Kupovina nove (prve) klavijature

Moderator: Reverse

Post Reply
Maestro44
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2011, 21:31

Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Maestro44 » 17 Oct 2011, 22:02

Pozdrav,

Ja sam Milos,'96 sam godiste i evo tek sada u 15 godini sam izrazio neku zelju za klavijaturom.Prelistavao sam malo forum i vecina njih ne zeli da svira narodnjake ali ja hocu. :)
Imam budzet od 300-350E po mogucnosti.Znam da za te pare ne mogu naci neku klavijaturu na kojoj mogu lepo da pocnem i da se opletu narodnjaci ali sta ces...
Trebao bih za vikend da odem do Mitros Music-a sa caletom i da pogledam sledece klavijature na koje sam posebno obratio paznju.
Casio CTK-5000
Casio CTK-6000
Yamaha PSR-E423

Zanima me da li na ovim klavijaturama moze da se sviraju neki narodnjaci ili neke ''krajiske'' pesme.Posto slusam od muzike sve zivo,od narodnjaka do metala itd,mogao bih i njih da sviram - nikakav problem.Samo kazem da mi je prioritet narodna muzika.
E sad posto sam totalni novajlija,nemam veze s vezom.Klavijaturu bi svirao verovatno samo kod kuce i koristio se YouTube-om najvise kao nekim pomagalom.Verovatno cu upisati neku muzicku skolu radi citanja onih nota posto to veze s vezom nemam kako sta itd,ali ovo nije tema za to. :)
Izvinjavam se jos jednom ako je vec neko mozda pisao slicnu temu,tj nasao sam jednu osobu koja je pitala za ctk 5k i yamahu,ali ne zeli da svira narodnu muziku na njoj.

Eto to bi bilo od mene,nadam se da mi neko moze pomoci u izabiru moje prve klavijature.


Hvala.

Maestro44
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2011, 21:31

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Maestro44 » 17 Oct 2011, 23:37

Izvinjavam se jos jednom za ovaj post,nisam nasao Edit dugme, ne znam jel sam corav ili ga stvarno nema...

Hteo sam da pitam i ako mi predlazete neke polovnjake od 300-350 eura a da mogu da se sviraju narodnjaci,to bi bilo super.

Maestro44
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2011, 21:31

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Maestro44 » 25 Oct 2011, 15:22

Izvinite za spam,ali proslo je nekoliko dana od poslednjeg posta,da li iko zna kakve su ove klavijature i da mi da neki savet? Posto nisam jos bio u mitros musicu,kako da probam klavijaturu,nisam je nikad svirao,ne znam na sta da obradim paznju...

User avatar
MilanChe56
Posts: 38
Joined: 08 Jan 2010, 21:43

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by MilanChe56 » 26 Oct 2011, 20:41

:grummel_2: Dajte klavijaturisti, pomozite momku, vidite da mu je hitno...

Maestro44
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2011, 21:31

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Maestro44 » 26 Oct 2011, 21:45

Pa ono nije hitno,al cudno mi je da su slabo pisali u topicu za Klavijature, jer niko ne odgovara vec mesec dana :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Reverse » 27 Oct 2011, 02:54

Ako ces bas narodnjake, zaobidji klavijature koje si naveo. Narodnjaci zahtevaju odredjene ritmove i boje koje ove klavijature nemaju, niti mogu da se ucitaju u njih.
Tako da, za te pare juri nesto polovno. Nisam nesto u toku sa cenama, tako da proveri sajtove za prodaju. Gledaj Roland G, EXR seriju, Korg I i IS seriju, mozda ima i neki Korg pa50 za taj novac (koji bi bio najbolji za tu varijanu). To su klavijature koje sviraju narodnjaci i za koje ces naci vec gotove ritmove, boje i celokupne setove koje samo ucitas i cepas. Za pocetak nadji nekog profesora, koji bi mogao da ti pomogne i pri kupovini klavijature. Klavijature koje sam naveo su starije i u dosta slucajeva lose ocuvane, tako da ces morati da obratis paznju i na to. Najbolje nadji nekog ko ima iskustva da ti pomogne oko toga.

Maestro44
Posts: 5
Joined: 17 Oct 2011, 21:31

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by Maestro44 » 27 Oct 2011, 13:43

Okej recimo,i da nadjem nekog ko bi mogao da mi pomogne,kako ja nju ustvari da probam kad ja mogu samo da stiskam one dugmice :D Mislim ako me razumes,nema sad da ja znam nesto da odsviram i to..

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: Kupovina nove (prve) klavijature

Post by pipi » 28 Nov 2011, 17:17

vidi ovako prijatelju zavisi sta hoces od te klavijature dali tebi treba aranzer ili obicna klavijatura ako mislis sam da radis po kaficima onda ti treba aranzer i za danasnje vreme ako hoces kolko tolko da imas klavijaturu da mozes da radis treba ti KORG PA 50 to je nesto minimalno sta bi trebao da imas po tehnologiji ispod toga nista a aoni se krecu oko 500 evra mozda im je malo i spala cena da kupis nesto jeftinije nesto slabije racunaj da ce ti ostati za ceo zivot jel nebi imao kome da prodajes posle istu klavijaturu i samo bi bacio pare a retko da bi i mogao da radis tezge da mozes da pariras drugim muzicarima sa takvom klavijaturom a ako mislis samo solo ili pratnju da sviras onda za te pare koje ti imas mozes da kupis yamaha v 50 i ona ti je odlicna i za pratnju i za solo za narodnjake a ima jos i jeftinije a to su yamah dx 11 i kawai k1/2 ako mislis da sviras i bas i kontru(pratnju) samo ove klavijature da uzmes nikakav korg,roland itd za te pare nemoze da im pridje.poooz!!!! ps nadam se da sam ti pomogao kolko tolko :ziveli: e da umalo zaboravih za te pare novu klavijaturu da kupis slobodno zaboravi i izbaci tu opciju

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest