Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Moderator: Reverse

Post Reply
marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 26 Aug 2010, 12:00

Cao ljudi,
odlucila sam sebi kupiti klavir. Nisam Pogorelic, ali volim da sviram...klavir sam vec imala - Petrof, ali je zavrsio kod moje sestre, koja ga ne svira...No nema veze, to je vec druga prica.
Elem, videla sam jedan koji mi se jako dopao, Apollo ...Japanski, crni pianino..divan je, no nesto skuplji.
Covek koji prdaje rece da je "visoka klasa"...a ja zaista nisam cula puno o ovom klaviru...i sad mi treba pomoc.
Hvala!
p.s. zanimljivo je da u Beogradu i ne postoji neki izbor kada su klaviri u pitanju...postoji samo jedan salon koji sam pronasla...ako znate za neke adrese bila bih zahvalna.
pozzzzz

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Truancy^ » 26 Aug 2010, 18:19

A koliko on to tacno trazi za taj Apollo,posto iskreno,ja nikad nisam cuo za tu marku,a mnogo sam klavira probao,veruj mi :) ... jesi li izguglala nesto vise ili si utisak stvorila na osnovu first sight-a ? Koliki ti je budzet za kupovinu klavira,da li ozbiljnije planiras da se bavis muzikom ili cisto onako,kao hobista ? Pozdrav ...

marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 26 Aug 2010, 19:39

Cao!
Hvala sto si se javio.
Prvo ja sam amater (bavim se vizuelnim umetnostima ....ne muzickim , zato je to " vizuelno " valjda i prevagnulo kod mene :hide: ) Elem, salu na stranu, jesam amater ali jaako volim da sviram...zavrsila sam muzicku , i da te ne davim - nikada nisam prestala da sviram...sve dok mi nisu odneli klavir...e onda dugooo nisam vezbala, i prosto sebi sam se zarekla da cu kupiti klavir prvom prilikom...I to dobar i lep klavir. Sada imam novac za neki takav klavir, i kucnuo je cas :ziveli:
Ovaj Apollo koji sam videla, kosta 3000e...veruj mi ne znam zbog cega je tako skup, jer ni ja nisam ranije cula za njega...ali opet ponavljam , ja sam amater ..pa mi je mozda nesto i promaklo. malo sam procesljala po netu, u principu ono sto sam nasla- su cene tog klavira, koje su svugde manje vise iste....priblizno iste...od 2900 do 5000e...
Ipak htedoh cuti od vas, ukoliko neko ima iskustva...
Naravno, necu platiti klavir toliko, a da predhodno nisam sigurna sta kupujem. To ce biti teza misija...ali ajd'
Pozzzzzz


z1ngst4r
Posts: 4
Joined: 27 Aug 2009, 02:09

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by z1ngst4r » 27 Aug 2010, 13:01

Ako želiš kvalitetan klavir, najbolje ti je da se raspitaš kod klavir-štimera (to sam ja uradio pri kupovini svog klavira) iz razloga što oni najbolje znaju do kojih delova mogu da dođu ukoliko dođe do kvara. Što se tiče Truancijevog predloga, električni klaviri su ti super iz razloga što štimovanje nije neophodno, mada nije isti osećaj kao kada sviraš na pravom klaviru (ne osećaš vibracije, mnogo je manje nijansi u dinamici, dirke su im uglavnom od plastike...).

marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 27 Aug 2010, 13:12

Ma znam. Nikada ne bih kupila elektricni...ni u ludilu. Zelim klavir, akustiku sa dusom...sve ostalo me ne zanima.
Truancy je ostavio jos jedan link, pa cu pogledati..
najveci je problem doci do klavir stimera...cvrc...postojao je jedan,vidim vise ne radi...Moracu da se raspitam... :|

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Truancy^ » 27 Aug 2010, 19:23

Jao bre,ma nemojte ***** ... da se ne izrazavam sad ... ovaj elektricni,tj hybrid polukoncertni yamahin CLP-265 gp je jedno savrsenstvo od klavira,samo to mogu da vam kazem...kao prvo,ima gh3 mehaniku sa dirkom od slonovace,tako da ne postoji bolji feel koji ces naci od toga...a kao drugo,hammer graded je,sto ti govori da ima identicnu mehaniku kao pravi klavir,tj . umesto da udara baticima u zicu kao na pravom klaviru,on udara u plocu,a zvuk se elektronski dobija,tako da je feel identican pri sviranju ... i kao trece,ima stereo semplovanu boju steinway-a.tako da za 3500 eu dobijas zvuk steinway klavira,plus sto ima jos 10-20 boja za jos veci nalet inspiracije i takodje ga mozes koristiti kao midi plugin instrument ako ikada budes htela da se bavis nekim kompozitorskim radom,produkcijom,itd itd,u softverskom modu mozes koristiti puno vise farbi nego sto imas default na klaviru ... a sto se tice drugog linka,to je neki perzina klavir,imas sajt na skymusic-u,prilicno kvalitetno izgleda,nova je firma,pa su jeftiniji, i sigurno su kvalitetni,citav proces izrade ti je objasnjen na njihovom sajtu,tako da ako si bas hardcore odlucila da kupis nov realistican klavir,kako ti kazes sa dusom,to je moja preporuka ... eto,to ti kaze student fmu-a,pa ti odluci,uostalom,tvoje su pare :) pozdrav

marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 27 Aug 2010, 20:50

Truancy,
hvala na komentaru svakako.
Radi se o tome sto ja zaista zelim klavir....sve ovo sto si ti naveo , a u korist yamahe , moze da bude tacno...ali ipak - ja zelim klavir.
Ukratno, sve sto sam sebi ikada kupila , gledala sam da ima " pricu"...pa bih tako zelela da kupim i klavir. Mozda ce nekima biti cudno, ali upravo zbog ovoga bi i kupila pre polovni klavir ( naravno dobar) ,nego neki nov. Zao mi je sto nemam fotku ovog Apolla, da ga vidite...znali bi ste o cemu govorim...naravno na stranu njegov zvuk i sam kvalitet. Zbog toga i jesam ovde. Gledam da pomirim sve ove aspekte.
Prosto sebe nikako ne bih mogla da zamislim za elektricnom masinom...To nisam ja, to nije ono sto ja zelim. Tebi svakako hvala, i verujem svemu sto si rekao..ipak moj senzibilitet glasa sa akustiku... :wink:

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Truancy^ » 27 Aug 2010, 23:17

Izvini,ali mislim da si pomalo pretenciozna sto se ovoga tice...pa ajd sad,nisi koncertni pijanista,pa ti treba klavir sa dusom i pricom,a kao sto si i sama rekla,ti si amater koji zeli da se bavi sviranjem,pa vremenom i muzikom,ali nemoj pogresno da me shvatis,ne zelim da te uvredim,ovo je cisto moj stav ...Kazes da bi kupila klavir sa pricom,ne? Pa zasto ti ne napises pricu na svom NOVOM klaviru?
"Radi se o tome sto ja zaista zelim klavir....sve ovo sto si ti naveo , a u korist yamahe , moze da bude tacno...ali ipak - ja zelim klavir" ... a sta je Yamaha? tanjir?...
"Tebi svakako hvala, i verujem svemu sto si rekao..ipak moj senzibilitet glasa sa akustiku... " ... Nesi skoluvala,a? Predpostavljam da elektricni klaviri nemaju fenomen zvani"akustika",ali ipak to nisi ti,ti to ne zelis,jel da? Prihvati ove konstruktivne kritike,ipak ja zelim da ti pomognem da kupis ono najbolje za pare koje si spremna da ulozis u to ...Pozdrav

marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 27 Aug 2010, 23:38

Pa ovako T.
mislim da nije lep ton kojim samnom "razgovaras", jer ipak me ne poznajes...tj. nikada ne mozes biti siguran ko sedi sa druge strane monitora...
Ovde sam se uclaniLA jr mi treba pomoc oko kupovine klavira. Ne elektricnog, vec akusticnog. Na samom pocetku sam rekla da sam amater, postujuci one koji sviraju ozbiljnije i ne zeleci uvrediti ikog ako bih rekla da i sama sviram dobro. No to nije bitno. Recimo da sam amater. No zar mislis da samo " profesionalci" zasluzuju dobar klavir? I da ne davim...zaista nema potrebe za takvim tonom.
Cenim svaciju pomoc, ali ne cenim nabedjivanje .

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Truancy^ » 27 Aug 2010, 23:59

Aaaaaa,pa ovo volim ... "mislim da nije lep ton kojim samnom "razgovaras", jer ipak me ne poznajes...tj. nikada ne mozes biti siguran ko sedi sa druge strane monitora..." -clan zemunskog klana mozda?
"Ovde sam se uclaniLA jr mi treba pomoc oko kupovine klavira." A zasto to LA,nema ti curo ovde polne diskriminacije ...
" 1 post-Cao ljudi,
odlucila sam sebi kupiti klavir"-Ja definitivno nisam mogao da ti procitam misli da li si htela onaj s'dusom ili onog bezdusnog ...
"Na samom pocetku sam rekla da sam amater, postujuci one koji sviraju ozbiljnije i ne zeleci uvrediti ikog ako bih rekla da i sama sviram dobro. No to nije bitno. Recimo da sam amater"-Kakva kontradiktornost...pa il jesi lav il nisi lav?
"No zar mislis da samo " profesionalci" zasluzuju dobar klavir?"-da,osim ako nisi Milka Forcan,definitivno samo profesionalci zasluzuju dobar klavir ...
"Cenim svaciju pomoc, ali ne cenim nabedjivanje "...svaciju pomoc?hmm...pa dobro ako me toliko potcenjujes,ipak ti si mi neki veliki "drmr" ...nabedjivanje -u sustini,mozes da kupis i motornu testeru marke apollo,mene stvarno nije briga ... Pozdrav

marze
Posts: 6
Joined: 26 Aug 2010, 11:49

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by marze » 28 Aug 2010, 00:06

Vidis, tuzno je sto ti na " ne znas ko je sa druge strane monitora"...apriori pomislis ili na " Zemunski klan"...ili na titulu...Niposto na coveka kao coveka.
Za tvoj info, niti sam Milka Forcan ...niti mi je bliska ta fela. Umetnik sam, koji je svojim radom vani , stedeo i ustedeo za ovako nesto. Nema potrebe da ti se pravdam, i ne znam zbog cega to cinim...ali eto cinim. Hvala ti na opaskama i pomoci koje je ipak bilo. Pozdrav

Truancy^
Posts: 36
Joined: 03 Mar 2009, 15:52

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Truancy^ » 28 Aug 2010, 00:12

Bravo,Pozdrav ...

User avatar
MilanChe56
Posts: 38
Joined: 08 Jan 2010, 21:43

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by MilanChe56 » 28 Aug 2010, 16:36

nznm... postoji gitara marke Apollo... a za klavir zaista nisam cuo
zao mi je sto ne mogu da budem od vece pomoci

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pianino- Apollo Japanski- pomoc

Post by Reverse » 28 Aug 2010, 17:09

Niti sam video a jos manje svirao na ovom klaviru, tako da tu nemam sta da kazem.
Sto se tice ove rasprave elektricni/akusticni, ako marze hoce akusticni klavir, onda je tu kraj price. Nema svrhe ubedjivati je da kupi elektricni, jer je jos u prvom postu naglasila sta hoce.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest