Problemi sa Roland g800

Moderator: Reverse

Post Reply
KotzKaloney
Posts: 19
Joined: 06 Jan 2013, 18:20

Problemi sa Roland g800

Post by KotzKaloney » 27 Nov 2013, 23:13

E ovako,kupio sam Roland g800 polovan...svi mi kazu da sam dobro uradio,ali imam par problema sa njim,pa ako bi mogao neko da mi odgovori na ova pitanja...skroler za menjanje tempa mi preskace i slusa samo ako se jako polako okrece...isto se desava sa skrolerima za accomp group i upper variation...funkcionisu ali preskacu i ne slusaju...kako bih taj problem mogao da resim? ili sam ili kod majstora...onda,dugmad za startovanje i stopiranje i synchro stop ritma ne funkcionisu kako treba,ne reaguju uvek...pa,takodje,sta bih tu mogao da ucinim? jos bih zeleo da pitam kako mogu da prebacim na opciju da iskljucim aranzer i da sviram samo klavir? i da li postoji neki nacin kreiranja takozvanih Banki kao kod Yamahe,gde klavijatura zapamti ritam,tempo,transpose i boju,kao i volume desne i leve ruke?

Hvala puno unapred! :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Problemi sa Roland g800

Post by Reverse » 28 Nov 2013, 03:14

Klavijatura je starije proizvodnje i zahteva povremeno odrzavanje. Dugmad za start i stop se menjaju kod majstora, i to koliko znam nije skupo.
Skroleri su se verovatno zaprljali, ako imas neki kontakt sprej probaj sa tim. Ako neces da se upustas lepo odneses kod majstora neka ti sredi sve odjednom.
Za ostalo ne znam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest