Yamaha motif kao midi interface

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Yamaha motif kao midi interface

Post by Mirkos » 26 Nov 2009, 14:56

Pozdrav,

Evo danas imam malko slobodnog vremena,pa sam resio da sa vama podelim neku pricu oko motifa,koju mozda ne znate a moze vam sacuvati neku lovu.
Govorim o motifu XS,mada mislim da se to odnosi i na ES seriju,a mozda i na originalnog motifa.U daljem tekstu govoricu samo "motif".

Pretpostavimo da imate situaciju u kojoj imate motif xs,i 2 neka rek sinta.U mom slucaju,to su Nord Rack i JV-2080.Zelite sve to da spojite midijem na komp,medjutim,morate da kupite midi interfejs,da bi svi ti ulazi mogli da se vezu.Ok,Motifa mozete da vezete usb-om,ali sta cete sa 2 reka ?

E pa,ne morate da kupite midi interfejs.Motif moze da se ponasa kao interfejs.

Kao sto znate,motif ima midi in/out/thru kao i usb konekciju.Kada se instalira yamahin usb drajver na komp,on daje 4 virtuelna porta.Koliko se ja secam,4-ti ili drugi sluzi za remote control kjubejza,1 sluzi za motifa,a 3 se odnosi na midi in-out-thru,i preko njega motifa mozemo da koristimo kao midi interfejs.

Dakle,setup je sledeci : u nekoj najosnovnijoj varijanti,motifa cemo imati na prvom midi kanalu,jv na drugom,a nord lead na trecem.Govorimo o tome da su sve sprave u voice modu,nista splitovi.

Ako koristimo Cubase,kao midi OUT izabracemo motif xs-1,i stavicemo kanal 1.Na tom kanalu dobijamo zvuk motifa.
Sledeci midi kanal,kao midi OUT izabracemo motif xs-3,i stavicemo kanal 2.Na tom kanalu dobicemo zvuk jv-2080 u mom slucaju.
Sledeci midi kanal,kao midi out izabracemo motif xs-3,stavicemo kanal 3 , dobicemo zvuk Nord Leada.

Konekcije potrebne za ovo su sledece:

Iz motifa usb u kompjuter.
Iz motifovog midi outa u midi in jv-2080
Iz midi thru jv-2080 u midi in nord leada.

Ja koristim samo zvukove sa rekova,pa mi povratne konekcije ne trebaju.

Na motifu,mora se izabrati za midi USB.

Nadam se da je pomoglo !

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Yamaha motif kao midi interface

Post by pax404 » 27 Nov 2009, 02:20

Kaži mi kakvo je tvoje mišljenje o Yamaha KX seriji? Konkretno me interesuje KX49, pošto vidim da je sada na nekom sniženju u Mitrosu? Šta znači da ima initial Touch? Da li se on razlikuje od after touch-a?

Hvala ti puno

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Yamaha motif kao midi interface

Post by Mirkos » 27 Nov 2009, 02:50

ne znam sta je to ... ja sam veliki fan yamahe,ali kx serija mi je njihov najgrdji promasaj...dirka mi je toliko losa da mi je to neoprostivo.

Ako ti to ne smeta,odlican midi kontroler.

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Yamaha motif kao midi interface

Post by pax404 » 27 Nov 2009, 03:04

Mirkos wrote:ne znam sta je to ... ja sam veliki fan yamahe,ali kx serija mi je njihov najgrdji promasaj...dirka mi je toliko losa da mi je to neoprostivo.

Ako ti to ne smeta,odlican midi kontroler.
Hm, verujem na reč, ali me malo smara što je izgleda dosta "optimizovana" za Cubase. Mislim da ću ipak juriti M Audio Axiom 49. U svakom slučaju hvala na odgovoru.

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: Yamaha motif kao midi interface

Post by Mirkos » 27 Nov 2009, 03:36

Pa kako i ne bi,yamaha kupila steinberg :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest