Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Moderator: Reverse

Post Reply
Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by Blesava mala » 05 May 2010, 00:33

Hej! Treba mi pomoć oko izbora klavijature - oko 400e najviše bih imala da dam...ono što je meni bitno jeste da mogu da ubacujem ritmove za neku pesmu, i da mogu da snimam nešto što odsviram...ne razumem se baš toliko, klavijatura mi nije potrebna za svirku, prilično sam početnik, ali bih ipak da kupim nešto što nije početnički, kad sam već rešila da dam toliko...Ne znam da li je bolje da uzmem neku bolju "mašinu", ali polovnu, ili da tražim nešto novo, a onako prosečno? Takođe, što se tiče dirki, ne bih one klavirske, otežane, jer klavir nisam svirala, pa bi mi verovatno bilo malo nezgodno, ali ne bih ni neke plastičnjake :) :) npr, čula sam da Casio ima mnogo loše dirke, da se užasno čuje onaj "plastični" zvuk dok se svira, a opet, Casio wt 500 npr.mi skroz ok.deluje...
Dajte neki savet, pls :)
Ako pitate za muziku koju bih svirala, ne treba mi za narodnjake or somethin', pre bi to bio neki strani rok, npr. :)

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by ognjen93 » 05 May 2010, 15:06

http://www.kupujemprodajem.com/Roland-e ... -oglas.htm
Sad ovo je polovno, a klavijature su kvarljiva roba, tako da otvori oci...
Btw koliko sam skapirao tebi treba aranzer, toga dobrog za male pare tesko da ima.
Novo jedino Gem mozda, mada je i on skuplji......

Blesava mala
Posts: 35
Joined: 05 May 2010, 00:23

Re: Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by Blesava mala » 05 May 2010, 17:36

Hmm, pa čini mi se da je ovaj baš dobar...samo, čudno mi je da ga svi daju za 450e, kad vredi 750e :S Pojma nemam šta da radim... :shock:

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by igorpan » 05 May 2010, 20:38

Moje iskustvo sa SVIM stvarima govori da je uvek bolje dati malo vise para za nesto sto ima i jeftinije, kasnije ukapiras zasto :D
Opet,ni ja se ne razumem ne znam ni ja koliko u klavijature,ali ako kupujes polovnu mozda ti je bolje da vodis nekoga ko se razume sa sobom ;)

Lanep
Posts: 5
Joined: 31 Jul 2011, 17:10

Re: Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by Lanep » 31 Jul 2011, 19:20

Što se tiče loših dirki kod Casia, nemoj bas da se uzdas u te glasine, meni su izmedju Yamahe i Casia govorili obrnuto - da Yamaha ima uzasne dirke i da je bolji Casio... Tako da sam sad zbunjena...

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Izbor klavijature-ako može pomoć? :)

Post by vawlada » 07 Aug 2011, 11:54

Jos jedna varijanta o kojoj bi mogla da razmislis ako ce to da bude samo kucno sviranje je MIDI kontroler + komp ... besplatnih VST-ova (zvukova) ima kolko ti dusa iste... Ako te ne mrzi da malo ucis oko Nuenda/Cubase-a... To ti je mnogo jeftinija varijanta,ali vredi samo za kucno sviranje ...
Ne isplati ti se ako krenes da sviras, pa pozelis u neki bend ili nesto ...

Koliko vidim po ovom CTK na slikama sa google-a, on nema mogucnost podesavanja i menjanja zvukova ... Daju ti onih 100 fabrickih, i to ti je sto ti je ... A to ne valja. Cak ni za pocetnika, kad vec dajes tolike pare. Po oglasima ima nekoliko Pa-50 korgova, oni bi imali sve sto ti treba, ritmove, snimanje itd .. ali oni ti malo premasuju budzet(500 i kusur).
Osim ova dva, nije mi jasno sto je manja cena :)
http://www.kupujemprodajem.com/Korg-PA5 ... id=3622966
http://www.kupujemprodajem.com/korg-pa- ... id=3625077

Mozda cak i stari Roland G800... istina, koristili su ga vecinom narodnjaci... Sto ne znaci da je losh u startu.
Ili ovo, jedan moj prijatelj radi svirke sa njim dugo ... http://www.kupujemprodajem.com/Roland-E ... id=3620794
Ako se odlucis za polovnu robu, definitivno vodi nekoga sa sobom ko se razume dobro u klavijature...
Sto se dirki tice - nekome je ovo loshe, nekome ono - odes, dotaknes, sviras malo, pa odlucis dal se tebi dopada.

Eto, raspisah se ja. Nadam se da sam bar malo pomogao :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest