Savet - prvi put kupujem klavijature!

Moderator: Reverse

Post Reply
Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 28 Jun 2012, 10:14

Pozdrav svima, bavim se aktivno pevanjem u klubovima vec godinu dana, a imam zelju da kupim klavijaturu da bih mogla i sama da radim ponekad. Znam da sviram i imam klavir, ali se u klavijature uopste ne razumem..Moze li neko da mi da savet sta da gledam, sta da trazim..Jer nemam predstavu o tome sta je bitno i na sta da obratim paznju kad odem da isprobam neki.
Dakle ja bih pre neke koje su najbolje i najzahvalinije za pop-rok pesme. Mada ne znam ima li veze uopste sta sviras ako je klavijatura dobra? :O.o:

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by portamento » 28 Jun 2012, 22:29

Pozdrav Merry, da li zelis da na klavijaturi sviras samo jedan zvuk, npr. klavir, i uz to pevas ili zelis da imas kompletnu pratnju (bubanj, bas,.....) uz koju ces da pevas?

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 29 Jun 2012, 11:29

Malo sam skepticna kada se dodaju drugi instrumenti jer jos uvek nisam cula da to neko ume da radi a da ne zvuci narodnjacki..Bilo bi lepo da imam mozda tu opciju pa da se malo poigram s tim, ali nije obavezno, mislim da dovoljno dobro moze da zvuci i ako bude samo kao klavir. Znaci, ne mora da bude nabijeno raznoraznim opcijama, ali bi bilo lepo da ima po koju.
Sta mislis, moze li da se nadje tako nesto za 500-600e?

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by portamento » 29 Jun 2012, 11:47

Ta opcija "accompaniment", uopste ne mora da zvuci narodnjacki, tj. moze da zvuci onako kako zelis, naravno, ako umes da namestis.
Te klavijature spadaju u grupu "aranzeri". A, ako zelis da sviras samo sa jednim zvukom, onda trazis, u srbiji se to zove, solo klavijatura.
Za 500-600e mozes da nadjes vrlo dobar aranzer ili vrloooo dobru solo klavijaturu!
Novo ili polovno?
Koliko oktava?
Kakve dirke, klavirske otezane ili obicne?
Sustain pedala?

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 29 Jun 2012, 12:40

Kupila bih polovno jedino da mi se ukaze stvarno dobra prilika, u tom slucaju bih morala da iscimam jednog poznanika koji vec dugo svira klavijature u bendu. Sve zavisi od situacije..Ne zuri mi se mnogo, ali bih volela da kupim nesto do polovine avgusta.
Ne bi uzimala nista sto ima manje od 6 oktava.
S obzirom da nisam dugo svirala, ne znam da li bi mi ista znacilo da dirke budu poput klavirskih.Kapiram da mi je sve-jedno, svakako bi se vremenom navikla, bile one teske ili ne. I da, pedala obavezno!

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by portamento » 29 Jun 2012, 12:58

Ovo sam nasao, novo, 6+ oktava, do 600e

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/7435-Yamaha-NP-V80/
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/142 ... o-WK-7500/

mislim da mozes da nadjes nesto bolje polovno, al' nema ih bas puno sa 6+ oktava.....uglavnom su sa 5....
i treba ti kofer ili torba i mozda stalak...

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 30 Jun 2012, 06:02

Da, tako nesto sam i ja merkala ovih dana.
Mada, samo stalak je negde oko 150e, a jos i pare za torbu i pedalu... :?
Bilo bi sjajno kada bi nasla ovako nesto polovno ali u dobrom stanju.
U slucaju da mi iskrsne nesto, reci mi znas li koje su marke pouzdano dobre? Ja sam cula za Alesis, Korg i Yamahu (mada to ne mora da znaci da su dobre).

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by portamento » 30 Jun 2012, 12:10

Pogledaj ovo http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-D ... id=5770993
dobijes i stalak, al' moras da sedis, i pedalu....a, marke, Korg, Yamaha, Roland....

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 30 Jun 2012, 12:20

WOW!
Ovo je zaista dobra ponda..pogotovo ako je sve u redu sa instrumentom..
Hvala ti!

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by portamento » 30 Jun 2012, 12:23

Idi pogledaj, probaj, povedi tog poznanika koji se razume...on trazi 520e, znaci mozes sigurno za 500e, a, mozda i manje :) good luck!

Merryweather
Posts: 7
Joined: 24 May 2010, 16:29

Re: Savet - prvi put kupujem klavijature!

Post by Merryweather » 30 Jun 2012, 12:43

Heh...sjajan si, hvala ti puno.
Razmatra se trenutno i opcija da se preveze iz Nemacke (posto nam dolaze rodjaci odande za dve nedelje), a cini mi se da je tamo jeftinije...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest