Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Moderator: Reverse

Post Reply
marepbc
Posts: 6
Joined: 11 Oct 2010, 15:10

Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by marepbc » 11 Oct 2010, 15:28

Pozdrav svima pre svega !

Razmisljam da kupim neku klavijaturu, ucio bih malo da sviram klavijaturu. Imao sam na umu da ucim preko nekih muzickih softvera tipa synthesia ili tako nekih slicnih :) Razmisljao sam o klavijaturi od 88 dirke, al ne znam kolko kostaju. Vidim tu neke oko 300 evra, a to mi nesto bas mnogo :P
Posle kad (ako) malo udjem u fazon mislio sam da se zezam u fruityu, zanima me dnb, chiptune, electro.

Eto, znaci 88 dirki, jeftina i dobra ^^ Jel postoji ovako nesto ? :P

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by Reverse » 12 Oct 2010, 04:03

Dobar kontroler sa 88 dirki a za manje od 300e? Tesko da ces naci nesto :)

marepbc
Posts: 6
Joined: 11 Oct 2010, 15:10

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by marepbc » 12 Oct 2010, 12:28

A jel valja Casio CTK-496? Smanjujem broj dirki :) Ima pristupacnu cenu.

User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by toza » 12 Oct 2010, 18:21

Na osnovu slika mogu da kazem da bolje onda da kupis neki sint kod Kineza nego ovaj Casio... Uz svo duzno postovanje, ali smorices se sa Casio-om... Nemoj da te povuce slika (dugmici, cuda, trte, mrte...).
Po meni, bolje kupi nesto sto iole ima dirke koje koliko toliko valjaju, ali pre bilo kakve kupovine, moras probati vise klavijatura. Moj savet bi bio da ako si iz Beograda, odes u neku od prodavnica tipa
Mitros, Sky, Music Media Centar ili slicno gde imaju izlozene klavijature i probaj ih na licu mesta... Tek onda ces imati kompletniju sliku i mocices da kazes "ovu hocu, ovu necu" :)

Pozdrav! :cao:

marepbc
Posts: 6
Joined: 11 Oct 2010, 15:10

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by marepbc » 13 Oct 2010, 15:22

Prosetao sam do Mitrosa, pogledao malo i od tih nekih modela koji bi mene zanimali imaju imaju m-audio keystation 61 i m-audio oxygen 61. Oxygen mi se dopao zbog slajdera, sto se tice mog iskustva, petljao sam se ranije totalno amaterski neozbiljno u fl-u pa kontam da mogu da koristim slajdere za automatizacije u pluginovima. Mislim, pretpostavljam da to tome sluzi... :) Isao sam isto i godinu dana u nizu muzicku, znam da citam note i neke bas najosnovnije stvari, a i imam prijatelja koji svira pa bi mi i on malo drzao casove.

Zapali su mi za oko behringer umx61 i m-audio oxygen61. Sta vi mislite? Koliko sam citao ljudi vise hvale oxygen, malo je skuplji od umx-a. Jel je to do licne preferencije ili... koje su tacno razlike? Oxygen ima teze dirke?

marepbc
Posts: 6
Joined: 11 Oct 2010, 15:10

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by marepbc » 13 Oct 2010, 15:37

Name: M-Audio
Type: Technology Product / Service
Likes: 13,575 people like this.


Name: BEHRINGER
Type: Technology Product / Service
Likes: 23,032 people like this.


Izvor Fejsbuk :) Mislim znam da nije merilo al ono, mozda su ljudi vise zadovoljni m-audiom pa ne idu na fejs toliko :)

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by ocelot » 15 Oct 2010, 03:08

ja npr. uzimam m-audio oxygen definitvno
i meni će takođe to biti prva (midi) klavijatura, ali i dovoljna na duže vreme za moje potrebe (dok mi nord wave ne padne s neba :D )

oxygen ima direct link tehnologiju zbog čega i ima dostat tih slajdera koji olakšavaju njegovu upotrebu i čine je još zanimljivijom jer do sada nisam naleteo na neke midi klavijature koje daju toliku slobodu za kontrolisanje zvuka (kada je ta cena u pitanju)

ako kupuješ javi nam kako ti služi, poz :cao:

marepbc
Posts: 6
Joined: 11 Oct 2010, 15:10

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by marepbc » 15 Oct 2010, 09:17

Jos ne znam dal cu oxygen, jer i behringer mi se cini da zadovoljava sve sto bi mi trebalo. Ne znam sta to oxygen nudi vise od umx-a. Na netu sam citao i ljudi hvale i jedan i drugi, zavisi ko sta koristi. Cini mi se da su oba dobra. Nov sam, ne bih znao da iskoristim pun potencijal kontrolera, tj ne bih znao ni 10% :), ali vremenom ako naucim da je koristim, ne bih voleo da mi nesto fali :P. Kad vec uzimam da uzmem sta valja. UMX61 je jeftiniji, kosta oko 135e, a oxygen je 180e :P Mislim da cu se odluciti za UMX i da cu biti zadovoljan. Sada ga nemaju u BG-u u radnjama, cekam ponedeljak da vidim jel ce ga dobiti.

User avatar
pax404
Posts: 359
Joined: 13 May 2009, 17:51
Location: PO - BG

Re: Midi kontroler - klavijatura za pocetnika ?

Post by pax404 » 15 Oct 2010, 12:12

Pročitaj malo ovaj forum, mislim da su se neko žalio da su mu se dirke na Berindžeru pojebale nešto brzo... Čisto da se ne zajebeš zbog nekih ne tako velikih para.

Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest