Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Moderator: Reverse

Post Reply
Sumatrian
Posts: 17
Joined: 03 Jan 2013, 00:26

Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Sumatrian » 03 Jan 2013, 00:36

Pozdrav, vec duze vreme pokusavam da nadjem sintisajzer, ali mi ne uspeva nikako da nadjem ono sto mi treba.
Treba mi sintisajzer sa dobrim standardnim zvukom klavira, i dobrim strings i ambientalnim efektima, prvenstveno.
Tacnije, treba mi sint sa kojim bih mogao da sviram u bendu, ne treba mi nista sto bi imalo propratno neke bubnjeve ili slicno, sto bi zamenjivalo ostatak benda.
Ako treba zanrovski, svirao bih post i indie rock, mada jos kada bih mogao i za elektroniku da koristim delimicno, bilo bi super.
Sto se tice cene, recimo do 300e.
Do sada sam nasao od sintisajzera Roland Alpha Juno 1 koji bi mi kapiram odlicno sluzio, ali naravno nemam gde da ga nadjem da neko prodaje.
Mozda Yamaha DX7 ? Cuo sam da je to dobar sint.
I da, do sada sam koristio samo Casio cini mi se CTK 3000 sto je zesce pocetnicka klavijatura, ali ja se ne razumem u sposobnosti generalno, znam samo da sviram, menjam efekte i to je to :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 03 Jan 2013, 03:22

Alpha 1 teeeesko da ces naci ovde, Yamahu DX7 zaboravi, jeste to legendarni sint ali ako trazis i dobar klavir, DX7 je totalni promasaj. Evo slusaj na 3:35 LINK, to je FM sinteza tako da je imitacija akusticnih instrumenata nemoguca.
Za te pare, a da je priblizno onome sto trazis - Korg N-364, Korg N5, Roland JV90, Roland XP50, za nekih 350-400E imas Roland Juno DI i Kurzweil K2000, vidjao sam po oglasima i Alesis quadrasynth sa 76 dirki.
Imas na youtube-u prezentacije za sve ove klavijature, pa poslusaj.

Sumatrian
Posts: 17
Joined: 03 Jan 2013, 00:26

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Sumatrian » 03 Jan 2013, 12:48

Hvala puno!
N5 mi se cini sasvim okej, a evo upravo slusam Roland XP-50, on takodje ima odlican piano zvuk!
Jedino, nasao sam slucajno na netu da xp-50 fejduje sa strings, sto mi se nesto ne svidja, moram da poslusam da vidim da li je to ozbiljno tako i da li moze da se sredi. Je l znas ti nesto mozda o tome?
I da, imam jos jedno pitanje. Je l ovi sintovi imaju mod da mogu da sviram paralelno recimo strings i piano (bese se split to zove?), to mi je isto dosta vazno? Naravno, ako se razumes, a vidim da bas dosta znas :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 03 Jan 2013, 14:06

To kod strings-a na Xp50 je samo problem u sustain i sensitivity podesavanjima, da se namestiti :)
Jeste split, svi imaju opciju, neki mogu i mnogo vise od 2 splita.

EDIT: Samo da te upozorim, sve su ovo mnogo ozbiljnije klavijature od ctk3000, sa mnogo vise opcija.
Moraces da provalis klavijaturu kako radi, gde su opcije, kako se menjaju efekti, parametri, itd sto u pocetku
moze biti frustrirajuce ako ne znas bas nista o klavijaturama. Naravno da mozes da sviras i na fabrickim presetima bez problema,
ali ako bas hoces da napravis preset po svom ukusu, moraces da se pomucis.

Sumatrian
Posts: 17
Joined: 03 Jan 2013, 00:26

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Sumatrian » 03 Jan 2013, 14:11

Au, mislim da sam nasao sta mi treba onda! :D
Videcu vec otom potom oko tog sustaina, nacicu nacin da sredim.
Slusacu ja jos malo i to, pa cu videti. Hvala puno! :ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 03 Jan 2013, 14:15

Nemoj da zuris, preslusaj sve klavijature, pogledaj po internet oglasima u tom cenovnom rangu
pa ako ti nesto zapadne za oko pitaj ovde. Jos ako je taj koji prodaje u blizini, odes pa probas klavijaturu.

Sumatrian
Posts: 17
Joined: 03 Jan 2013, 00:26

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Sumatrian » 03 Jan 2013, 14:21

Da,da, naravno, poslusacu, samo kazem okvirno.
I da, kapiram da je sve to mnogo ozbiljnije, ali red je bio da dodjem do toga. Pomucicu se, ali videcu vec po netu pa cu da skapiram pretpostavljam.
EDIT:
A sto se tice floppy drajva, na kom sistemu to radi generalno kod sintisajzera, kako se koristi?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 04 Jan 2013, 18:05

Floppy drive se koristi, naravno, za prenos podataka :mrgreen:
Mozes sa kompjutera ili druge klavijature da snimis ceo program (svi preseti, stelovanja itd.) koje posle ucitas u svoju klavijaturu, ili mozes neke presete da prebacujes
zasebno, sve zavisi koja je klavijatura u pitanju. Mozes da prebacis midi fajlove pa to pustas na klavijaturi, ili semplove, opet ako ta klavijatura to podrzava.

NikolaG13
Posts: 24
Joined: 09 Jan 2013, 20:37

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by NikolaG13 » 12 Jan 2013, 21:59

Sumatrian wrote:Pozdrav, vec duze vreme pokusavam da nadjem sintisajzer, ali mi ne uspeva nikako da nadjem ono sto mi treba.
Treba mi sintisajzer sa dobrim standardnim zvukom klavira, i dobrim strings i ambientalnim efektima, prvenstveno.
Tacnije, treba mi sint sa kojim bih mogao da sviram u bendu, ne treba mi nista sto bi imalo propratno neke bubnjeve ili slicno, sto bi zamenjivalo ostatak benda.
Ako treba zanrovski, svirao bih post i indie rock, mada jos kada bih mogao i za elektroniku da koristim delimicno, bilo bi super.
Sto se tice cene, recimo do 300e.
Do sada sam nasao od sintisajzera Roland Alpha Juno 1 koji bi mi kapiram odlicno sluzio, ali naravno nemam gde da ga nadjem da neko prodaje.
Mozda Yamaha DX7 ? Cuo sam da je to dobar sint.
I da, do sada sam koristio samo Casio cini mi se CTK 3000 sto je zesce pocetnicka klavijatura, ali ja se ne razumem u sposobnosti generalno, znam samo da sviram, menjam efekte i to je to :)
Sintisajzer nema marku,a klavijatura ima npr. KORG,Roland,Yamaha,Orla,Casio....Tak oda ti onda tražiš klavijaturu a ne sintisajzer... :)
Ali ako tražiš neku,ja ti preporučujem CASIO CTK 4000. :) On je oko 270-300€

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 12 Jan 2013, 23:44

Kako mislis sintisajzer nema marku?
Moog pravi sintisajzere, Alesis, Clavia a ima ih bar jos stotinak.
A i sve klavijature o kojima smo pricali su ozbiljnije od CTk4000

NikolaG13
Posts: 24
Joined: 09 Jan 2013, 20:37

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by NikolaG13 » 13 Jan 2013, 12:59

Reverse wrote:Kako mislis sintisajzer nema marku?
Moog pravi sintisajzere, Alesis, Clavia a ima ih bar jos stotinak.
A i sve klavijature o kojima smo pricali su ozbiljnije od CTk4000
Da ali ja imam jednu klavijaturu i jedan sintisajzer ;)
Sintisajzer nema marku(zove se MQ-6158) i imam klavijaturu(Yamahu PSR E333)...Za početnike naravno,a za koju godinu ću kupiti aranžer KORG PA 500.. ;)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 13 Jan 2013, 15:14

To su one kineske klavijaturice za decu. Ne treba ih mesati sa pravim sintisajzerima.

vajar
Posts: 1
Joined: 11 Aug 2013, 22:31

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by vajar » 11 Aug 2013, 22:38

Reverse wrote:Alpha 1 teeeesko da ces naci ovde, Yamahu DX7 zaboravi, jeste to legendarni sint ali ako trazis i dobar klavir, DX7 je totalni promasaj. Evo slusaj na 3:35 LINK, to je FM sinteza tako da je imitacija akusticnih instrumenata nemoguca.
Za te pare, a da je priblizno onome sto trazis - Korg N-364, Korg N5, Roland JV90, Roland XP50, za nekih 350-400E imas Roland Juno DI i Kurzweil K2000, vidjao sam po oglasima i Alesis quadrasynth sa 76 dirki.
Imas na youtube-u prezentacije za sve ove klavijature, pa poslusaj.
citao sam mnoge postove i ovaj komentar je najblizi onome sto sam trazio, ali guglujuci ove modele jedino sam naleteo na Roland Juno-Di koji kosta 630e.
da li ima jos nekih modela koje bih mogao da potrazim u oglasima?

p.s. zavrsio sam nizu muzicku, klavir. davno. zelja mi je da za sebe sviram i hocu nesto sto najblize reprodukuje zvuk klavira i voleo bih, ako je to moguce, da ne moram da koristim pojacalo. ne razumem se u klavijature i nikad nisam imao priliku da ih koristim. budzet mi nije velik. do 400e.
pozdrav svima i hvala u napred!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini sintisajzera.

Post by Reverse » 15 Aug 2013, 03:22

Cene ovih klavijatura variraju jer vecinu mozes naci samo kao polovne, ali tu su negde oko 400e , 50e gore-dole.
Pogledaj na kupujem-prodajem i slicnim sajtovima.

temi99
Posts: 2
Joined: 29 May 2014, 21:08

Re: Ako neko moze da pomogne...

Post by temi99 » 29 May 2014, 21:23

Pozdravljam sve clanove foruma.Zeleo bih da kupim sintisajzer, koji ce mi sluziti za pravljenje muzike(Big room house,tech-house,progressive house).Da naglasim, da se ranije nisam bavio muzikom, tako da sam pravi pocetnik.Posmatranjem na stajovima pronasao sam sledece modele, i to: M AUDIO OXYGEN 49,Edirol PCR-M50.Molim Vas da mi kazete, vase misljenje u vezi ovih uredjaja ili da mi predlozite, neki drugi uredjaj, na osnovu vaseg iskustva.Samo da naglasim, da imam 15 godina.Pozdrav!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest