Yamaha PSR S710

Moderator: Reverse

Post Reply
Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Yamaha PSR S710

Post by Kristijan » 02 May 2013, 20:22

Пишем у име моје пријатељице која има некакав проблем са овим аранжером. Могуће је да постоји неко паметно објашњење у упутству, али ја још нисам имао прилике да га претресем. Моја пријатељица води 4 различита хора, апсолутно је презатрпана обавезама, и недавно је набавила овај аранжер. Урадила је матрицу на клавијатури, и сасвим је задовољна са тоном који има када се то репродукује из клавијатуре. Међутим, не успева да изведе да пребаци у компјутер оно што је направила на аранжеру тако да звучи баш исто тако. Ако сам ја добро њу разумео, мислим да ми је јасно зашто то не звучи исто - она ваљда пребаци само миди на компјутер, и вероватно нема исту такву банку инструменталних "гласова" у компјутеру које ће да повеже са миди фајлом. Наравно, како се она тек једва сналази са овом новом справом, а и иначе није много вична петљању са аранжером и компјутером, може бити да ми није добро објаснила проблем, или да ја нисам умео добро да интерпретирам њену причу.

Е сад, све се надам да ово није питање на које само може да се одговори са "Пали, не гледамо у пасуљ, кад скапираш шта је стварно проблем - онда се јави!" Матрица је неопходна за такмичарски наступ дечјег хора 15. или 16. маја, дакле има времена да се проблем реши, али нема баш много времена. Помагајте ако можете! Хвала!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Yamaha PSR S710

Post by Reverse » 02 May 2013, 20:44

Dobro si razumeo. Klavijatura to snimi kao midi fajl, kada pustis midi fajl na kompjuteru ili na nekoj drugoj klavijaturi nece zvucati isto.
Resenje je da na Yamahi pusti tu matricu i na kompjuteru snimi u nekom programu kao audio fajl, znaci trebace joj banana/banana kabli.
Nareze taj snimak i pusta sa cd-a.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Yamaha PSR S710

Post by Kristijan » 02 May 2013, 21:01

ОК. Управо сам јој пренео ово, и надам се да ће да се снађе. Ако негде запне - поставићу подпитања. Хвала!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest