Moj Prijedlog :)

Moderator: Reverse

Post Reply
ernes11
Posts: 8
Joined: 15 Jan 2013, 19:48

Moj Prijedlog :)

Post by ernes11 » 16 Jan 2013, 01:50

Zdravo svima :) ! Novi sam,Zelim da dam jedan prijedlog
Svi koji sviraju harmoniku,klavijaturu ili klavir moraju da sviraju svaki dan po 1 h da bi nesto postigli
Sviram 3 god i mnogo sam stvari saznao...Pocetnicima nije potrebna klavijatura professionalna kao sto su korg pa500,pa 800 itd...
znaci moze se ucit svirat na bilo kojoj da dzaba ne ulazu velik novac na pocetku.Nakon 3 ili 4 god kad svirac sam po sebi vidi da je dosta svoje prste ubrzao poboljsao zvuk pjesme ili nekog kolceta..i ako vec zeli da pocinje svirat po veseljima itd...e tad moze sebi traziti bolju aranzersku klavijaturu.Ali prije kupovine mora poslusat mnogo snimaka od klavijaturi i nek sebi jednu izabere ili neka pita muzicare koju bi uzeo i prije kupovine isprobajte klavijaturu.Muzicar nemoze kopat krompir ili vec kanale i svirat,jer mu se prsti ucvrsavaju i usporavaju se.Ja sam Zelio da idem u muzicku skolu ali nisam imao dovoljno novca pa sam upisao konobara jer to posao nije tezak,moze se opet i svirat i radit,a ne upisat bravar,automehanicara i sviraj...Ko nema novca da placa ucitelja da mu pokaziva sviranje,moze se sam ucit :)
1.Skinte program pod nazivom Sythesia i instalirajte
2.Skinte sebi midi fajlova sa strance: www.midi-matrix.com jer ima mnogo pjesmi koje zelite naucit nema bas sve i jedna ali ih ima dosta ! :D
3.Kada skinete i installirate program Sythesia onda uradite ovako:My Documents/Sythesia music/G Major/1 - easy :D i tu ubacite svoje midi filove...Onda kada udjete u program idite samo na play i doc ce vam lista pjesama sto imate,kliknete 2x na jednu od pjesama koju ste izabrali i pocet ce vam pokazivat tu pjesmu imat ce te dole SPEED 100 % vi sebi mozete stavit na 10 % ako zelite ali je presporo sasvim je dovoljno 40 % da bude brzina :!: :D

AKO VAM BUDE TREBALA POMOC OKO PROGRAMA ILI MIDI FAJLOVA AKO TREBATE NEKI JA CU VAM POKUSAT NACI...
TO BI BILO TO OD MENE NADAM SE DA SAM VAM POMOGO ! UZIVAJTE :)

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Moj Prijedlog :)

Post by SomiKnight » 17 Jan 2013, 15:14

E super je ovaj program, hvala na preporuci.
Zaboravio si da na pomenes, a mislim da je vazno, za malo i ja da ga batalim jer sam imao lag veliki, mora da se instalira virtual midi, a evo uputstva na njivoj faq strani : http://www.synthesiagame.com/faq.aspx#better_synth .

Poz, hvala jos jednom.

ernes11
Posts: 8
Joined: 15 Jan 2013, 19:48

Re: Moj Prijedlog :)

Post by ernes11 » 08 Feb 2013, 21:56

Nema na cemu! Ovako ja samo imam program Sythesiu i netreba meni nikakvih dodataka samo ubacim midi fajl i radi :) pozzz

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Moj Prijedlog :)

Post by SomiKnight » 09 Feb 2013, 08:31

Verovatno imas hardverski midi synth na zvucnoj kartici cim nemas problema sa kasnjenjem.
Probao sam jos jedno resenje je da se koristi virtual midi neki, na primer loopmidi, pa izlaz is synthesie na njega, i onda neki vst host sa instrumentom klavira koji uzima midi od loopmidi-ja i eto, radi i ta varijanta.

ernes11
Posts: 8
Joined: 15 Jan 2013, 19:48

Re: Moj Prijedlog :)

Post by ernes11 » 15 Feb 2013, 15:57

Nemam ja nikakvih problema sve mi je ok ! :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest