Apsolutni početnik

Moderator: Reverse

Post Reply
B_Boss
Posts: 1
Joined: 03 Feb 2010, 19:12

Apsolutni početnik

Post by B_Boss » 04 Feb 2010, 18:10

Pre neki dan razmišljah sta da kupim.Šta god mi je padalo na pamet bilo je dosadno i bezkorisno.I tako posle dužeg razmišljanja se setim da bi mogao da kupim neki muzički instrument,a najviše mi se svidela klavijatura,i tako odlučih da kupim klavijaturu.E sad,nista ne znam,nisam nista svirao pre ovog,a na časovima muzičkog sam spavao.Prilično sam mlad pa mislim pa to malo ublažuje moje apsolutno nepoznavanje muzičke teorije.E sad bio bi zahvalan kad bi mi neko pojasnio osnove.Čitao sam neke teme na forumu,ali mi baš i nisu pomogle.Kakvi su to MIDI fajlovi,sta je aranžer,kako to klavijatura pamti pesme,kakvi sve ritmovi postoje,sta se gleda kada se kupuje klavijatura i koja bi klavijatura bila dobra za mene?Spazio sam neke Yamahine PSR 233,213...valjda se tako zovu.I svirao bi pretežno narodnjake(ne volim ih,ali jbg) i domaći rock(Divlje jagode,Piloti...) Hvala unapred.

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Apsolutni početnik

Post by igorpan » 07 Feb 2010, 09:03

Pozdrav!
Na muzičkom ionako ne bi ništa naučio o muzici tako da nije problem što si spavao. :D

1. Midi fajlovi http://en.wikipedia.org/wiki/Musical_In ... _Interface
Ukratko,to su fajlovi koji malo zauzimaju memorije i u stvari ne sadrže nikakav zvuk. Oni sadrže samo note i vreme kada te note treba da budu odsvirane. I naravno,ono,jačina kojom će ta nota biti odsvirana i tako to.

2. Aranžer....uprošteno-to ti je klavijatura u kojoj izabereš koju vrstu muzike hoćeš da sviraš i onda levom rukom držiš akord i on prema tom tvom akordu svira sve prateće instrumente dok desnom rukom sviraš melodiju. Mislim da se sve te početničke klavijature vode kao "laki aranžeri" (nisam 100% siguran)

3. Klavijature pamte pesme obično na memorijsku karticu (ako je podržavaju) ili memoriju u sebi. Memorijske kartice su klasične,ko za mobilne telefone, a memorija klavijatura...pa dođe ko hard disk u računaru :)

Ovo ostalo nek ti objasne bolje neki članovi foruma koji se bolje razumeju u klavijature.

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Apsolutni početnik

Post by Duane » 07 Feb 2010, 11:19

nista nije apsolutno, sve je relativno!

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Apsolutni početnik

Post by Guitar_thrill » 07 Feb 2010, 20:15

B_Boss wrote:sta se gleda kada se kupuje klavijatura
Pozdrav i dobrodosao na forum!
Kada se kupuje klavijatura ima dosta faktora koji se gledaju, ali mogu ti dati neke osnovne stvari......prvo i osnovno, odes u muzicke prodavnice i probas sve sto ti padne saka da bi video sta ti lezi......zatim ih sviras prvo na "SUVO", tj, ne ukljucujes u struju, da vidis akusticka svojstva i samu izradu, jer ako to ne valj,a nece biti nista bolja ni kada se ukljuci...druga stvar je,kada se odlucis za neki model, obavezno probaj sto vise klavijatura istog modela, jer dosta zavisi (posebno kod jeftinijih) zavrsna obrada i zvuk od komada do komada....
na ostala pitanja uglavnom ima odgovora na forumu... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest