Edirol pcr-500

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Edirol pcr-500

Post by Mirkos » 26 Nov 2009, 14:45

Pozdrav,
posle jedno 10 godina nemanja midi kontrolera (svoj stari sam prodao tada),kupih midi kontroler.

Posle svih opcija i razmisljanja,odlucio sam se za edirol pcr 500.Bacite oko po internetu za specifikacije da ne bih bezveze ovde zvakao o tome.Nadam se da svi znate da edirol = roland.
Ovaj midi kontroler sam izabrao zbog ovolikog broja stvari koje moze da kontrolise.Necete verovati,ali on ima 50 (pedeset) assignable kontrola na sebi,od cega 18 velocity padova (kao na fantomu x.ili g),crossfader (dj zajebancija).

koliko ja znam ima 3 verzije,25,49 i 61 dirka..ja sam uzeo ovu 49 verziju.

Kontroler se napaja ili kao usb,ili preko svoje struje (adapter se uz njega ne dobija).Pored usb porta tu si Midi OUT i Midi IN konektori.Ima i in za pedale,hold i expression.
Dobar fazon,bar za moj kucni setup,je sto su konekcije sa leve strane,pa se moze gurnuti tik uz monitor.

Glupost koja se meni desila je da cd koji dolazi uz njega NE RADI na Mac-u.Iako pise da je i za win i za mac.Download sa neta je prost i jednostavan,ali nerazumljivo je da cd koji dodje uz njega ne radi za mac.

Dirke...su onako.Meni se dirke ni sa jednog midi kontrolera do 500 eura ne dopadaju.Ali,nisam dirke mnogo ni jurio iskren da budem.Ovo mi je ionako pomocni igracka sint :) Vise mi se dirka svidja od yamaha kx serije (koji mi je apsolutni as divljine) ali u poredjenju sa nekim starijim rolandovim midi kontrolerima,dirka je smece.Opet,dirke i njihov odziv su jako stvar navike i ukusa,te probajte.

Izrada kontrolera mi se cini dobrom.

Sve u svemu - njegova mogucnost tolikog broja assignable kontrola je ono sto sam ja zeleo,padovi su stvar koja mi je nedostajala od kad sam presao na motifa,tako da ovaj mali edirol je bio logican izbor za mene.

Nadam se da je nekome pomoglo,
Pozdrav

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Edirol pcr-500

Post by draobyek » 26 Nov 2009, 21:43

U zdravlje da te sluzi!!! :ziveli:
I koliko kosta to zadovoljstvo? Upustio sam se u neki autorski projekat, dosta semplova, trigerovanja i sl, treba mi puno kontrolera koje nemam na romplerima koje posedujem, pa sam mislio laptop i midi kontroler, i gotovo! Ali mi se ne daju velike pare za kontroler, kod kuce mi ne treba preterano, sluzio bi mi samo za to...

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Edirol pcr-500

Post by Mirkos » 27 Nov 2009, 00:12

250-300 , iskreno nisam siguran.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest