Povezivanje Korg x5D

Moderator: Reverse

Post Reply
iwdnplaysson
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2010, 23:30

Povezivanje Korg x5D

Post by iwdnplaysson » 27 Jan 2010, 23:31

Eh ovako narode, prije svega pozdrav od mene, ja sam Goran, iz BiH sam, imam 19 godina, počeo sam svirati na klavijaturi prije 3 mjeseca. Solo se učim, po sluhu itd. da ne duljimo :D

Zanima me šta mi je isplatnije :

1. Ukoliko je moguće, da li se može Korg x5D povezati sa kompjuterom, i pri tome koristiti Fruity Loops program za obradu glazbe, i šta mi sve treba da to osposobim ?

2. Dal' da kupim tu opremu za povezivanje klavijature sa kompom, ili pak da uzmem neke jake zvučnike za klavijaturu ?

3. Extra pitanje, zna li neko kako sastaviti kakvu dobru džigerašku* boju za ovu klavijaturu ?



- * čitaj glazba tipa Halida, Mileta, Sinana, itd. xD

Vozdrav.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Povezivanje Korg x5D

Post by Reverse » 28 Jan 2010, 01:35

1. Ukoliko bi koristio instrumente iz FL a X5d koristio kao midi kontroler onda ti treba midi-to-usb kabl, ukoliko bi koristio boje iz X5d a u FL samo kasnije obradjivao potreban ti je obican "audio" kabl, banana sa jedne i druge strane!

2. Ne vidim kako bi opremu za povezivanje nadomestio jakim zvucnicima? Jedno ti treba da bi snimao svoje stvari ili sta vec na komp, a zvucnici da bi samo reprodukovao zvuk iz klavijature! A ako se razmisljas sta da kupis... onda vidi sta ti vise treba... Oprema da bi snimao na kompu ili oprema za svirke...

3. Dzigerasku? :mrgreen: Mislim da narodnjacke boje imas mnogo na netu, jedan lik je dolazio kod mene sa X5 da mu prebacujem... isto se radi preko midi kabla! Kolko se ja secam ide ceo set boja ali nisam siguran, mozda moze i pojedinacno!

iwdnplaysson
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2010, 23:30

Re: Povezivanje Korg x5D

Post by iwdnplaysson » 28 Jan 2010, 16:04

Reverse wrote:1. Ukoliko bi koristio instrumente iz FL a X5d koristio kao midi kontroler onda ti treba midi-to-usb kabl, ukoliko bi koristio boje iz X5d a u FL samo kasnije obradjivao potreban ti je obican "audio" kabl, banana sa jedne i druge strane!

2. Ne vidim kako bi opremu za povezivanje nadomestio jakim zvucnicima? Jedno ti treba da bi snimao svoje stvari ili sta vec na komp, a zvucnici da bi samo reprodukovao zvuk iz klavijature! A ako se razmisljas sta da kupis... onda vidi sta ti vise treba... Oprema da bi snimao na kompu ili oprema za svirke...

3. Dzigerasku? :mrgreen: Mislim da narodnjacke boje imas mnogo na netu, jedan lik je dolazio kod mene sa X5 da mu prebacujem... isto se radi preko midi kabla! Kolko se ja secam ide ceo set boja ali nisam siguran, mozda moze i pojedinacno!

Mah, mislio sam da mi neko samo da par instrukcija, da sam upisem, i sviram. :]

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Povezivanje Korg x5D

Post by Reverse » 28 Jan 2010, 16:27

iwdnplaysson wrote:Mah, mislio sam da mi neko samo da par instrukcija, da sam upisem, i sviram. :]
Eh, da to moze sa "samo par" instrukcija... :mrgreen:

iwdnplaysson
Posts: 7
Joined: 27 Jan 2010, 23:30

Re: Povezivanje Korg x5D

Post by iwdnplaysson » 28 Jan 2010, 16:45

Reverse wrote:
iwdnplaysson wrote:Mah, mislio sam da mi neko samo da par instrukcija, da sam upisem, i sviram. :]
Eh, da to moze sa "samo par" instrukcija... :mrgreen:
Al' sam isključivo mislio samo na to, ti mi govoriš šta da ukucam, npr. poredak kao : G34 A02 G51 G51, da tako piše na ekranu recimo, i sada da se to kombinira :P

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Povezivanje Korg x5D

Post by Reverse » 28 Jan 2010, 19:44

Mozda bih i mogao da imam x5d :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest