...PREPORUCITE... HVALA....:O.o: :O.o: :O.o: :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Pa pazi, lepo rade na tom basu DR Stainles 0.45.
Možeš da uzmeš "Marcus Miller signatrue", a možeš i DR Sunbeam ako hoćeš za manje para koje malo toplije rade, a zavisi i koji stil sviraš.
Ja lično volim i jedne i druge u zavisnosti na kom basu ih koristim. :ziveli:
DR ili Dadario, manje više isti qurac, bitno da su nove :)
Ernie Ball takođe ima široku lepezu smesa i debljina žica, i ja imam lepa iskustva sa njima, ali eto sviram DR jer mi je tako setovana tenzija gitara.

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by zajmovic » 13 May 2015, 00:22

Cope,hvala puno...uvijek pomognes...kolega u PG nasao ernie ball slinky 29€ i regular 33€...samo pitanje sta uzeti...45-tice...vodicu se time da su ove malo skuplje,malo i kvalitetnije...hvala jos jednom.... :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 17 May 2015, 00:04

zajmovic wrote:Cope,hvala puno...uvijek pomognes...kolega u PG nasao ernie ball slinky 29€ i regular 33€...samo pitanje sta uzeti...45-tice...vodicu se time da su ove malo skuplje,malo i kvalitetnije...hvala jos jednom.... :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Vodiš ti na pivo i svirku kad budem u PG, da čujem kako svira taj krš što si pazario :mrgreen: ... :ziveli:

User avatar
zajmovic
Posts: 106
Joined: 21 Dec 2011, 00:06

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by zajmovic » 19 May 2015, 22:43

Cope wrote:
zajmovic wrote:Cope,hvala puno...uvijek pomognes...kolega u PG nasao ernie ball slinky 29€ i regular 33€...samo pitanje sta uzeti...45-tice...vodicu se time da su ove malo skuplje,malo i kvalitetnije...hvala jos jednom.... :ziveli: :ziveli: :ziveli:
Vodiš ti na pivo i svirku kad budem u PG, da čujem kako svira taj krš što si pazario :mrgreen: ... :ziveli:
...a to obavezno i uvijek kada te put nanese kroz Bijelo Polje ili Crnu Goru... :) :) :) :ziveli: :ziveli: :ziveli:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 12 Jun 2015, 15:33

Probao li je neko Ernie Ball COBALT bass hybrid žice?

Eno ih kod Marića, skupe kao krv...

User avatar
Cika Trne
Posts: 13
Joined: 25 Nov 2007, 18:05

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cika Trne » 29 Jun 2015, 16:42

Probao ja, nikakvo odusevljenje... Cak imam utisak da izmisljaju toplu vodu kako bi pare uzeli.Kod Marica sam uzeo 2 kompleta i jos 8 iz Amerike tako da misljenje nije na prvu loptu. Ernie Ball Slinky ili Standard zakon za te pare koliko kostaju.

desert sun
Posts: 82
Joined: 05 Mar 2015, 19:02

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by desert sun » 25 Aug 2015, 19:05

Jer zna neko gde imaju u Bg-u DR zice za bass da se uzmu?

I ako moze neka preporuka za neke druge zice a da ne gube brzo svezinu i da nisu elixir one su mi preskupe?Nisam do sad probao mnogo zica tj.samo DR sunbeam nickel plated koje su mi bile na basu kad sam ga kupovao.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 26 Aug 2015, 10:45

desert sun wrote:Jer zna neko gde imaju u Bg-u DR zice za bass da se uzmu?

I ako moze neka preporuka za neke druge zice a da ne gube brzo svezinu i da nisu elixir one su mi preskupe?Nisam do sad probao mnogo zica tj.samo DR sunbeam nickel plated koje su mi bile na basu kad sam ga kupovao.
Ima u Artistu.

glicerin
Posts: 11
Joined: 27 Sep 2015, 15:47

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by glicerin » 29 Sep 2015, 20:33

Moze par saveta pocetniku za zice?
Naime uzeo sam bass pre pola godine i dosao je red da se menjaju zice i odradi setap.Zanima me koji od ovih proizvodjaca najvise drze svez ton DR,Rotosound,Daddario ili Ernie Ball?

I jos jedna stvar da li se sa tanjim zicama dobija manja akcija nego kad bih uze 045-105(predpostavljam da gitara radi lepse sa debljim zicama) ili sam ja nesto pogresno shvatio?

glicerin
Posts: 11
Joined: 27 Sep 2015, 15:47

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by glicerin » 30 Sep 2015, 20:12

Da napomenem da sviram pasivni jb i standardni stim?Mozda je i pisano o tome na temi ali ne mogu da stignem da procitam svih 70 strana.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 01 Oct 2015, 19:21

glicerin wrote:Moze par saveta pocetniku za zice?
Naime uzeo sam bass pre pola godine i dosao je red da se menjaju zice i odradi setap.Zanima me koji od ovih proizvodjaca najvise drze svez ton DR,Rotosound,Daddario ili Ernie Ball?

I jos jedna stvar da li se sa tanjim zicama dobija manja akcija nego kad bih uze 045-105(predpostavljam da gitara radi lepse sa debljim zicama) ili sam ja nesto pogresno shvatio?
Nebitno je firma, bolje obrati pažnju na smesu žice. Ako hoćeš da slepuješ, onda pretežno čelik (stainless), ako bi masniji ton i da basiraš, onda pre nikl, e sad, "držanje tona" je individualna stvar... Tanje žice navodno duže traju, ali su i tonski tanje, jbg. Dok sve ne probaš nećeš znati.
Ja lično volim DR Sunbeam 0.45 i Rotosound Swing bass, takođe 0.45.

bottom line
Posts: 6
Joined: 06 Mar 2016, 13:50

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by bottom line » 25 Sep 2016, 09:20

Izbor zica zavisi od tipa gitare, stila sviranja i zeljenog zvuka. Precision trazi jedno, StingRay drugo... a sve je stvar ukusa. Ja na Jazz-u koristim D'Addario Nickel Wound. Beo Melody (ugao Majke Jevrosime i Takovske) ih ima po fantastucnoj ceni. Sveze su i provereno original.

User avatar
parker
Posts: 1178
Joined: 27 Dec 2009, 20:40

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by parker » 17 Feb 2017, 20:40

Zna li ko, gde kod nas kupiti GHS zice?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Overdrive » 05 Jan 2018, 21:20

naručih ovo

Image

valjda će da stignu do februara..

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by metalstringer » 06 Jan 2018, 03:28

Jedan dobar trik sa old zicama


Ja prob'o i radi :) ali svejedno sam ih posle otkuvao i ponovio trik

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest