Koje pedale koristite, kolege moje

Moderators: Trooper, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Tiki the Boyler » 21 Mar 2012, 18:07

Nano Clone mi se nikako nije dopao.
Small Clone imam i uspješno koristim. :D

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by umart » 15 Apr 2012, 20:11

behringer hellbabe za bass?neko probao?ako ne radi,sta je sledece najjeftinije rjesenje?bas i nemam 110 jura da dam na crybaby wah,a da dam 6000 i kusur na artec i ne bih bas,prije bi vec za te pare uzeo neki autowah.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Trooper » 15 Apr 2012, 23:42

Uff, nemam pojma iskreno, nisam probao, samo mogu da posvedocim da od 'gitarskih' wahova, na basu rade odlicno Dunlop Crybaby from hell, Ibanez Weeping Demon i bilo koji Morley. Sad je u mitrosu akcija neka za crybaby obican, mozda da odes i probas, pa moze to da se modifikuje fino, trebalo bi da je oko 80e nov wah

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by umart » 16 Apr 2012, 00:40

mnogo to kume za ovo.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Trooper » 16 Apr 2012, 01:24

Ma ono, cenim da vredi za krajbejbi, probaces moj ovaj

User avatar
umart
Posts: 1368
Joined: 21 May 2009, 14:27

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by umart » 16 Apr 2012, 01:46

svirao sam CFH,imao gcb95f,svirao i zeka,i dosta tih wahova,sa basom ne doduse,nisam u finansijskoj situaciji da sad pucam bas puno love na wah,jer cu puci na matori morley kad budem imao/on iskrsao.do tad mi treba nesto da mi zavrsi posao

Jebediah
Posts: 1
Joined: 28 May 2012, 18:47

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by Jebediah » 28 May 2012, 20:52

Image


mrzelo me da slikam pa sam skinuo sa neta

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by faks » 30 Jun 2012, 17:21

nabavio sam reverb microverb 3 Alesis. tacnije uzeo sam ga da ga probam pa ako mi odgovara pazaricu.
Image
ali mi je pojacalo na servisu,dumrle laNpe :(
za koji dan ga uzimam sa servisa pa cu testirati.
inace ovaj efekat je bio u darkwood dub-u i yebenom van gogh-u (ne znam ko ih je konkretno koristio)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by malisha » 01 Jul 2012, 10:22

Neocekivano, pribavio sam Bass Big Muff. Vrlo, vrlo gotivna pedala :D Jednom recju - odusevljen sam!

Image

User avatar
groove
Posts: 359
Joined: 08 Jun 2009, 22:19
Location: Vrbas,Novi Sad

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by groove » 25 Aug 2012, 21:23

Na pojacalu pored stimera sa leve strane, Gazda.
Ispred pojacala sa leva na desno Gospodin, Dzelat, Razarac i Zver...the best of.

Image

Image

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by MetalFunk » 25 Aug 2012, 21:28

groove wrote:... Gazda, Gospodin, Dzelat, Razarac i Zver...
A koje su pedale u pitanju? :mrgreen: Šala. Predobra oprema! :ziveli:

User avatar
PainKiller93
Posts: 116
Joined: 28 Sep 2011, 20:30
Location: Beograd/G. Milanovac

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by PainKiller93 » 28 Aug 2012, 23:08

Uzeo danas od druga Boss Metal Zone MT-2. Na gitari radi sasvim korektno, ali na basu - blagi uzas. Uspeo sam nesto da uklopim, ali svaka gitarska pedala guta low end na basu, ili mi se samo cini (valjda zato i postoje bas pedale)? Ima li neko neki savet kako iz distorzije za gitaru izvuci neki zvuk na basu ili moram da cekam dok ne nabavim neki pristojan bas OD? I postoji li sansa da se pokvari pedala, ipak su niske frekvencije u pitanju, ali signal ne bi trebalo da je prejak?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by sirac-šunka » 29 Aug 2012, 00:25

Ne mož se pokvari. A neko mož i da ti moduje to što imaš pa da bolje radi za bas.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by nnkvocka » 29 Aug 2012, 15:17

PainKiller93 wrote:Uzeo danas od druga Boss Metal Zone MT-2. Na gitari radi sasvim korektno, ali na basu - blagi uzas. Uspeo sam nesto da uklopim, ali svaka gitarska pedala guta low end na basu, ili mi se samo cini (valjda zato i postoje bas pedale)? Ima li neko neki savet kako iz distorzije za gitaru izvuci neki zvuk na basu ili moram da cekam dok ne nabavim neki pristojan bas OD? I postoji li sansa da se pokvari pedala, ipak su niske frekvencije u pitanju, ali signal ne bi trebalo da je prejak?
Ako sviras grind, nasao si najbolju pedalu na svetu. Ako pokusavas da popunis pricu zato sto sviras u bendu sa samo jednom gitarom, onda je ukloni iz lanca. Metal Zone je namenjen za gitaru i pokriva odredjeni frekventni opseg, a ostatak, koji je u ovom slucaju tebi neophodan, jednostavno odsece. Mozes da probas nesto sa DS-1, ali da bi ti ostale bass frekvencije moras da smanjis tone pot koji ce ti zvuk uciniti najmuljavijim na svetu. To ti je na primer "Muse - Time is running out" pa ako si u tom fazonu, DS1 je pravo resenje za tebe...a znam da nisi u tom fazonu. Isto tako da napomenem (iz mogu iskustva, ne mora da znaci da je tako) Boss pedale ne rade bas najbolje sa basevima koji imaju aktivnu elektroniku. Kao da se pretera sa svim preampima i ekvilajzerima pa dolazi do zasicenja, zujanja, brujanja i ostalih neprijatnih zvukova. Naravno da postoje distorzije koje Yebu stare majke, ali to je skupoća. Isto jedan zakljucak koji smo razmotrili kolega Faks i ja (opet kazem, ne mora da znaci da je tako): dobar bass + dobar dist = radi! los bass i los dist = radi! svaka druga kombinacija ne radi.

User avatar
nnkvocka
Posts: 691
Joined: 10 Mar 2008, 19:06
Location: Pančevo
Contact:

Re: Koje pedale koristite, kolege moje

Post by nnkvocka » 21 Sep 2012, 23:27

Image

Nije moja, dobio sam je na probu. Sad je vec kasno za test, to cu verovatno sutra pa javljam utiske da li valja
ima da valja!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest