savet za kupovinu elektricnog klavira za 9-ogodisnjakinju

Moderator: Reverse

Post Reply
braca
Posts: 1
Joined: 10 Sep 2013, 21:31

savet za kupovinu elektricnog klavira za 9-ogodisnjakinju

Post by braca » 10 Sep 2013, 22:53

Dete mi polazi u muzicku skolu , te molim za savet oko kupovine novog elektricnog klavira koji bi se slagao sa dole trazenom minimalnom specifikacijom.
Ulozio bih do 1000 Eura * ne bih uzimao nista jeftinije od 700 Eura ), napominjem da sam i ja svirao klavir pa bih voleo da se malo zabavljam kad dete ne vezba i komponujem za svoju dusu.
inace pored zvuka look like klavir , najvazniji mi je kvalitet dirki tj. da postoji osecaj u prstima sto blizi slonovaci-ebonovini i da moze prst da klizi po dirki kao kod prave klavijature , zatim da dirka ima potrebnu dinamiku - min.75gramsku i sto veci senzitivitet....

Minimalna specifikacija:

-Dirke: 88 nota , graded hammer action , Touch Feeling min. 55gr.

-Keyboard Sensitivity ( dynamic level ): min. 7 level ( da li je keyboard sensitivity u direktnom odnosu sa dinamickim nivoom sviranja....piano , mezzo piano , forte , mezzo forte , fortissimo ..... na netu sam nasao da neke specifikacije elektricnih klavira imaju odvojeno specificira keyboard sensitivity , a odvojeno dynamic level............da li npr. 7 nivoa keyboard sensitivity znaci 7 razlicitih setovanja kontrole dodira dirke ili znaci da ce instrument osetiti i reprodukovati 7 razlicitih nivoa glasnoce - obavezno molim za ovaj odgovor!!!!

-Polyphony:min. 64 voice

-Dual/Layers: yes

-Split : yes

-Recorder: min. 2 songs, 2 tracks

-Pedals3) built-in switch-type: sustain, sostenuto, soft

-Headphones: 2x stereo headphone outs

-Sound System: Built-in stereo, min.15 watt RMS per channel

-MIDI I/O:MIDI In & Out jacks

-USB: (1) port; "Plug and Play" USB functionality allows MIDI over USB for connecting to/from an external computer sequencer

-built in metronome


Molim za vas savet


Pozdrav

Braca

NikolaG13
Posts: 24
Joined: 09 Jan 2013, 20:37

Re: savet za kupovinu elektricnog klavira za 9-ogodisnjakinj

Post by NikolaG13 » 29 Sep 2013, 19:04

Ima puno njih.. ;) Probaj KORG LP-350WH,neki KAWAI,Yamahu..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest