Koje pedale koristite, kolege moje

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by nnkvocka » 23 Sep 2012, 22:48

Potovi: Drive i Volume
Switch: TUBESIM (Tube Simulation), STD (valjda Standard), FLAT (flet :D )

Volume radi kao volume (you dont say!) ali Drive pot radi kao Gain ali i EQ istovremeno. Kako se gain pojacava, tako se automatski dodaje dist, bass i jako jako malo trebla. Pedala je projektovana da radi ono sto treba da radi, da dodaje distorziju a da se pri tom ni u jednom trenutku ne izgubi bass frekvencija gde visoki ostaju bukvalno netaknuti. Pojacavanjem Drive pota do kraja tera drive i EQ u prezasicenje i sve ode u materinu tako da mislim da nema potrebe ici vise od pola. TUBESIM daje drajv sa šmekom topline, kao lampaska fora, izbacuje bass frekvencije ali sve to skupa zvuci malo mutnije i bez ostrine jer kao sto sam rekao pedala slabo reaguje na visoke. STD je slican kao TUBESIM samo sto nema taj Tube šmek sto je ujedno i malo manjak baseva ali u neznatnim kolicinama. FLAT radi kao Fuzz i to mi se nije ni malo svidelo, mnogo brujanja a basevi iseceni. Dakle, od svega ovoga preporucujem TUBESIM koji gura drajv zajedno sa svim bass frekvencijama, preporucujem da se koristi u kombinaciji sa trzalicom jer ona sama po sebi izbacuje vise srednjih i visokih koji fale ovoj pedali. Po mom misljenju drajv ima primenu, ali nema one visoke sto rezu (koji meni trebaju), nije nista spektakularno ali za razliku od ostalih drajvova koji sam probao, daleko je bolji. E sad da mi je da mogu da nadjem EBS Metal Drive i da se raspametim :D

EDIT:
Moze se reci da je ovaj snimak po prilicno merodavan!
[youtube]0fOlkx2YYTI&feature=related[/youtube]

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Baba Slim » 23 Sep 2012, 23:07

Moram samo da kažem da smo se i ja i groove oduševili kako GITARSKA distorzija MI Audio CrunchBox (klon koji sam ja pravio) razbija na basu. Ne katuje low end ama baš ni malo, a razbija koliko gaina ima na raspolaganju. Bukvalno rušenje kuće. :shock: I tako lepo ide u zasićenje, da pomisliš - pa kuda još može više, majku mu? I, ja sam se začudio što šuma nema ni malo - kod mene na Telecasteru je baš bio primetan brum na gain podešavanju 3/4, ok kapiram zbog singlova, ali ovde sa basom baš ništa ne šušti bruji, itd, i razbija kako radi. Onako, napeglan dist, a uopšte nije fuzzast na većim gain podešavanjima, a i na manjim gain podešavanjima baš zadeblja zvuk...

Vidi ako te zanima, da ti neko da neki primerak da probaš, možda budeš zadovoljan time, za svoje utovar-potrebe™. :metal: Ionako jako malo košta da se taj klon napravi...

Drugar takođe koristi gitarski drive na basu, nećete verovati - Boss Blues Driver, i to u stock stanju. :lol: Isto razbija kako radi, sa tim je i snimio album, i super je krajnji rezultat...

Na primer...



[youtube]AbZncke427c&feature=related[/youtube]

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by umart » 21 Oct 2012, 13:23

da li neko moze da mi preporuci dobar a jeftin limiter,ili klon koji me ne bi izasao skupo?primjetio sam da,kako sviram trzalicom i mesarim nenormalno,imam ogromne spajkove u dinamici sviranja,a kako ne bih da mijenjam tehniku sviranja bh nesto da me onako lijepo upakuje,kontam da bi me neki limiter pokrpio bolje nego kompresor,ali,laik sam u ovoj oblasti tj nisam nikad nesto koristio ni limitere ni kompresore,pa bi savjet nekog iskusnijeg dobro dosao.posjedovao sam boss lmb3 i sa njim nisam postigao to sto sam htio,ali se i iskreno nisam trudio da nadjem neka optimalna rjesenja tad. :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Cope » 28 Oct 2012, 03:02

LMB3 je vrlo korektna sprava, ako znaš da ga podesiš, i jeftinije od toga mislim da nema...
Ja ga imam i skoro uvek ga koristim. Jedino što bih sada izbacio sa njega je enhancer, pošto koristim druge metode-sprave za modeling tona.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Tiki the Boyler » 11 Dec 2012, 20:43

Evo da se i ja apdejtujem...

Image

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Trooper » 12 Dec 2012, 22:22

:bow:

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Cope » 12 Dec 2012, 22:47

Ovo saamo svira kad se pouključuje, hehehe :mrgreen:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Tiki the Boyler » 13 Dec 2012, 13:36

Ma neće samo. Moraš nešto i da mu utjeraš! :)

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Cope » 13 Dec 2012, 14:01

Svaka čast za Trace preamp! Gde si ga i pošto nabavio ako nije tajna?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Tiki the Boyler » 13 Dec 2012, 16:12

Cope wrote:Svaka čast za Trace preamp! Gde si ga i pošto nabavio ako nije tajna?
Preamp je EBS, a Trace Elliot su kompresor i EQ. Kompresor kupljen prije 12 godina u Artistu u Banjaluci. Otprilike od tada i nastaje ovaj board...
Mislim da je tada koštao oko 200EUR.

User avatar
Ingwarr
Posts: 25
Joined: 19 Mar 2010, 15:53
Location: Liman

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Ingwarr » 27 Dec 2012, 19:11

Image


Otvoren za pitanja.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by faks » 27 Dec 2012, 19:25

tech21 :bravo:
sve im je vrhunsko..

kako radi korus u tom lancu i kako kad je drajvovan ?
ja mislim da mi je ce5 najbolji pogotovo sto se moze naci za 50e
sada imam korus sa digitech xp100,ponekad iskombinujem sa bf2 i sa alesis microverb3. ali svakako mi je u planu da kupim posebnu pedalu

ps. babaslim, plug and play mi se mnogo svidja. njihova verzija angel mi je mozda bolja od masive attack.. eto usudjujem se da kazem :)

User avatar
Ingwarr
Posts: 25
Joined: 19 Mar 2010, 15:53
Location: Liman

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Ingwarr » 27 Dec 2012, 20:27

Chorus je ukljucen u FX loop od VT Bass-a, da ne bi uticao na signal. Vrlo korisna stvar, da ne vuglis kablove i zezas se sa FX loop-om od pojacala.

Probao sam sve Choruse Boss-a, ovaj mi najvise lezi uhu. Suptilan je, prtz mracan i s njim regularan jazzbass zvuci kao fretless (samo sa bridge pickup-om).

Ne znam na sta mislis pod "drajvovan" ? Nemam klasican "drajv", niti se nesto lozim na efekte, ali VT Bass ima najbolju simulaciju lampaskog drajva, sto koristim ponekad, ali bez korusa.

A za drajv, dist i fuzz; kakve pedale, kakve gluposti: dobar vam stojim da "preterane" lampe Ampega zvuci bolje od svih onih pedala za 300+ dolara.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by sirac-šunka » 27 Dec 2012, 22:21

Ingwarr wrote:Image


Otvoren za pitanja.
Hej, imamo isti korus!
Koliko vredi to japansko sranjce :D :?:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Trooper » 27 Dec 2012, 23:27

Ingwarr wrote:
A za drajv, dist i fuzz; kakve pedale, kakve gluposti: dobar vam stojim da "preterane" lampe Ampega zvuci bolje od svih onih pedala za 300+ dolara.
Pa jebiga, ampeg je ampeg, al nije ni malo jeftin. A ipak, ne mozes ti sa ampegom da izvuces neke stvari koje mogu dist/drajv pedalama. Nije bolji, samo je drugaciji

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest