Pomoc

Moderator: Reverse

Post Reply
trip
Posts: 2
Joined: 10 Jul 2012, 10:58

Pomoc

Post by trip » 10 Jul 2012, 11:19

Pozdrav, pre svega posto sam novi ovde da pozdravim sve clanove foruma. Bavim se pomalo "kuckanjem" bitova u FL studiju pa da krenem polako :D

-Dosad sam u FL-u sve radio preko misa i tastature poneki deo odsvirao :S Sad sam uzeo neku MIDI klavijaturu, pise na njoj full size midi keyboard ali to je valjda ona starija mada nije mi toliko bitno samo da nije tastatura pa moze bilo kakva :D E, sad ova " klavijatura" je cudna zato sto pozadi ima samo za adapter rupicu i MIDI OUT a IN nema, i ima rupicu za 6.3mm dzek pise HOLD. Karta mi je obicna 5.1 sistem, nije ona integrusa sa ploce ali priblizno je to :D Pa jel moze da se ovo povezesa onim adapterom MIDI to USB, da ubacum USB u komp a MIDI OUT u klavij. OUT po mojem, ali MIDI out na USB-u ima oko onih malih pinova onaj metal okolo ali on smeta tako da ne moze da udje u klavijaturi posto i ona ima taj neki mali kruzic okolo oko tih pinova :O.o: pa sam mislio da "odstranim sa USB-a ovaj okolo metal i samo da zabodem u klavijaturu :D Ali opet midi IN je visak nemam ga gde :D Ne znam da li ce neko da razume sve ovo a nadam se da hoce, koliko sam hteo da docaram da sam ga i zakomplikovao :D I da, za neku dobru zvucnu karticu trenutno nemam para, posto sam uzeo i mikseticu neku eurorack ub802 pa cu imati neko pitanje i za nju posle ovoga :D
-Nadam se da ce neko da mi pomogne oko ovoga, unapred zahvalan :)

portamento
Posts: 11
Joined: 18 Oct 2011, 18:40

Re: Pomoc

Post by portamento » 10 Jul 2012, 13:01

Ne odstranjuj nista!!!! Tako se povezuje, kako si napisao, mozda se taj metal iskrivio....ili su se pinovi iskrivili....ili naopako guras...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc

Post by Reverse » 10 Jul 2012, 16:40

Proveri je l' ti to lepo bodes u klavijaturu, tj na kojoj su strani pinovi kad bodes kabl.
Midi IN ti je nije potreban, samo ako hoces da saljes signal iz kompa u klavijaturu, koliko sam razumeo tebi to ne treba.

trip
Posts: 2
Joined: 10 Jul 2012, 10:58

Re: Pomoc

Post by trip » 10 Jul 2012, 17:20

Ma cuda se desavaju :D na klavijaturi lepo pise samo MIDI OUT i ja sam sa ovog adaptera lepo prikljucivao MIDI OUT ali nikako nije htelo da radi :S a u midi IN mi nedostajala 2 pina, tako da sam onda uzeo dve male tanke zice i napravio kao pinove probao u FL-u i pocelo je da radi, na koju foru pojma nemam :) tako da sam pokvario ovaj MIDI out kabl tj, presekao uzeo pinove i sredio ovaj IN i sad radi :D

I da, imam jos jedno pitanje, u vezi ove eurorack miksete, tj oko prikljucivanja, ja sam je do sad koristio samo za monitore tj. komp->mikseta->mini linija i zvucnici prikljuceni a kanali ne mogu da se koriste, jer valjda treba kabl poseban da ide u MAIN OUT L/R,(ispravite me ako gresim?) Jel mi treba ovaj kabl

Code: Select all

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/8712-Stagg-SYC3-MPS2P-E/
onda ovaj mali dzek ubacim 3.5mm u zvucnu karticu u zeleni kruzic(posto je 5.1 kartica) a ove 2 banane u MAIN OUT, takodje imam i kondenzatorski majk pa ako i njega ukljucim jel ce moci da se snima tako a i muzika da se slusa, nesto kao univerzalno da bude?
I Hvala Vam svima jos jednom :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest