korg x5d

Moderator: Reverse

zmijoslav
Posts: 8
Joined: 12 Jun 2010, 12:17

Re: korg x5d

Post by zmijoslav » 12 Jun 2010, 12:33

Reverse wrote:Korg X5D se ne proizvodi vishe...

Ali imash njegovog naslednika Korg X50, jeste skuplji ali vredi...

Za polovnog Korga X5D ne bih da vishe od 150-180E...

Ako trazish polovnog dobro ga prouci, zato shto je to veoma slabashno napravljena klavijatura, i jos uvek nisam video X5D da mu rade bas sve dirke i svi dugmici... :mrgreen:
ti onda definitivno nis imao X5D, jer da jesi ne bi pricao gluposti, dirka je odlicna, tasteri su odlicini, jedino ako ne skaces po njima , e onda ni na najskupljoj ti ne bi dali garanciju na tastere! a ako vec volis klavirske dirke, ti kupi klavir i resio si! Drugo boje se veoma lako prave, pa tako na primer od trube moze se napraviti perfektna elektricna gitara. posedujem ceo set boja (terce, juzne boje, trube, sahovoni, klaviri, violine, tamburice, buzuki, itd...) u SYX formatu. i u jednom si u pravu, korg sada ispod 180 se ne sem uzimati, znaci da nesto nije u redu sa klavijaturom. ako ne verujes da Korg X5D dobro zvuci, mozes doci i cuti kako moj X5D zvuci, ubica na mesto, cak u nekim bojama koje sam pravio bolje zvuci i od Tritona! pa sad skeptici, 30 eura je kompletni set boja (program i combination)!

zmijoslav
Posts: 8
Joined: 12 Jun 2010, 12:17

Re: korg x5d

Post by zmijoslav » 12 Jun 2010, 12:37

Mirkos wrote:t3 i x5d nisu ista kategorija.

t3 legendarni sint.
x5d - jeftina zajebancija za tezgu.

drayobek,do jaja si uradio :) moram da ti nadjem jedan sajt da vidis. ..
.
ne lupetaj gluposti, ima ti se neko smeje, X5D je kompletnija klavijatura za razliku od T3 koja je em teska, em nema sve semplove, pa tako ne mozes ni sve boje napraviti, ekran je neosvetljen na T3 ili u najboljoj varijanti jedva se vide slova nocu, i na tezgi nepismeni bajo X5D ubija za razliku od T3 koji samo sluze za neke klavire i padove! toliko o tvom neznanju! informisi se pre nego lupis jos neku glupost!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: korg x5d

Post by dejankuki » 12 Jun 2010, 13:18

Hmmm, zmijoslave... samo malo neznije.... mislim razumem da se ne slazes sa necijim misljenjem, al' nemo' odma na snagu... ;)

:ziveli:

mi tj ovaj forum je poznat po blagosti... mislim malo kulturnijem razgovaranju..


ok..


:kokice:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: korg x5d

Post by Reverse » 12 Jun 2010, 14:56

zmijoslav wrote:ti onda definitivno nis imao X5D, jer da jesi ne bi pricao gluposti, dirka je odlicna, tasteri su odlicini...
Zmijoslave, vidim da sviras narodnjake pa si malo uzeg shvatanja sto se tice klavijatura, koje ne bi trebalo samo po tome da se ocenjuju! Ne sviraju svi narodnjake na X5D vec i ostale zanrove muzike gde im "elektricna gitara napravljena od trube" :mrgreen: uopste nije potrebna! Pokretac teme koliko sam shvatio, a prilicno sam siguran... ne svira narodnjake... tako da su mu potrebne dosta bolje dirke na kojima moze da proizvede i odredjenu dinamiku, sto je sa onako plitkim i lakim dirkama na X5D-u neizvodljivo! Shvatam ja zasto se tebi dirke svidjaju, lake i plitke pa prsti "lete" i trileri se lako sviraju! :)

I smiri malo strasti, ne bih da ti brisem postove! :ziveli:

starčo
Posts: 1
Joined: 15 Jun 2011, 06:46

Re: korg x5d

Post by starčo » 15 Jun 2011, 06:50

Imam jedan problem pa bih zamolio nekog ako zna resenje da objasni:
Jedan ton mi ne radi a nije gumica u pitanju. Menjao sam gumice, tj. stavljao noe koje rade ali i dalje isto, samo jedna dirka ne radi?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest