Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Moderator: Reverse

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by MaLuCkO » 28 Jul 2010, 16:31

Sta mislite koji od ovih digitalnih piana treba da uzmem.Sve 4 klavijature su oko 600 evra sto mi je i budzet! Ako znate neku drugu klavijaturu koju bi mogao da uzmem recite i naravno vasa iskustva sa ovim klavijaturama!Hvala :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 28 Jul 2010, 20:30

E super, otvorio si ovu temu, taman mi je dosla jer sam ja inace hteo da pitam da mi neko kaze nesto o digitalnim klavirima. Iskreno, ne planiram
da kupim ovako neku stvar, ali me je uvek interesovalo koje su razlike medju njima? Mislim, koliko sam shvatio, svi ti digitalni klaviri se razlikuju
u 2 osnovne stvari, a to je zvuk klavira koji je semplovan i sama dinamika dirki (koja najvise zavisi od toga da li su samo "graded", "hammer graded" ili
RH tj. "real hammer"... Valjda sam ih dobro napisao).

Da li si ti probao sve ove modele? Kako se ponasaju dirke? Koliko sam slusao review-ove na netu, ne postoji neka ogromna razlika u samom zvuku izmedju
ova 4 modela. Nekako da mene pitas, odavde mi se cini da Casio ima finih opcija pored samog klavira, ali opet, ja sam veoma skeptican kad mi kazes
Casio klavijatura... Korg mi deluje ozbiljno, ali ne samo zbog imena, nego zbog toga sto mi se cini da Korg kao firma dosta ulaze u samu izradu i ujedno
mislim da tu dosta ulazu na razvoj tehnologije u nasem slucaju dirki. Negde sam citao, ne drzi me za rec, ali mislim da Korg i Kawai prednjace u razvoju dirki...
Nekako ne sumnjam da je Yamaha tu blizu, a mozda ih je i presisala, NE ZNAM, to je samo moje misljenje...

Ajde neko ko je malo strucniji u ovoj oblasti da objasni sve, da mi ne brabornjamo puno :)

:ziveli:

P.S. Daj okaci cene svih modela, a mogle bi i slicice da se napravi jedan lep potpun post da ljudi vide o cemu je rec! :)

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by MaLuCkO » 29 Jul 2010, 11:18

Pazi cene su izmedju 50 i 60 hiljada dinara a nemogu ti dati cenu jer sam siguran da nece biti ta ista cena za 2 , 3 , nedelju dana.

O tome koja je klavijatura kakva nemogu reci jer tek pocinjem da sviram i iskreno nisam probao nikakve bolje klavijature da bi mogao reci kakve su ove , za to se nadam da ce neko drugi malo strucniji reci!

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 29 Jul 2010, 11:38

Ok, i to je informacija. Znaci izmedju 50 i 60 hiljada. :)

Moj savet ti je da odvojis jedno pre podne ili samo ako si u prolazu (Sky Music, Mitros, ne znam gde si ih sve video...),
da ako nista samo dotaknes doticne klavire i ako ne znas nista da sviras, da zamolis nekog od prodavaca da ti kaze nesto
vise o modelu koji imaju u prodavnici. Veruj mi da ces pre doci sam do informacija nego da cekas da ti neko odgovori ovde...

Mislim da, u stvari, nadam se da si shavtio da je ovde 85% gitarista/bas gitarista, a ostalo su "muzicarske manjine"...
Uzmi stvar u svoje ruke i vidi neki dan kad mozes ili kad si u prolazu, pa svrni na 10 minuta do radnje i pogledaj i sam se uveri u stanje...

P.S. Znaci ako sam te dobro razumeo, da tek sad treba da pocnes sa sviranjem, nemoj da te to sprecava da sednes za klavir i da probas kakve su dirke.
Osetices razliku sigurno! Nisu sve na isti nacin otezane pogotovo sto se radi o 4 modela razlicitih proizvodjaca. Probaj, opipaj, oslusni...ima razlike i osetices je! :wink:

Naravno, baci ovde informacije o tome sta si uradio!
:ziveli: :cao:

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 29 Jul 2010, 12:08

Casio CDP-200



Image



Yamaha P85



Image



Korg SP250



Image



Kawai cl-25r - Ovo sto je izlozeno su informacije za Kawai CL-25C (mislim da je razlika izmedju R i C u boji, tj. tipu drveta u kojem je klavir...)



Image

Image


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NAPOMENA: Kod svih modela, stalak, pedale, stolica, koliko sam shvatio, sve se dodatno naplacuje...

Stolica izmedju 3 i 4 hiljade.
Pedala (komada 1) je oko 3.5 hiljade.
Stalak: Nisam nasao cenu, ali uglavnom pise da je stalak "opcija"...

Eto, to je moj mali doprinos :)

:cao:

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by MaLuCkO » 29 Jul 2010, 14:43

Tozo junace svaka ti dala :lol: :lol: .

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by Reverse » 29 Jul 2010, 17:03

Svirao sam Casio iz CDP serije i mogu reci da je stvarno los... Yamaha i Korg imaju daleko bolje dirke, semplovi su mu... sta ja znam, osrednji za ovaj cenovni rang, pedala je UZAS.
Pre bih ganjao Yamahu ili Korga od navedenih, s tim sto je veliki plus sto kod ove Yamahe postoje sve 3 pedale :)
Sto se mene tice gledao bih dobre dirke, dobar semlp i dobar pedal, za sve ostalo(kao sto je nasminkan ovaj Casio) postoje klavijature ili PC, s tim sto i ove klavire mozes povezati midijem sa kompom.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 29 Jul 2010, 17:55

Imas pravo Reverse... Slazem se da treba gledati ta 3 (dirke, sempl, pedale). Sto se tice sempla, mislim da se u tom cenovnom rangu bas i ne moze birati
previse, jer kontam da su za taj cenovni rang odredili jedan set semplova, a za neku visu kategoriju tipa 70-80 hiljada, da tamo ide drugi set...
Ne znam, nisam probao nijedan od ta 4 modela, tako da semplove, kao ni ostale stvari vezane za same modele, ne mogu da komentarisem :hide: .

Ono sto sam primetio je da Korg ima nekoliko lepih setovanja za boju zvuka, a posto inace imam midi kontroler od Korga,
znam sta znace dobre dirke, tako da mene pitas ja bih se odlucio najverovatnije za Korg, ALI bih prethodno pogledao i ostale...

Dakle, pre kupovine obavezno probati sva 4 modela, a mozda i jos po koji ako postoji. Ipak je to cudo oko 600 evra. Ne kupuje se to svaki dan :wink:

Malucko, obavezno javi utiske iz prodavnica!

:cao:

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by MaLuCkO » 29 Jul 2010, 18:09

Ovako! Probao sam Yamahu i Korg ali SP170 i mogu vam reci da me je zvuk Yamahe mnogo vise od Korga ali cini mi se da su kod Korga mnogo bolje dirke!Eh to je moj utisak a nadam se da ce do cetvrtog avgusta jos neko probati i reci ovde svoje misljenje tako da znam sta da kupim! :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 29 Jul 2010, 19:24

Odlicno! Znaci za sada imamo isprobanu Yamahu, Korga i Casio-a. Kontam da Casio ispada iz price, ali pored ova 4 modela jos nije isproban Kawai...
To sto si rekao, toga sam se donekle i plasio (zvuk Yamahe, a dirke Korga). Mada rekao si mi da si probao Korg sp170, sto mozda znaci da Korg sp250
ima nesto bolji zvuk. Ajde sad uporedni test zvuka Yamahe P85, Korga sp170 i Korga sp250.

YAMAHA P85



KORG SP170



KORG SP250



Naravno, treba ih sve isprobati uzivo, jer znamo svi da video moze da prevari! :)
:cao:

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by draobyek » 29 Jul 2010, 20:54

Svratis u Music media centar, mozes da probas cdp-200 i Cl-25.
Uz CL-25 ide i pedala i stalak...
Uz Cdp-200 ide pedala, stalak je opcion, ali postoji u prodaji...
Dopisao bih jos ponesto ali ne znam da li bas smem da reklamiram firmu toliko...
Svakako svrati! Ili tu je PM pa mogu da ti kazem jos ponesto... :)

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 29 Jul 2010, 21:10

Daj dopisi nije frka... Kontam da nece biti kao reklama vec kao savet (mislim pokusaj tako nekako da srocis sve...)! :wink:
Ako bas bude nesto, editovacemo post tako da nema problema :)

:cao:

User avatar
MaLuCkO
Posts: 154
Joined: 25 Jul 2008, 21:37
Location: VOZDOVAC :D

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by MaLuCkO » 29 Jul 2010, 23:43

Pazi ako ispadne tacno sve sto kazes onda to sto kazes je vise pomoc nego reklama!

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by toza » 30 Jul 2010, 00:34

Ok, posto si napisao vec onoliko, ajde da sve postavimo ovako :)

Da li mozes da "svratis do Music Media Centra i da nam preneses informacije o tacnim cenama i cenama dodataka" za ta 2 modela i
da nam preneses "sta su ti jos rekli, ako su ti ista rekli za ta dva modela"? :wink:

draobyek
Posts: 120
Joined: 10 Jun 2009, 01:50
Contact:

Re: Casio CDP-200 vs Yamaha P85 vs Korg SP250 vs Kawai cl-25r

Post by draobyek » 30 Jul 2010, 01:29

Aj, pa sta bude...
Dakle:
Kawai CL25, sa pedalom i stalkom, kosta 69.900rsd
Casio CDP-200, sa pedalom (koja nije piano-style vec obicna taster pedala) kosta 55.650rsd (do pre neki dan bio popust, i cena je bila par hiljada niza, ko je ugrabio priliku, ugrabio je...) opcioni drveni stalak, kako bi CDP-200 izgledao kao svi ostali kucni elektricni klaviri, CS43, kosta 10.000rsd
Cene su trenutno takve, ne garantujem za 100postotnu tacnost jer je euro lud ko struja...
E sad, posto sam imao vremena da se igram sa oba modela, ono sto CL25 nudi u odnosu na CDP-200 je daleko bolja dirka, veca polifonija, bolji zvucnici na samom uredjaju, kao i mnogo bolji semplovi. Sa druge strane samih programa na CL25 ima mnogo manje nego na CDP-200, samo 8 (concert, acoustic, e. piano, organ, vibraphone, harpsicord, strings i choir... standardno... i to je dovovljno za jedan kucni el. klavir), dok CDP-200 nudi preko 600 programa, od klavira do braseva i padova itd... Pored toga CDP-200 ima i neku vrstu aranzera u sebi, kao i ritam editor za pravljenje i prepravljanje ritmova, arpedjator, pitch bend, citac sd kartica, usb port... Pritom je CDP-200 modularan, moze na x-stalak, moze na sto, moze na krevet, pod krevet... A da li to sve tebi treba, ili ti treba klavir?! Ako ti treba klavir CL25 je daleko bolji, a ako ti treba synth-aranzer a da pritom ima 88 dirki, i da ti ne bude toliko bitno sto su semplovi klavira nesto losiji onda CDP-200...
Svakako bi mogao da pogledas i CDP-100, malo je jeftiniji, ali u smislu klavira bolji je od CDP-200...
Nadam se da sam pruzio neke korisne informacije, a da pritom nisam previse povredio pravila foruma...
U svakom slucaju u MMC-u mogu da se probaju oba klavira, tj. sva tri. Ocekujem vas :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest