Sve O Žicama Za Bas Gitare

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Ingwarr
Posts: 25
Joined: 19 Mar 2010, 15:53
Location: Liman

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Ingwarr » 10 Jan 2013, 19:24

Hehe...

Za nenovosadjane: drugar - gardru - gari.

Nego,

Ne znam kakvo je raspolozenje u narodu za flatwound zice. Licno, koristim D’Addario Chromes i prva su liga - ko voli takav zvuk. Traju dosta dugo, ne jedu pragove ali je tenzija osetno veca nego na "normalnim" roundwound zicama. Evo tipa koji objasnjava: http://www.youtube.com/watch?v=RlC6zZvXMnE

Neka vas ne zavara jazzy/MOTOWN prizvuk koje imaju; ukoliko ih stavite na Precu, TBird... ukopcate u neku dobru lampu i uzmete trzalicu, to bo’me tuce posteno. Nije bas 100% ali: http://www.youtube.com/watch?v=R0zbimJFlDw

A tu je i uporedni test flat vs round strings: http://www.youtube.com/watch?v=y38C30bleOI

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by karton » 13 Jan 2013, 16:40

Ingwarr wrote:Hehe...

Za nenovosadjane: drugar - gardru - gari.
ej gari, pod ''lokacija'' nisi stavio koji Liman - 1,2,3 ili 4 - baš si neodređen :mrgreen:

User avatar
Ingwarr
Posts: 25
Joined: 19 Mar 2010, 15:53
Location: Liman

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Ingwarr » 13 Jan 2013, 17:45

Rodjen na 2, odrastao na 4, zivi na 2.

Mada, tema su zice...

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by DJ_MY_SOUL » 13 Jan 2013, 18:33

Ingwarr wrote:Hehe...

Za nenovosadjane: drugar - gardru - gari.

Nego,

Ne znam kakvo je raspolozenje u narodu za flatwound zice. Licno, koristim D’Addario Chromes i prva su liga - ko voli takav zvuk. Traju dosta dugo, ne jedu pragove ali je tenzija osetno veca nego na "normalnim" roundwound zicama. Evo tipa koji objasnjava: http://www.youtube.com/watch?v=RlC6zZvXMnE

Neka vas ne zavara jazzy/MOTOWN prizvuk koje imaju; ukoliko ih stavite na Precu, TBird... ukopcate u neku dobru lampu i uzmete trzalicu, to bo’me tuce posteno. Nije bas 100% ali: http://www.youtube.com/watch?v=R0zbimJFlDw

A tu je i uporedni test flat vs round strings: http://www.youtube.com/watch?v=y38C30bleOI
Dve godine sviram chromes. I moje misljenje je da su to najgore flatwound zice koje postoje. Jeste da daju nesto malo vise osetno srednjih tonova ali ne nesto mnogo vise od nekih skupljih stainless steel roundwound-a. Kada sam ih stavio na fretless-a na kojem su bile fabricke flatwound nisam primetio neku veliku razliku uzvuku. A za uzvrat se odrices jasnog tona vec dobijas mutav ton. Jedino sto mi se svidjaju flatwound sto nema potrebe da ih menjas jednom kad ih kupis. Meni su flatwound vise pojele pragove nego roundwound. Imaju dosta dosta dosta jacu tenziju, ali pored toga su jako udobne nisu grube pa ti se cini da ne jedu pragove ali to kod mene nije bio slucaj. Skinuo sam ih stavio 2 godine star DR koji je pre toga stajao godinu dana i dobio dosta bolji zvuk. I sada mi kupe prasinu i stoje za ne daj boze...

mrjoe
Posts: 2
Joined: 29 Jan 2013, 13:00

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by mrjoe » 29 Jan 2013, 13:08

Ћао људи,велико поштовање за све присутне. Имам једно питање и треба ми мала помоћ молим вас. Свирам у reggae бенду а мој колега басиста свира на fender precision басу и користи Rotosound жице,али се мени некако не свиђа звук а он је упоран кад купује нови комплет жица увек узима исте а ја бих хтео да му купим неке друге које дају маснији звук па бих желео да чујем ваше препоруке шта да му купим а да је у том нивоу цена као Rotosound. Унапред хвала и живи били !!!! :D

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Trooper » 29 Jan 2013, 16:39

Meni je za taj neki masniji zvuk erni bol super, ali prilicno kratko traju. Mozda danlop neki? DR su vec skuplje od rotosa

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 29 Jan 2013, 18:22

mrjoe wrote:Ћао људи,велико поштовање за све присутне. Имам једно питање и треба ми мала помоћ молим вас. Свирам у reggae бенду а мој колега басиста свира на fender precision басу и користи Rotosound жице,али се мени некако не свиђа звук а он је упоран кад купује нови комплет жица увек узима исте а ја бих хтео да му купим неке друге које дају маснији звук па бих желео да чујем ваше препоруке шта да му купим а да је у том нивоу цена као Rotosound. Унапред хвала и живи били !!!! :D
Koji bas sviraš?

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by PainKiller93 » 29 Jan 2013, 18:26

Nek kupi flatwound star 10 godina i da ga bog vidi, to je masno i u zvuku i pod prstima...
Salim se, pogledaj Dean Markley, meni su ok zice za tu cenu... I nemoj stainless, nego niklovane, one su malo mutnije.

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Bozha » 29 Jan 2013, 20:07

Cope wrote:
mrjoe wrote:мој колега басиста свира на fender precision басу
Koji bas sviraš?
Ne pazis na casu, Cope. Koji bend? Probaj D'addario Chromes Ili nickel roundwound.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by Cope » 29 Jan 2013, 23:04

Bozha wrote:
Cope wrote:
mrjoe wrote:мој колега басиста свира на fender precision басу
Koji bas sviraš?
Ne pazis na casu, Cope. Koji bend? Probaj D'addario Chromes Ili nickel roundwound.
A, ja sam skapirao da njegov kolega svira Prec... :?

mrjoe
Posts: 2
Joined: 29 Jan 2013, 13:00

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by mrjoe » 30 Jan 2013, 08:23

Хвала другари на помоћи пробаћу са Dean Markley ћемо да видимо како звуче. У сваком случају BIG THANKKS :D

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by PainKiller93 » 30 Jan 2013, 09:14

One su malo jeftinije a meni su ostavile dobar utisak, i jesu malo mutnije, cini mi se. D'Addario je neka druga opcija ali mnogi ih kude pa ne bih znao tacno sta da kazem, nisu nista specijalno al nisu ni toliko lose, sluze.

User avatar
laza
Posts: 282
Joined: 27 Jun 2008, 23:26
Location: Beograd

Re: Sve o žicama za bas gitare

Post by laza » 11 Aug 2013, 23:44

Sviram prvi put na žicama marke SIT. To su jedne relativno obične roundwound nickelplated žice 45-105. Isprva sam imao povoljan utisak, bile su mi skroz pristojne žice. Malo su me podsetile na Fenderke (a slično i koštaju). Ali posle evo tri nedelje E žica je mnogo zamukla: mrtva načisto.

E sad, jeste da sam dosta svirao i jeste tu bilo musavih i znojavih trenutaka; ali opet, prebrzo je kveknula. Pogotovu što na ostalim žicama zvuk nije ni blizu toliko propao.

Šta kažete: je li to slučajno, ili se još nekome dogodilo? I da li da dam šansu još jednom kompletu SIT žica, ili da ih zaboravim?

User avatar
hland
Posts: 34
Joined: 28 Mar 2011, 23:43

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by hland » 13 Aug 2013, 18:18

svirah sit-ove zice, doduse jedan komplet samo, brzo su zamutile ali doduse dosta mi se znoje ruke po ovim vrucinama, kupih daddario (koje se i fabricki stavljaju ako se ne varam na ibanez gsr200 tako da sam svirao onda 2 kompleta njih, ponavljam ako ne gresim za fabricke) i sa njima sam bio zadovoljan, dok nisam probao ernieball super slinky bass zice, da ne bude da ih hvalim ali 2 meseca su drzale i zing a eto i posle malo vise od 8 meseci imaju solidan i upotrebljiv ton i jos uvek ih koristim
ali opet to je samo moje skromno misljenje i iskustvo sa malo setova zica tako da moguce da mi je od nekih marki zapao losiji ili bolji set pa nije da mogu da sudim :S

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Sve O Žicama Za Bas Gitare

Post by LoneRider » 01 Oct 2013, 02:28


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest