Pijanino

Moderator: Reverse

Post Reply
Stefannn
Posts: 2
Joined: 31 Aug 2013, 10:43

Pijanino

Post by Stefannn » 31 Aug 2013, 10:53

Postovani muzicari,
koliko vidim, ova sekcija je posvecena iskljucivo klavijaturama. Nadam se da ne otvaram temu na pogresnom mestu, jer nigde nisam uspeo da pronadjem sekciju veznu za klavire. Dakle, do skoro sam svirao na Yamahi, elektricnom klaviru, a sada bih zeleo da predjem na pijanino. Da li neko moze da mi kaze koje marke su kvalitetne? Znam za Petrof, to svi preporucuju, ali sigurno da postoje jos neki. Video sam na primer Cajkovski, dosta ga ima. Kupio bih polovno do 900 evra, ako je moguce. Svaki savet mi je dobrodosao. :)
Pozdrav!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pijanino

Post by Reverse » 31 Aug 2013, 21:30

Klavir nikako ne kupuj sam, obavezno nadji nekog profesora ili nekoga ko ima iskustva sa klavirima.
Moze tu hiljadu stvari da bude lose a da ne primetis ako nisi imao klavir, sto ce te kasnije kostati mnogo (ne racunam stimovanje ako je potrebno).
Sto se tice marke i to ti je sve neodredjeno, svirao sam na Petrofima koji su odlicni, pa sve do onih koji su kante. U tom cenovnom rangu prodavci pokusavaju da uvale svasta,
pogotovo ljudima bez iskustva. Odluci se za zvuk i dirke, probaj sto veci broj klavira, ne kupuje se svaki dan.

Stefannn
Posts: 2
Joined: 31 Aug 2013, 10:43

Re: Pijanino

Post by Stefannn » 31 Aug 2013, 22:57

Imam drugaricu, profesorku koja ce to sve proveriti, ali sam prosto hteo da se prokonsultujem i malo sire. Kao sto kazes, klavir se ne kupuje svaki dan. U svakom slucaju, hvala na brzom odgovoru.
Stefan

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest