Problem sa ritmovima

Moderator: Reverse

Post Reply
lukka
Posts: 4
Joined: 19 Jun 2010, 22:32

Problem sa ritmovima

Post by lukka » 19 Jun 2010, 22:39

Poštovani imam jedan problem kupio sam novu klavijaturu medeli mc 780 i nemam na njoj bas sve ritmove koji su mi potrebni, a prije nje sam imao klavijaturu korg is 35 na kojoj sam si sam napravio ritmove pa me zanima kako ih ja mogu prebaciti na tu klavijaturu. ritmove sa korga sam si spremio na flopy disk, a medeli nema FDD nego ima USB izlaz i ulaz za SD karticu. Jos me zanima cemu sluzi taj USB izlaz i kako ju ja mogu spojiti sa laptopom preko njega. Imam windows 7 professional x64 pa me zanima ako netko zna gdje mogu skinuti driver za to. Unaprijed hvala.

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Problem sa ritmovima

Post by Markony » 20 Jun 2010, 01:30

Verujem da ce Windows 7, zahvaljujuci svojoj optimizaciji, preko USB-a prepoznati tvoju klavijaturu kao spoljasnji Storage Device.
Ispravi me ako sam pogresio. Kada si napisao FDD mislio si na Floopy Disc?
U tom slucaju sve sto ti je potrebno jeste Floppy Disc Drive na racunaru i USB konekcija PC-klavijature. U najboljem slucaju sve ces resiti sa Copy-Paste. U onom losijem potrazices Driver-e na sajtu proizvodjaca tvoje klavijature.

PS Nisam klavijaturista. Razumem se u racunare.
:ziveli:

korg
Posts: 1
Joined: 04 Dec 2009, 09:39

Re: Problem sa ritmovima

Post by korg » 20 Jun 2010, 11:27

Bas kao sto je rekao Marconi,comp prepoznaje klavijaturu bez ikakvih drajvera. Moras cini mi se da na samoj klavijaturi posto je povezes fizicki na comp,opcijom u klavijaturi dozvolis komunikaciju sa compom (na pa500 je to medija ,,enable - disable"). Posle odobravanja treba sacekati malo d u z e da comp prvi put prepozna klavijaturu (tj operativni sistem).

Nisam Haker al sam Maher

lukka
Posts: 4
Joined: 19 Jun 2010, 22:32

Re: Problem sa ritmovima

Post by lukka » 20 Jun 2010, 16:34

meni kompjuter registrira da sam se pristekao na klavijaturu (cuje se zvuk kada se ukopca usb), ali ga ne prepoznaje u my computeru kao vanjski uredaj. naglasio sam da imam windows 7 zato sto mi je cudno zast on ne prepoznaje uredaj a trebo bi automatski. zanima me jos samo ako netko ima ritam 7/8 i zvuk tamburice.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Problem sa ritmovima

Post by Reverse » 20 Jun 2010, 17:06

Ne mozes prebaciti ritmove sa Korga ili bilo koje druge marke na Medeli, jer svaka marka ima svoj format koji citaju samo njene klavijature... znaci ili da sam napravis ritmove(ne znam da li je moguce na toj klavijaturi) ili da nadjes nekoga ko je vec pravio! Iskreno, bolje da si zadrzao is35 jer je Medeli mnogo prostija klavijatura sa samo 3 user mesta za ritmove! Pozdrav

lukka
Posts: 4
Joined: 19 Jun 2010, 22:32

Re: Problem sa ritmovima

Post by lukka » 22 Jun 2010, 09:32

ma znam da mi je bilo bolje da sam ostavio is 35, ali sam imao prometnu nesrecu, autobus me pogodio u auto, a klavijatura mi je bila u bunkeru tako da je ona nastradala pa sam kupio medeli

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Problem sa ritmovima

Post by Reverse » 22 Jun 2010, 13:34

Ijaooo :( dobro je kad je samo klavijatura...

NIsta, onda ti jedino preostaje da ili sam napravis ritmove ili da uzmes od nekoga ko ima Medeli! Pozdrav

lukka
Posts: 4
Joined: 19 Jun 2010, 22:32

Re: Problem sa ritmovima

Post by lukka » 23 Jun 2010, 00:42

napravim si ja ritmove ali ih neznam spremit. kad ugasim kalvijaturu onda mi oni nestanu

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest