Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Moderator: Reverse

Post Reply
KotzKaloney
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2013, 18:20

Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by KotzKaloney » 26 Nov 2013, 15:11

Zeleo bih da pitam sta znaci da je mikseta suva? i kakvu miksetu bih trebao da uzmem da prikljucim roland g800 na neke zvucnike od 300w?

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by komil » 26 Nov 2013, 16:11

Suvo je obično žargon za: nema reverb ili eho efekta. Jer kad je tu efekat onda je "mokro".
Da bi priključio klavijaturu na zvučnike 300w potreban ti je snagaš, tj. mikseta koja je i snagaš, odnosno da ima pojačalo.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by dejankuki » 26 Nov 2013, 21:24

Hmmm, mislim da ne znaci to, vec...
...Suva mikseta je mikseta bez snage, tj. samo mix pult...
A mikseta sa snagom je u zargonu razglas (barem je tako ovde u ovoj okolini..), tj. pojacalom ugradjenim u sebi...
a u ovom slucaju coveku treba mikseta sa snagom ili
i mikseta i snagas (znaci posebno)... sa druge strane

prednosti i mane su tu negde egal..

ako se pokvari mikseta sa snagom, onda nemas ni miksetu ni snagas.. moras da pozajmljujes sve.. dok majstor ne popravi...ali sa druge strane ne tupis marinka da uklapas kablove, dodatno povezivanje.. bla-bla... a ako ti se sjebe samo snagas u drugom slucaju, pozajmis snagas, ali ti ostaje mikseta na kojoj znas za sta koje dugme sluzi.. mikseta kao mikseta ce teeesko da se pokvari, sem ako ne pljusnes flasu piva ili soka na nju.. ili ne bacis gorepomenutu sa treceg sprata... a kolega je ne uhvati... i tako u nedogled... prednosti i mane..

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by komil » 27 Nov 2013, 10:22

Ha, vidiš, ja sam ovde kos nas u žargonu čuo samo onako kako sam rekao, "suvo" je bez efekata. Zato što su miksete bez efekata najčešće jeftinije od onih bez, pa mi se činilo gore i logičnim.
"Mikseta sa snagašem" i "mikseta bez snage" i sl. sam čuo za ono drugo.
Žargon ko žargon. :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by dejankuki » 27 Nov 2013, 21:34

hehe. ma naravno.. razumemo se anivej... :ziveli:

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by andrej] » 27 Nov 2013, 21:57

Ovde je cest izraz za miksetu sa snagasem 'aktivna'. A za onu bez - 'pasivna' ili suva.

KotzKaloney
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2013, 18:20

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by KotzKaloney » 27 Nov 2013, 23:03

hvala,pomoglo je...nego razmisljam se a uzmem neku behringer miksetu polovnu,za oko 200e...jel to pametno? treba mi da ozvucim roland g800 kao sto rekoh..

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Mikseta za klavijature,suva mikseta?

Post by komil » 27 Nov 2013, 23:44

Ja nekih 10-ak dana imam neku Behringer 16-kanalnu, starije proizvodnje. Prijatno sam se iznenadio kako to dobro radi. Samo na jednoj svirci sam je probao "na sceni", doduše, ali zvuk je bio dosta lep a bez šuma. Po internetu se ljudi žale uglavnom na šum, i kažu da starije proizvodnje imaju manje šuma i na prosto nekvalitetan zvuk - meni ovo dobro radi posao.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest