Pomoć oko izbora klavijature!!

Moderator: Reverse

Post Reply
Lanep
Posts: 5
Joined: 31 Jul 2011, 17:10

Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Lanep » 31 Jul 2011, 17:29

Planiram da kupim klavijaturu, i našla sam 2 koje imaju iste cijene (220€), ali ne znam za koju da se odlučim. Ako neko može da mi sugeriše ili pomogne oko izbora, bila bih zahvalna.
E, te dve klavijature su:
- YAMAHA PSR-E323
- CASIO CTK-3000

Znači, cijene su potpuno iste, samo je pitanje koja je bolja. Ja sam inače početnik, znam svirati nešto malo ali jaaako malo tako da skoro da ništa ne znam. Šta kažete na ove 2 klavijature? Koju da uzmem? Ima li veze što je Casio sa punim dirkama (izgledaju kao one na klaviru) a što Yamaha ima one obične kao i sve Yamahe? (nadam se da znate na šta mislim)

Obe klavijature imaju dinamičke dirke (jači udarac u dirku - glasniji ton, slabiji udarac - tiši ton), imaju izlaze za sluške, a za ostalo nzm. :roll:
I, još jedno pitanje: Koja je razlika između aranžera i klavijature? :bambi:

Charobnaut
Posts: 12
Joined: 18 Sep 2009, 21:45
Location: Oz

Re: Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Charobnaut » 31 Jul 2011, 21:28

Hej Lanep (Penal :wink: ),
obe su vrlo slične, s'tim što Casio ima klavirske, otežana, dirke (valjda).
Napiši za šta ti treba, za učenje, za sviranje u bendu ili solo,.......
Ne mozeš da porediš aranžer i klavijature, to je kao kada bi pitala koja
je razlika izmedju gitare i žica??? Žice su deo gitare, isto kao što je
klavijatura samo deo sintisajzera, semplera, romplera, workstationa ili aranžera!

Lanep
Posts: 5
Joined: 31 Jul 2011, 17:10

Re: Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Lanep » 31 Jul 2011, 21:54

Haha nisam ni skontala da je unazad Penal... :P
I hvala, stvarno nisam imala predstavu šta je aranžer pa nemoj zamjeriti što sam toliko profulala :D ... haha
Treba mi za učenje, tj. kao što sam rekla ja sam početnik ali ću svirati na njemu dok god mogu jer ću svu ušteđevinu potrošiti haha :D
E sad i mene zanima da li Casio ima otežane dirke jer mi je to dobro, ali nisam sigurna da li je to tačno... I svirala bih sama... :D :bambi:
Na forumu sam malo čitala i jedni kažu da Yamaha ima užasne dirke (plastične, savijaju se itd.), a drugi kažu da Casio ima loše dirke (čuju se, kvare se itd.) pa ni ne znam šta da uzmem... :(

Charobnaut
Posts: 12
Joined: 18 Sep 2009, 21:45
Location: Oz

Re: Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Charobnaut » 01 Aug 2011, 00:00

paaa, .....
...za taj novac ne mozes da ocekujes vrhunske dirke (klavijaturu)....
..mnoooogo skupa Yamaha i Casio, imaju fantasticnu, profesionalnu klavijaturu, tako
da ne moze da se generalizuje, Yamahine dirke su ovakve a Casio-ve su onakave....
Idealno bi bilo ako mozes da probas, osetis pod prstima, i Yamahu i Casio.
Ja nisam svirao ni jedan ni drugi, pa ne mogu da ti kazem koja klavijatura (dirke) je bolja.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Reverse » 01 Aug 2011, 00:49

Najprostije, na aranzeru imas ritam sekciju, pratnju koja se sastoji uglavnom od bubnja, basa, gitara/klavir itd, koju "sviras" levom rukom tj odredjujes harmoniju u pratnji, dok je druga polovina klavijature slobodna za sviranje desnom rukom, naravno mozes da iskljucis aranzer cime dobijas celu klavijaturu za sviranje.

CTK ili PSR? U ovom cenovnom rangu i nije toliko bitno, jer za te pare i ne mozes da ocekujes neki kvalitet. Najbolje je da odes, probas i uzmes onu na kojoj ti dirke najvise odgovaraju.

Lanep
Posts: 5
Joined: 31 Jul 2011, 17:10

Re: Pomoć oko izbora klavijature!!

Post by Lanep » 01 Aug 2011, 21:38

Ok, hvala na odgovorima... Ja sam početnik i ne isplati mi se trošiti neke veće pare na nešto što možda i ne naučim tako dobro, pa se nadam da će se jedna od ove dve pokazati kao dobra, zavisi koju izaberem. Ne znam samo da li ovaj Casio ima otežane dirke? Našla sam još i Casio CTK-810 koji je samo 5€ skuplji, mada vidjeću još da li je išta bolji... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest