Popravka kontakt gume na klavijaturi

Moderator: Reverse

Post Reply
User avatar
PhantomOfTheOpera
Posts: 35
Joined: 28 Jul 2009, 16:37
Location: Cacak, Srbija

Popravka kontakt gume na klavijaturi

Post by PhantomOfTheOpera » 23 Feb 2013, 13:18

Naime, skoro sam kupio korg x3 za veoma male pare ali sa problemom, nisu mu sve dirke skroz ispravne.
Otvorio sam ga i kao sto sam i sumnjao grafit na kontakt traci se pojeo. E sad, raspitao sam se kod nekih servisera, i svi traze od 30-do 50 eura za popravku trake, ali to mi dodje skupo, a nova traka je jos skuplja i tesko se nalazi. Koliko sam shvatio, oni koriste grafitni sprej pa sa njim obnove grafitne kontakte. Taj sprej kosta 1600 dinara, pa sam razmisljao da sam to uradim, pa me interesuje ima li ko kakva iskustva sa tim? Taj sprej se zove Grafit 33. Traka izgleda ovako: http://www.syntaur.com/images/3112-Lg.jpg
Ista je i na jos par klavijatura, yamahama PSR i DX serije, i jos po nekom korgu.

Popravljao sam klavijature par puta, ali one sa klasicnim gumicama, radio sam kao serviser racunara pa sam vican sa alatom i elektronikom, ali ovo farbanje nikad nisam probao pa me zanima kakav je taj grafit, hoce li da stoji, da spada, kakva mu je provodljivost i tako...

User avatar
MarkoG
Posts: 28
Joined: 14 Mar 2017, 22:19

Re: Popravka kontakt gume na klavijaturi

Post by MarkoG » 18 Mar 2017, 18:14

ne pije vodu to kolega... trajace neko krace vreme i bice po starom, mozda i gore.... nova traka i to je to, ista je kao za dinamicke Yamahe.... ne savetujem da je seckas

musicdejan70
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2017, 16:30

Re: Popravka kontakt gume na klavijaturi

Post by musicdejan70 » 19 Apr 2017, 16:52

Zdravo,ja imam roland va 76,i posle 16 godina,resio sam da promenim kontaktne gumice ispod klavijaturu.Originalne gumuce su bele,silikonske i jako elasticne,a druge koje sam kupio su sive,istog oblika,ali mnogo krute.,mozda od reciklirane gume.Za 7 oktave sam platio 70 eur.Dobio sam ih postom.Gumice sam ugradio sam,i onda je nastao problem.Pipke su mnogo jake i nemoguce je svirati.Ruka se umori nakon2 minuta sviranja.Ovo pisem kako bi svi oni koji bi hteli da menjaju gumice,da traze isklucivo originalne gumice od ovlastene servisere.I ujedno ako neko ima neki predlog da mi kaze sta da radim dalje.Prvo sam pomislio da ih raztezem kako bi oslabile i malo omeksale,ili da im probusim male rupe kako bi izlazio vazduh koi ja zaroblen izmedzu gumicu i kontaktne ploce,ali strahujem da ne ulazi prasina na grafit.Mozda cu da brusim svaku gumicu pojedinacno sa sitnim brus papirom i tako omeksam gumice.Pa kolege imate li i vi neki predlog.Pozdrav iz Prilep Makedonija

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest