korg x5d

Moderator: Reverse

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

korg x5d

Post by noldor » 25 Nov 2007, 18:30

imam problem...imam x5d vec duze vreme ali nikako ne mogu da provalim kako da samapravimsvoje zvuke i tako to....ustvari zanima me sve sto mozete da mi kazete o x5d-u :oops:

ako neko moze da pomoge :bounce:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Nov 2007, 17:17

X5d, sta ja zanm, svirao sam ga nekoliko puta, ali nisam ulazio u program i cakcao po njemu, znam da ima combi banku gde mozes da mesas 8 ili 16 boja? zaboravio sam.... Inace semplovi su OK neki, takodje prednost joj daje njena vlicina i tezina, veoma je laka.... E sad dirke su po mom misljenju blagi uzas, isuvishe su meke i nekako plazasticne tako da nemas neki osecaj i nemozes da stvoris neku dinamiku pri sviranju, a jos gori su tasteri, plasticni su i brzo se lome(propadaju), Inace mogu se napraviti vezoma pristojni zvuci, a i efekti su odlicni.
Kako se prave boje, pa to bi trebala(po mom logickom razmisljanju) uraditi u Combiu, tj imas obelezene zvuke 1....2.... npr na 1 izaberes klavir na 2 strings 3 neki ambientalni i tako dalje...
Inace ova klavijatura nije bas laka za rukovanje, zato sto je svaka komanda obelezena u skracenicama, pa treba vremena dok to sve provalis...
Ako nameravas da zadzis klavijaturu, sa sigurnoscu ti kazem, da ces 2-3 puta izbrisati ili poremetiti nesto dok je ne provalis, tako to ide....:)
Ako znas Engleski protrazi user manual na netu...
Poz...

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Post by noldor » 26 Nov 2007, 17:57

eh da za dirke se slazem,uzasne su...posle klavira sve je bezveze,al su stvarno suvise meke
e a o tasterima i da ne pricam,polomio se jednom jedan pa sam morala sve da menjam,a ni sad ne rade kako treba

ja polako provaljujem skracenice i sve, i pravila sam u combiju dosta ali ne znam kako da sacuvam zvuk koji napravim,jer cim promenim vrati se na staro
to me ustvari najvise interesuje

hvala enivej

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Nov 2007, 18:02

Pa verovatno imas negde opciju save, ali (na osnovu iskustva sa ovakvim klavijaturama), trebala bi prvo da otljucas system protection, ne znam gde se nalazi, da bi mogla da snimis zvuk. Kada napravis zvuk ulazi u opcije i potrazi opciju save ili write...ali pre svega System Protect mora da bude OFF...

Pozzz.... i potrazi manual...

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Post by noldor » 26 Nov 2007, 18:12

e pa i to iskljucim,ubih se dok sam nasla to,ali opet nece...stvarno ne znam...tolko sam zivaca potrosila i vremena ni za sta

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Nov 2007, 18:13

Jos jednom nadji user manual i sve ce biti OK....:)
Ja na mojoj klavijaturi nisam znao 3 meseca da okljucam Hard disk, pa sam hteo da je slomim, a onda sam uzeo User manual u ruke i lepo ga proucio...
Poz....

EDIT: and here it is....
http://www.korg.com/downloads/pdf/X5DR_Manual.pdf
EDIT: Ovo je rack verzija ali to je sve isto....

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Post by noldor » 26 Nov 2007, 18:27

sad me sramota da kazem imam ovo cudo vise od godinu ipo a nisam ni pokusavala da ista uradim i provaljujem i onda se setim,reko da napravim neki svoj zvuk i eto vec mesec danapokusavam....:(

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Post by Reverse » 26 Nov 2007, 18:31

A moj problem je sto uopste nista ne sviram na klavijaturi, dok je srkoz ne provalim, a onda se toliko srodim sa njom da mi je posle zao da je prodam i da bih kupio neku bolju.... Haha

noldor
Posts: 22
Joined: 25 Nov 2007, 18:22
Location: bg

Post by noldor » 26 Nov 2007, 18:39

ma ja kad sam ovo kupila plasila ssam se da cackam da nesto ne ***** i posle i zaboravila,nije me interesovalo,al sad vidim koji sam kreten....al dobro jenom sam morala poceti...nije bitno kad:)

ma meni problem sto je mnogo nerazumljivo i u manualu i ovako sto ti kazes sve suskracenice i nesto skroz bljeee
uh treba proucavati celu knjigu pod stare dane

EtErNaL
Posts: 3
Joined: 02 Apr 2008, 21:01

Re: korg x5d

Post by EtErNaL » 03 Apr 2008, 23:11

Da ne otvaram novi topic,postavicu pitanje ovde: Da li zna neko mozda gde bih mogao kupiti korg x5d u Beogradu/Novom Sadu ? Pogledao sam na sajtu Mitros Music,Sky Music ,Artist Systems ...,medjutim nemaju ovog Korg-a u prodaji.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: korg x5d

Post by Reverse » 04 Apr 2008, 01:22

Korg X5D se ne proizvodi vishe...

Ali imash njegovog naslednika Korg X50, jeste skuplji ali vredi...

Za polovnog Korga X5D ne bih da vishe od 150-180E...

Ako trazish polovnog dobro ga prouci, zato shto je to veoma slabashno napravljena klavijatura, i jos uvek nisam video X5D da mu rade bas sve dirke i svi dugmici... :mrgreen:

EtErNaL
Posts: 3
Joined: 02 Apr 2008, 21:01

Re: korg x5d

Post by EtErNaL » 04 Apr 2008, 08:32

Hvala na informacijama! Korg X50 imaju u Sky Music-u ,cena je 590 €.Ako uspem da skupim kintu kupicu ga verovatno.

M-Jay
Posts: 37
Joined: 07 Apr 2008, 16:47

Re: korg x5d

Post by M-Jay » 08 Apr 2008, 16:18

Ako malo Googlas, mozes lako naci polovnog Korg X5D i nijedan nije skuplji od 200€. Kazu da je X-50 odlicna klavijatura i da su joj jedina mana dugmici. Ona u sebi ima Triton engine, tako da su zvukovi (imao sam prilike da se uverim) stvarno odlicni. Postoji i specijalna (collectors camouflage) verzija, maskirna, ali ne znam da li mozes da je kupis kod nas...

U svakom slucaju, i ja planiram kupovinu Korg-a X-50...

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: korg x5d

Post by nexus_g » 07 Mar 2009, 14:43

Kupio sam KORG-a x5d bez klavijature. Prethodni vlasnici su skidali klavijaturu, stavljali dugmetaru i ko zna šta. Do mene je stigao bez ičeg po čemu se može svirati. Isprobao sam demo i - radi. Gde bi mogao da nađem klavijaturu? Verujem da po zemlji Srbiji mnogi ugrađuju dugmetaru, a to bi trebalo da znači da imaju nove klavijature koje im ničemu ne služe. Voljan sam da otkupim jednu takvu i da ovu simpatičnu spravicu vratim u funkciju. Svaka pomoć u vezi x5d je dragocena. :)

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: korg x5d

Post by nexus_g » 10 Mar 2009, 16:56

Izgleda da sam srećne ruke. Našao sam dirke i sutra mi stižu. Morao sam ovo odmah da prijavim da ne bi nekoga od vas, dragih MF-čana, dalje zamarao sa traženjem. Kad sklopim sintisajzer, otvoriće se mnoga nova pitanja, pa čuvam bonus za ponovno javljanje. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest