Pomoc oko midi klavijature...

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Pomoc oko midi klavijature...

Post by nikolic025 » 10 Sep 2011, 14:13

Pozdrav,nabavio sam neku Behringer,mislim da je UMX49 ako se ne varam,4 oktave,bla,bla...E,sad nikada to nisam koristio,koji mi program treba i da li treba samo USB ili treba i u struju da se usteka,posto sam samo dobio USB kabel?

I jos jedno pitanje...Cuo sam da moze par boja da se ubaci u nju i da se koristi kao obicna klavijatura.Kako to da uradim i koliko moze?Ubacio bih tipa piano,neku organu itd,da imam da se zezam na pojacalu da ne kacim na komp stalno...

Hvala...

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko midi klavijature...

Post by malisha » 18 Sep 2011, 15:18

nikolic025 wrote:Pozdrav,nabavio sam neku Behringer,mislim da je UMX49 ako se ne varam,4 oktave,bla,bla...E,sad nikada to nisam koristio,koji mi program treba i da li treba samo USB ili treba i u struju da se usteka,posto sam samo dobio USB kabel?
Samo usb je dovoljan. Ponekad (najčešće kod laptopova) nema dovoljno struje, a to je generalno ako su ostali usb portovi vuku previše struje. Usb portovi dele količinu struje koju mogu da pruže, tako da ako se portovi popune, i nema dovoljno struje, rešenje je kupovina adaptera (tako da se usb koristi samo za prenos podataka), ili jednostavno oslobađanje usb portova.
nikolic025 wrote: I jos jedno pitanje...Cuo sam da moze par boja da se ubaci u nju i da se koristi kao obicna klavijatura.Kako to da uradim i koliko moze?Ubacio bih tipa piano,neku organu itd,da imam da se zezam na pojacalu da ne kacim na komp stalno...
Ne. To je kontroler, ne poseduje nikakvu memoriju, i potreban je računar sa odgovarajućim softverom da bi se koristio. Potrebni su ti ili DAW programi tipa Cubase, Nuendo, Presonus Studio One i sl. i odgovarajući VST u zavisnosti šta ti treba (sintovi - NI Massive, Absynth; basovi - trilian; klavir - NI AKoustik Piano) (ovo su samo primeri). Takođe možeš da koristiš standalone verzije ovih VSTova, većina ih ima, a neki ne. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest