Elektricni klavir za pocetnike?

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Elektricni klavir za pocetnike?

Post by andrej] » 22 Oct 2010, 18:56

Ne, ne pricam od Rhodesu ili Wurlitzeru.

Mala sestra od tetke ide u osnovnu muzicku. Talenat je i za klavir i za pevanje, vredna je i zainteresovana, pa hoce tetka da joj kupi nesto da moze i kuci da vezba. Znaci, dala bi nekih 500e (za nesto polovno, najverovatnije, jer 500e nije neka para za te stvari), ali, ako nema za te pare, moze i vise. Treba joj nesto sto ce joj trajati kroz celu osnovnu muzicku, a, valjalo bi, i srednju.

Sta joj treba:
da ima 88 dirki
da ima sto realniji zvuk
da je velocity sensitive, sto slicnije klaviru
da ima otezane dirke, sto slicnije klavirskim
valjda da moze da ubode one pedale u njega
sa ugradjenim ili odvojenim stalkom

kako se zove ovakva naprava? jel to ono sto zovu klavinova?
imate li kakve modele i proizvodjace da mi preporucite, da gledam na K-P.

hvala puno.

z1ngst4r
Posts: 4
Joined: 27 Aug 2009, 02:09

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by z1ngst4r » 22 Oct 2010, 21:41

Za 500 evra možeš da nabaviš polovnu klavinovu koja poseduje sve što si naveo i odlično će poslužiti svrsi u nižoj muzičkoj školi. Međutim, već u srednjoj, ukoliko se upiše na klavirski odsek (za teoretski to ne važi), verovatno će imati problema.
Imao sam klavinovu clp 230 tokom pohađanja srednje i najveći problem mi je bio taj što nisam mogao da se prilagodim pravom klaviru nakon vežbanja na klavinovi: vežbao sam 2-3 sata dnevno i kada sam trebao da sviram pred profesorom na pijaninu, trebalo mi je mnogo više snage da proizvedem ton i potpuno sam izgubio osećaj za dinamiku, zbog čega sam prodao kasnije taj instrument. Mada se takođe i te dirke GH3 lako lome, pri sviranju težih kompozicija...one od drveta traju.
Doduše yamaha je napravila Avant Gard hibridni klavir za koji tvrde da je osećaj skoro isti kao kod pravog klavira. Nisam svirao na njemu, tako da ne znam. Mada najveći problem tog instrumenta jeste ogromna cena, kako novog, tako i polovnog.
Ono što je meni profesor preporučio, a verujem da bi to uradio i svaki drugi profesor klavira, jeste da uzmem pijanino. Cena tih instrumenata se kreće od 1200 evra, pa naviše ( mislim na kvalitetnije polovnjake) i za ozbiljnije vežbanje su savršeni.
Kvalitetnije marke pijanina su ti petrof i stainway, za ovo ostalo nisam baš siguran.
Toliko...

Fibonacci
Posts: 102
Joined: 17 Sep 2010, 20:27

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by Fibonacci » 24 Oct 2010, 01:47

Prvo nesto da razjasnimo: NIJE SVAKI ELEKTRONSKI KLAVIR CLAVINOVA. To je samo model Yamahinog el. klavira, da znas za ubuduce.
Mislim da je pametno da za pocetak nabavi neki jeftinij polovni el. klavir, da bi roditelji utvrdili da li je dovoljno zainteresovana za to.
Sto se tice pianina, Petrof ces najcesce naci, a Steinway vrlo tesko. I da ga nadjes, kostace vise od proseka (ako prodavac zna sta poseduje). Vrlo je dobar i August Fòrster. Imas i one ruske: Cajka, Cajkovski, Belarus itd. oni su malo krs, ali nisu losi za pocetak, ako je mehanika dobra . . .
Ako se odluci za pianino, nemoj, NI SLUCAJNO, da uzima BECKU MEHANIKU. Obavezno da bude sa ENGLESKOM (iliti RESPONZIVNOM) MEHANIKOM ! ! !

maloni1991
Posts: 3
Joined: 12 Jan 2011, 20:15

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by maloni1991 » 12 Jan 2011, 20:34

izgleda da ja i tvoja mala sestra trazimo istu stvar :D
pre 20-ak dana sam krenuo da sviram klavir (sviram gitaru vec 9 god.) pa sam odlucio da krenem polako da ucim i klavir :)
hteo bih da kupim polovni el. klavir do 500e, problem je sto kod nas ima veoma mali izbor polovnih el. klavira,
mislio sam nesto u klasi Yamaha YDP-141 ili onog hemingway 501 ili 701 , da li ovakav el. klavir moze da se nadje za oko 500e ? polovan :)
i ako moze sta mi savetujete gde da pogledam, ili ako neko od vas poseduje slican mozemo se dogovoriti :) :ziveli:

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by vawlada » 12 Jan 2011, 20:46

Taman tema za moje pitanje, a mozda i pomognem nekome.
Razlgedam ovih dana M-Audio Pro Keys 88sx ...
http://www.m-audio.com/products/en_us/ProKeys88sx.html
Razmisljam se da prodam moj X-50 i uzmem to. (trebao bi mi samo za svirku u kucnim uslovima, tako da nije frka shto nije sint, ima midi izlaz)...
Ako neko ima misljenje o njemu nek se javi :) Inace, nov je 350e.

maloni1991
Posts: 3
Joined: 12 Jan 2011, 20:15

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by maloni1991 » 12 Jan 2011, 21:48

jer ima neko bar ideju koji bih model mogao trazit za ove pare ? :)

rog
Posts: 2
Joined: 11 Jan 2011, 17:20

Re: Elektricni klavir za pocetnike?

Post by rog » 13 Jan 2011, 14:20

Cao svima. Sto se tice cena i ponuce na trzistu kod nas, vidim da svi kubure sa tim. Za koliko para sta moze da se kupi, ali i nadje ovde kod nas. Ja sam poceo da sviram klavir pre nekog vremena, a inace sam gitarista i basista. Sto ne znati jos nesto. A vidim da nas ima ovde takvih :) Ja prodajem Korg Prophecy, mada to nije sprava za muzicku skolu, ali jeste ubitacna :) A nosim se mislju da uzmem Korg X5-D, mozda nije jaka sprava, ali za kucne potrebe, mislim da ce biti dobra. Pa ako neko zna mozda bolji model od ovog Korga koji trazim, saveti su dobrodosli. A i ako neko zna kome treba Korg Prophecy, super...
Hvala :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest