zamena klavijature

Moderator: Reverse

Post Reply
lukmir
Posts: 1
Joined: 07 Nov 2010, 12:12

zamena klavijature

Post by lukmir » 07 Nov 2010, 12:26

Pozdrav svima.
Imam pitanje u vezi kupovine polovne klavijature.
Sviram iskljucivo iz razonode i tako ce i ostati.Trenutno imam kuci stariji rolandov aranzer (em55) koji koristim povremeno za drndanje sa drugarima u garazi, znaci nikad mi nije trebao aranzer, samo synth.E sad, hteo bih uzeti polovnu klavijaturu, buzdet bi bio 350, plafon 400 eura.Malo sam kopao po netu i dosao do nekih klavijatura.Roland xp50, xp60, xp30.Ova poslednja nema sekvencer (sto bas nisam skapirao tacno ni sta je).Pominju ljudi i korg x50 i roland juno-d, ali mi te klavijature deluju kao igrackice....mozda izgled vara?Uglavnom, da ne smaram, treba mi sint koji ima super zvuke u sebi za neki rock/hard rock i nista vise, nikakav ritam, nikakvo nasnimavanje.
I pretpostaljam da ovi sintovi mogu da primenjuju malo kompleksnije efekte na zvuk od ovog mog rolanda (koji moze da primeni 1 od nekih 40 efekata na zvuk, i moze istovremeno da kombinuje tri zvuka, ono lower, upper1, upper2).
Izvinjavam se ako je post malo konfuzan.

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: zamena klavijature

Post by vawlada » 20 Nov 2010, 20:18

Ni x-50 ni juno-d nisu nikako igracke, vec profi sintovi - bas ono shto tebi treba.
Ja licno imam x-50, i jedina mana na njemu su loshe (fabricke) orgulje ... Mada, ako imas vremena da se igras malo, moze i to da se sredi.
Bilo juno d bilo x50 ce te sjajno posluziti.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest