Matori P-bass

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Matori P-bass

Post by frkadela » 17 Apr 2009, 02:06

Prije par dana sam dobio jedan bas, kopiju Fendera, koji je u očajnom stanju. E sad, kako već prilično dugo ne sviram bas i nemam opremu uhvatila me je nostalgija i riješio sam da ovaj renoviram i počnem polako da se obnavljam.

Trenutno je kod Marića, biće gotov kada im odnesem pickguard (jako bi mi koristila informacija gdje ima da se kupi, a da nije Mitros... skupi su, brate... ::ranting::)

Što se tiče identifikacije, nešto bliže ću znati tek kad se otvori (ja ovde nemam ni šrafciger, pa nisam mogao ništa sam da uradim :?), ali vjerujem da je neka loša kopija. Mada, lik od koga sam ga dobio je drugi vlasnik, bas je prošao toliko svirki da se on ni ne sjeća svih, nije sviran zadnjih par godina, a on ga je kupio od jednog prijatelja prije xx godina. Prateći trag ovog basa, došao sam na ideju da je "skinut" sa neke bine ko zna kad, preprodat, jako loše ofarban (koliko sam mogao da vidim, ranije je bio sunburst) i na kraju je došao do mene. Po nekoj mojoj računici, star je nekih 20 godina.

Sve u svemu, ništa posebno, ali eto... Htio sam da podijelim sa vama i da čujem koji predlog šta da radim sa njim. :ziveli:

Za kraj, evo i par slika:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Matori P-bass

Post by sirac-šunka » 17 Apr 2009, 02:16

Ja glasam da je ovo Melodija Menges.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Matori P-bass

Post by malisha » 17 Apr 2009, 03:59

Sve sve, ali instrument kod marica, nikako, nikad ne. Nemoj da se cudis ako ti ga vrate u komadima... Sto se tice pickguarda, ja sam svoj platio djavo i po u Mitrosu, nazalost, da ga kupis nemas nigde. Mogao bi da nadjes nekog masinca da ti isece plastiku... Takodje, ako ga kupis, budi siguran da se rupe ne poklapaju, tako da ces morati da popunis stare i napravis nove rupice...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Matori P-bass

Post by frkadela » 17 Apr 2009, 04:18

malisha wrote:Sve sve, ali instrument kod marica, nikako, nikad ne. Nemoj da se cudis ako ti ga vrate u komadima...
Zašto? Ja sa njima imam super iskustva (nadam se da će tako i ostati). Ljubazni su, predusretljivi, uvijek me do kraja ispoštuju, pedantni su i lako se dogovorimo. :)

malisha wrote:Sto se tice pickguarda, ja sam svoj platio djavo i po u Mitrosu, nazalost, da ga kupis nemas nigde. Mogao bi da nadjes nekog masinca da ti isece plastiku... Takodje, ako ga kupis, budi siguran da se rupe ne poklapaju, tako da ces morati da popunis stare i napravis nove rupice...
Ma to su budale... Fender pickguard?! Pa jebote, nije od zlata! Još onaj seljački pearl... Čoveče... :O.o:

Da, to što se tiče rupa je ok...

User avatar
Bozha
Posts: 1264
Joined: 08 May 2008, 17:46
Location: Zrenjanin

Re: Matori P-bass

Post by Bozha » 17 Apr 2009, 09:18

malisha wrote:Sto se tice pickguarda, ja sam svoj platio djavo i po u Mitrosu, nazalost, da ga kupis nemas nigde. Mogao bi da nadjes nekog masinca da ti isece plastiku...
Jel bi to mogao neki graver da odradi? Oni rade sa tim plasticnim plocama koje mi deluju prigodno. Samo treba da mu nadjes kalup. A tek sto mozes da ga pimpujes sa custom gravurama!!! ;P Mashti na volju...

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Matori P-bass

Post by KirilStipsa » 17 Apr 2009, 12:06

Za pickguard takodje pogledajte StewMac...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Matori P-bass

Post by frkadela » 17 Apr 2009, 13:21

@Sirac
Vrlo moguće, ali ne bih mogao potvrditi jer se nisam sretao sa njihovim bas gitarama. :ziveli:


@Kiril
Pa cijena je kao u Mitrosu, a crnjak mi je da čekam i maltretiram se naručivanjem... Na kraju ću morati da pazarim kod njih, ali šta da radim... :grummel_2:

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Matori P-bass

Post by KirilStipsa » 17 Apr 2009, 13:48

Ja to iz najbolje namere... ja se snabdevam u Mitrosu...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Matori P-bass

Post by frkadela » 17 Apr 2009, 14:03

KirilStipsa wrote:Ja to iz najbolje namere... ja se snabdevam u Mitrosu...
Ok, preračunaću se... :?

Ja ih uspješno izbjegavam već neko vrijeme, ali kad mi ovako nešta iskrsne... :(

Hvala, u svakom slučaju! :ziveli:

User avatar
Funky_Bassmasta
Posts: 64
Joined: 18 Dec 2008, 23:15

Re: Matori P-bass

Post by Funky_Bassmasta » 18 Apr 2009, 03:42

jao bas onaj dan sam primetio da Tom Araya (basista iz Slayer) je isto na vremenu koristio P bass mada ja po ovom snimku kako sam primetio imao je i jazz magnet dole kod bridgea i block inlays pa zato sam i pomislio da ovo i uopste nije fender ima li neko nesto mislenje nekakvo bilo kakvo?
P.S. evo link iz klipa koji ima mn los kvalitet



User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Matori P-bass

Post by malisha » 18 Apr 2009, 21:18

frkadela wrote:
malisha wrote:Sve sve, ali instrument kod marica, nikako, nikad ne. Nemoj da se cudis ako ti ga vrate u komadima...
Zašto? Ja sa njima imam super iskustva (nadam se da će tako i ostati). Ljubazni su, predusretljivi, uvijek me do kraja ispoštuju, pedantni su i lako se dogovorimo. :).
Ja sam zivkao mesecima za taj budjavi pickguard, i kada sam odustao, bas tada im je stigao (Mitrosu) i kupio sm ga... Sto se tice zaposlenih u Maricu, onaj decko sa dugom kosom i basista i meni deluju predusretljivi, i sasvim su kul...

Ovaj deo sam prekopirao iz mog ranijeg posta: http://muzicki-forum.com/forum/viewtopi ... raf#p14829

Ja sam kod Marica ugradjivao magnete i menjao civije, i uz to sam dobio bas cuknut na dva mesta, od kojih je jedan cak bio zakamufliran lakom zaz nokte, da ja ne bih primetio! Kreaturu koja mi je unistila stari bas zovu Doktor :) (stvarno kao u hororu :)) A drugi jako dubok i ostavljen nekamufliran, vidljiv golim okom... videlo se drvo! Kad mi je menjao civije odkinuo je deo drveta posto je bio jako nezan... Delovi drveta koji su se u otvoru za civije polomili on je ZALEPIO , menjao mi je pickguard, i umesto da popuni rupe zbog neslaganja rupa on je samo izbusio jednu novu koja se razlikovala (bas 14 rupa, pickguard 13) a ostale srafofe srafio offset 1mm-2mm). Izgubio mi je jedan sraf od magneta i spustio magnete pod nekim izgovorom. Srecom da sam ja njuskalo pa sam otvorio bas cim sam stigao kuci). APSOLUTNO BOLESNO ALJKAVO URADJEN POSAO. U Maric ne nosite svoj instrument, pogotovu ne neki skupi jel ce vas to kostati zivaca, a mozda i instrumenta. Kupite tamo sta vam treba (inace ja tamo vise ne ulazim), i glavom bez obzira bezite kod nekog proverenog majstora.

DA NAPOMENEM DA JE SVE TO URADIO I NIJE MI NI REKAO!!! HTEO JE DA SE IZVUCE!!

Drago mi je da nemas horor pricu kao moju. Od tada sve radim sam, molim lepo. Uzgred, kada mi je to radio, radio je u lokalu koji se renovirao, i ne bi me cudilo da ga je radio na betonu. Od tada je napredovao, sad se sve radi na pultu od pola metra. I sve je za njih moguce, sve moze da se uradi... Nije vredno rizika...

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Matori P-bass

Post by frkadela » 21 Apr 2009, 18:31

Potrebna mi je pomoć... :(

Jutros sam zvao svih osam prodavnica muzičkih instrumenata za koje znam i tražio pickguard za moj bas. Na žalost, pronašao sam ga jedino u Mitrosu i košta nešto preko 5000RSD. Vrhunski fukarluk... :|

Elem, odlučio sam da ga napravim i, ako treba, tih 55e dam nekom majstoru. ;)

Bio sam kod Marića i onaj jedan nevjerovatno ljubazni lik me je uputio kod nekog čovjeka na Bulevaru (preko puta Lole) koji se bavi gravurom i čime sve ne. Kao, odštampam oblik kakav želim, odem kod njega, izaberem materijal (ili ponesem svoj, svejedno) i on mi to laserski isiječe. Znači, ne moram čak ni da uzmem plastični, mogu i onaj što je kao ogledalo (što Ibanez forsira), klirit (mada ne vidim što bih imao providan pickguarg :D) ili nešto treće.

Znači, potrebna mi je slika u realnoj veličini. Kako to da dobijem? Kontao sam da skinem svoj pickguard i skeniram ga, ali on je polomljen i morao bih u Photoshopu da odradim i ono što fali. Druga, meni jednostavnija, opcija je da skinem crtež sa interneta i u Corelu ili Photoshopu ga razvučem do dimenzija koje meni odgovaraju.

Problem je sledeći: ja nemam niti Photoshop niti Corel, ne snalazim se u njima (znači, skoro nikad ih nisam koristio niti su mi bili potrebni) i ne znam kako bih to uradio. Pitanje je: da li bi to neko, ko ima vremena i živaca (i eventualno precu), mogao da odradi za mene, naravno uz određenu nadoknadu za trud. Bio bih do groba zahvalan... :)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Matori P-bass

Post by malisha » 21 Apr 2009, 19:31

Uzmi hamer papir (A1), stavi pickguard na njega i iscrtaj olovkom i voila!

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Matori P-bass

Post by sl0e » 21 Apr 2009, 21:51

5000 din za pickguard je bezobrazluk! To kosta 30-ak dolara u Americi :grummel_2: .

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Matori P-bass

Post by malisha » 21 Apr 2009, 22:15

hehe, kad sam ja kupovao, bilo je malo manje - 4000... Doduse, tad je i evro bio manji...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest